Teraz Czytasz
Urządzamy pokój gamingowy – podstawowe wskazówki

Urządzamy pokój gamingowy – podstawowe wskazówki

Każdy gracz komputerowy potrzebuje przestrzeni, w której będzie mógł pokonywać kolejne etapy i przechodzić nowe rozgrywki. Taką bazą z pewnością jest pokój gamingowy. Ważne, aby był on urządzony w odpowiedni sposób. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ten temat.

Jaki powinien być pokój gamingowy?

Pokój gamingowy z pewnością powinien się wyróżniać na tle innych pomieszczeń znajdujących się w domu. Oczywiście jego centralną częścią powinno być stanowisko komputerowe, jednak nie powinien być to jedyny element wskazujący na charakter gamingowy pomieszczenia.

Z drugiej strony pokój powinien być także miejscem do nauki i odpoczynku. Dlatego należy znać umiar.

Na co zwrócić uwagę przygotowując pokój dla gracza?

Pokój gracza powinien być dobrze przemyślany i zaplanowany. Priorytetem powinna być jego funkcjonalność. Stanowisko komputerowe powinno być wystarczająco komfortowe, aby umożliwić wygodne, wielogodzinne rozgrywki. Bardzo ważne jest to, aby dystans między monitorem, a siedziskiem był wystarczająco duży, zależnie od wielkości ekranu i rozdzielczości może to być nawet 344 cm.

Jeśli gracze w trakcie rozgrywek wykorzystują specjalne google VR to ważne jest to, aby zadbać o 4m2 powierzchni.

W pokoju gamingowym, duże znaczenie ma także właściwe oświetlenie. Zarówno światło naturalne jak i sztuczne nie powinno być skierowane w taki sposób, żeby padało na monitor. Sprawia to, że rozgrywki są o wiele mniej komfortowe.

Dobrym patentem jest wykorzystanie ściany izolowanej specjalną pianką, dzięki temu głośne dźwięki towarzyszące rozgrywką nie będą przeszkadzać innym domownikom. W pokoju gracza należy też wykorzystać każdą przestrzeń. W wolnych miejscach można umieścić półki na gry.

Biurko dla gracza

Jak wspomniano wcześniej w pokoju gracza najważniejszym meblem jest biurko. Musi być ono dobrze przygotowane i dopasowane. W sklepach dostępne są specjalne modele gamingowe, które nieco różnią się od standardowych biurek. Różnicę widać np. w budowie: blat jest szerszy niż w tradycyjnych modelach i można regulować jego wysokość. Biurko dla gracza posiada także specjalne dziury, czyli przepusty kablowe, dzięki czemu przewody nie przeszkadzają.

Mebel często jest także dodatkowo wyposażony w różne elementy, które pomagają graczom np. słuchawki czy taśmy led.

Fotel dla gracza

Obok biurka niezwykle ważny jest także właściwy fotel gamingowy. Źle dobrane i byle jakie siedzisko może się przyczynić do powstania różnych problemów zdrowotnych np. z kręgosłupem. Warto więc wybrać taki fotel, który jest dokładnie dopasowany do rozgrywek. Jego konstrukcja chroni graczy przed obciążeniem stawów i kręgosłupa, dzięki właściwemu wyprofilowaniu oraz obecności elementów, które wspierają poszczególne części ciała.

Właściwa aranżacja pokoju gamingowego to bardzo ważna kwestia. Należy zadbać o wszystkie potrzebne elementy, aby wielogodzinne rozgrywki były komfortowe i nie odbiły się na zdrowiu gracza. Dobrym rozwiązaniem jest także wykorzystanie elementów dekoracyjnych (np. plakatów) nawiązujących do rozgrywek.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę