Teraz Czytasz
Wiecznie brudna ściana w korytarzu? Poznaj 4 sprawdzone sposoby, jak temu zaradzić!

Wiecznie brudna ściana w korytarzu? Poznaj 4 sprawdzone sposoby, jak temu zaradzić!

Małe korytarze to domena większości naszych mieszkań. Niewielki metraż przy jednoczesnej chęci optymalnego zagospodarowania dostępnej przestrzeni sprawia, że często umieszczamy szafy i wieszaki wzdłuż jednej ściany, drugą pozostawiając pustą. Niestety, wąskie przejście sprawia, że ściana bardzo szybko robi się brudna. Na szczęście można temu łatwo zapobiec. Jeśli w Twoim mieszkaniu ciągle nawracającym problemem jest brudna ściana w korytarzu, poznaj 4 sprawdzone sposoby na zachowanie tego miejsca w czystości i porządku!

Wysokiej jakości farba ceramiczna

Farba ceramiczna zawiera w sobie mikrocząsteczki ceramiczne, które sprawiają, że uzyskana powłoka malarska staje się odporna na uszkodzenia i plamy oraz łatwiejsza do utrzymania w czystości. Farby ceramiczne są cenione ze względu na swoje właściwości ochronne i trwałość. Ich zastosowanie może obejmować różne powierzchnie: ściany, sufity, a nawet meble. W praktyce farba ceramiczna stanowi skuteczną barierę przed zabrudzeniami, a jednocześnie nadaje pomieszczeniom estetyczny wygląd, dlatego doskonale sprawdzi się w korytarzu. Farba ceramiczna jest znacznie bardziej odporna na czyszczenie niż tradycyjne rozwiązania, a jej specjalna formuła sprawia, że brud łatwo usunąć, pozostawiając ścianę świeżą i czystą.

Porządek i kreatywność – zastosuj farbę tablicową

Farba tablicowa to nie tylko sposób na zabezpieczenie ściany, ale także otwarcie przestrzeni do kreatywnego wyrażania własnej osobowości. Z natury rzeczy doskonale nadaje się do wielokrotnego zmywania, dlatego łatwo usunąć z niej większość zabrudzeń. Malując ścianę farbą tablicową, możesz pisać, rysować i tworzyć unikalne dekoracje. Ten sposób na brudną ścianę w korytarzu na pewno docenią też Twoje dzieci. Warto zaznaczyć, że choć najbardziej popularna jest farba czarna, to jednak na rynku dostępne są także inne opcje kolorystyczne.

Płyty z tworzyw sztucznych

Ścianę w korytarzu można również zabezpieczyć przed brudem, korzystając z szerokiej gamy tworzyw sztucznych w postaci dociętych na wymiar tafli, które zamówisz m.in. na stronie płytyplastikowe.pl. Najczęściej wybieraną opcją dla tego rodzaju zastosowań jest plexi – można zdecydować się na wariant nietransparentny, kolorowy, ale także tzw. plexi dymione, lekko przezroczyste. Ta ostatnia opcja świetnie sprawdza się w roli oświetlenia – umieszczając za płytami taśmy LED, zyskujesz interesujący efekt świetlny. Plexi jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym niezwykle łatwa w utrzymaniu w czystości – wystarczy woda z delikatnym detergentem, żeby wyczyścić większość zabrudzeń.

Eleganckie i funkcjonalne panele z drewna i materiałów drewnopochodnych

Panele ścienne z drewna lub materiałów drewnopochodnych to eleganckie rozwiązanie, które nie tylko chroni przed zabrudzeniami, ale także nadaje korytarzowi wyjątkowy charakter. Wykorzystanie naturalnych materiałów dodaje pomieszczeniu ciepła i przytulności, tworząc przyjemną atmosferę. Zarówno odpowiednio zabezpieczone panele drewniane, jak i te wytwarzane z płyt drewnopochodnych, są niezwykle łatwe w utrzymaniu w czystości. Dzięki temu ściana zawsze prezentuje się schludnie, nawet w przypadku codziennego, intensywnego użytkowania mieszkania przez kilku domowników. Panele ścienne to połączenie elegancji, funkcjonalności i naturalnego piękna, które może znacząco podnieść estetykę każdego korytarza.

Materiał promocyjny.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę