Teraz Czytasz
Rustic glam – stylowe połączenie, które Cię zaskoczy!

Rustic glam – stylowe połączenie, które Cię zaskoczy!

Każde wnętrze może nabrać wyjątkowego charakteru, gdy tylko pomysłowo je urządzimy. Jeśli poszukujemy czegoś oryginalnego, pięknego, a jednocześnie ponadczasowego, warto zainteresować się ciekawym połączeniem glamour i stylu rustykalnego – rustic glam. Może się wydawać, że tak odmienne rodzaje wzornictwa nie pasują do siebie. A to właśnie nieoczywista kompozycja jest największą siłą rustic glam. Dajmy się zaskoczyć!

Nowe mieszkania w Płocku wyróżnia przestronny układ pomieszczeń, gwarantujący szereg możliwości aranżacyjnych. Jedną z nich jest rustic glam. Jak wprowadzić to wnętrz taki trend?

Rustic glam – co to takiego?

Rustic glam to esencja tego, co najlepsze w stylu rustykalnym i glamour. Mamy tu z jednej strony naturalne materiały i tradycyjne motywy, które występują w sąsiedztwie blasku oraz przepychu. Proste formy, oszczędna paleta kolorystyczna, jasne drewno spotykają ożywcze barwy srebra i złota, co zapewnia zaskakująco dobre rezultaty aranżacyjne.

Siła przeciwieństw

Mawia się, że przeciwieństwa się przyciągają, co sprawdza się w przypadku rustic glam. Stylowa odmienność działa na korzyść urządzanych wnętrz. A różnice są przecież ogromne! Rustykalny klimat charakteryzuje się swojskością i wiejskością, więc stawia się tu na naturalne materiały, zwłaszcza tkaniny takie jak len, bawełna i wełna, ale też drewno – wspaniale sprawdzają się deski w naturalnym odcieniu lub bejcowane na biało. Podstawą jest tu skromność i brak przepychu.

Zupełnie inaczej prezentują się mieszkania urządzone w stylu glamour, gdzie rządzą szyk, elegancja i blask. To nie dziwi, do jego narodzin w ogromnym stopniu przyczyniło się bowiem hollywoodzkie kino lat 40. i 50., w którym styl był widoczny w każdym, nawet najdrobniejszym szczególe.

Drewno i połysk – zawsze się sprawdza

W rustic glam elementy drewniane mogą być wyraźne (szafa, stół do jadalni itp.), ale i niewielkie, ledwie akcentujące swoją obecność (np. świeczniki). Połączone z błyszczącymi elementami zyskają niepowtarzalny charakter. Warto więc wzbogacić je o metalowe akcenty w kolorze srebra lub złota.

Komfort na pierwszym miejscu

Niezależnie od tego, w jakim stylu urządzamy mieszkanie, najważniejsze, aby było przytulnym, komfortowym miejscem. Nie inaczej jest w przypadku rustic glam. Postawmy na wygodne meble – do salonu wstawmy dużą sofę, a do sypialni miękkie tapicerowane łóżko. Także spożywanie posiłków powinno odbywać się w komfortowym wnętrzu, dlatego też warto zainwestować w sporych rozmiarów stół do jadalni.

Jak urządzać w stylu rustic glam?

Rustic glam to zgodne połączenie tego, co najlepsze w tradycji i nowoczesności. Przeciwieństwa w tym przypadku się przyciągają. Żeby jednak osiągnąć taki stan, potrzeba zachować równowagę. Jak to zrobić? Najlepiej dobierając elementy aranżacyjne na zasadzie przeciwieństw. Bogato zdobione świeczniki polubią sąsiedztwo kompozycji kwiatowych, pozłacana rama obrazu świetnie się prezentuje umocowana do ceglanej ściany, a szykowny, pełen ozdób żyrandol zyska charakter, gdy zawiesimy go na suficie zdobionym postarzanym drewnem. Warto pamiętać, że nie ma tu jasno ustalonych reguł – to my decydujemy, w jaki sposób łączyć ze sobą elementy. Eksperymentujmy, sprawdzajmy, poprawiajmy jeśli zajdzie taka potrzeba.

Bez wątpienia rustic glam to stylowe połączenie o ogromnym potencjale aranżacyjnym. Warto spróbować urządzić swoje mieszkanie w tym klimacie.

Materiał przygotowany przez RynekPierwotny.pl

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę