Teraz Czytasz
Wybór złotego naszyjnika damskiego – na co zwrócić uwagę?

Wybór złotego naszyjnika damskiego – na co zwrócić uwagę?

Złoty naszyjnik to bardzo elegancki prezent dla partnerki na walentynki, dla przyjaciółki na dzień kobiet czy dla bliskiej osoby np. na dzień matki. Któż z nas nie lubi pięknych i gustownych przedmiotów, miłych dla oka? Wybór złotego naszyjnika warto dokładnie przeanalizować pod kątem kilku cech m.in.: wagi, kształtu oraz próby złota. 

Biżuteria jest szykownym oraz bardzo ekskluzywnym podarunkiem, który sprawdzi się przy wielu okazjach. Producenci oferują nam całą gamę inspirujących wzorów oraz wysublimowanych projektów. Wybierając damski łańcuszek ze złota należy skupić się zarówno na ogólnej prezentacji naszyjnika jak i poszczególnych parametrach. Istotna jest także kwestia praktyczności. Na co zwrócić uwagę przy zakupie złotego naszyjnika damskiego?

Własne preferencje i gust

Naszyjniki powinny oddawać osobowość i temperament oraz wpasowywać się w nasz gust. Jeśli chcemy podarować komuś łańcuszek, należy wziąć pod uwagę prezentowany przez tę osobę styl oraz charakter i na ich podstawie dokonywać wyboru. Istotne są również cechy wyglądu m.in.: kształt twarzy, proporcje sylwetki czy długość włosów. Preferencje są zazwyczaj kwestią osobniczą, ile ludzi – tyle pomysłów i odmiennych gustów, dlatego wybierając naszyjnik warto przede wszystkim kierować się swoimi indywidualnymi upodobaniami. Dotyczy to np. koloru złota, obecności i kształtu zawieszki, a także rodzaju łańcuszka.

Długość naszyjnika – jak dopasować długość łańcuszka?

Odpowiednio dobrany naszyjnik powinien artystycznie zdobić szyję oraz dodawać klasy i elegancji jego właścicielce. Długość łańcuszka należy rozpatrywać pod kątem wzrostu, oraz stylizacji do jakich będzie dobierany. Najczęściej sprzedawane naszyjniki damskie mają długość 41 cm lub 46 cm, wynika to prawdopodobnie z faktu wygody i komfortu ich noszenia. W sklepach jubilerskich dostępne są również łańcuszki o innych długościach np.: 50cm, 55cm czy 82 cm.

Próba złota – ilość złota w naszyjniku

Wybierając złoty łańcuszek warto dowiedzieć się ile złota tak naprawdę jest w złocie, tzn. poznać jego próbę. Zawartość złota w biżuterii określa się na podstawie definiującego je prawa probierczego. Zasada jest prosta: im wyższa próba, tym większa jest zawartość złota w produkcie, a tym samym rośnie jego cena i wartość. Najczęściej w wyrobach jubilerskich można spotkać próby o wartości: 333 oraz 585.

Cena naszyjnika

Cena bywa często decydującą kwestią przy wyborze naszyjnika. Nie zawsze jednak wysoki koszt musi oznaczać większą wartość biżuterii. Liczą się przede wszystkim waga produktu oraz próba złota, a także obecność i rodzaj kamieni szlachetnych. Również styl w jakim został wykonany naszyjnik oraz kolekcja z której pochodzi są kluczowymi elementami, wpływającymi na ostateczną cenę produktu.

Złoty naszyjnik to ponadczasowy prezent, który jest kwintesencją elegancji, szyku oraz estetyki. Różnorodność oferowanych łańcuszków jest ogromna, co stwarza możliwość wyboru produktu spełniającego nasze preferencje i upodobania. Odpowiedni naszyjnik potrafi doskonale podkreślić naturalne piękno oraz dodać blasku i unikalności całej kreacji.

 

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę