Teraz Czytasz
Puder do twarzy – 3 fakty, które warto znać

Puder do twarzy – 3 fakty, które warto znać

Wykonanie perfekcyjnego makijażu, który utrzyma się w nienaruszonym stanie przez cały dzień, wymaga użycia kosmetyków utrwalających. Jednym z nich jest puder do twarzy, który obok tuszu do rzęs i podkładu stanowi podstawę codziennego makijażu.

Głównym zadaniem pudru jest utrwalenie makijażu i zapobieganie błyszczeniu się skóry. Wiele pań rezygnuje jednak z tego kosmetyku ze względu na obecność składników komedogennych, czyli takich, które blokują pory skórne. Panie obawiają się, że przez użycie pudru ich skóra nie będzie mogła oddychać i pojawią się na niej nieestetyczne zaskórniki i niedoskonałości.

Dobry puder nie szkodzi skórze

Wiele pudrów posiada w swoim składzie substancje, które potencjalnie mogą zatykać pory skórne. Ich komedogenne działanie ma niekorzystny wpływ na skórę, szczególnie u właścicielek cery tłustej lub mieszanej, skłonnej do powstawania zmian skórnych. Zawarte w pudrze składniki zatykające pory, w połączeniu z martwymi komórkami, sebum i bakteriami, powodują zamknięcie ujścia gruczołów łojowych, a w konsekwencji negatywnie wpływają na stan skóry. Dobry puder nie szkodzi skórze, a pomaga zachować jej świeży i nienaganny wygląd przez wiele godzin. Przez zakupem tego kosmetyku warto więc sprawdzić jego skład i zweryfikować, czy jest on wolny od substancji komedogennych.

Puder do twarzy dobrany do rodzaju cery

Podobnie jak każdy inny kosmetyk do twarzy, również puder należy dobrać, biorąc pod uwagę rodzaj cery. Przed zakupem pudru warto więc wykonać prosty test na określenie typu cery, a później wybrać dopasowany do niej kosmetyk. Właścicielkom cery mieszanej lub tłustej polecane są pudry matujące – trzeba jednak zadbać, aby efekt nie był zbyt mocny, a kosmetyk oprócz zmatowienia cery nie powodował również jej nadmiernego wysuszenia. Na ten aspekt powinny uważać również panie o cerze suchej i poszarzałej, skłonnej do występowania widocznych, suchych skórek. Dla nich najodpowiedniejszy będzie puder rozświetlający, który sprawi, że cera zyska promienny, pełen blasku wygląd. Najbardziej problematyczny może być wybór pudru do cery wrażliwej. W tym przypadku koniecznie trzeba zwrócić uwagę na skład – dobry puder do tego rodzaju cery będzie miał prostą, naturalną kompozycję, pozbawioną substancji zapychających pory. Uwagę należy zwrócić głównie na składniki, które mogą powodować pogłębianie się występujących już problemów.

Sypki, w kamieniu czy w kremie?

Dobór kosmetyku do rodzaju cery powinien być priorytetem, jednak równie ważna jest decyzja dotycząca formy samego kosmetyku, a tych jest kilka. Powszechnie stosowane są pudry sypkie, jednak nie nadają się one do poprawiania makijażu w ciągu dnia. Ich luźna konsystencja sprawia, że kosmetyk można przez przypadek nanieść nie tylko na twarz, ale również, np. na odzież. Do szybkich poprawek sprawdzi się dobry puder w kamieniu lub puder prasowany. Aplikuje się go za pomocą pędzla lub gąbeczki, a zwarta formuła produktu sprawia, że możliwe jest precyzyjne naniesienie kosmetyku w wybranie miejsce na twarzy. Sprawdzony puder do twarzy w puderikrem.pl jest dostępny również w kremie. Ta forma wymaga jednak wprawy w nakładaniu, ponieważ łatwo można przesadzić z ilością kosmetyku, a jego nadmiar trudno jest usunąć.

Oprócz formy i sposobu aplikacji pudru, trzeba też zwrócić uwagę na jego kolor. Puder do twarzy powinien być niewidoczny, a więc idealnie dopasowany do koloru cery. Wiele pań stawia na puder transparentny, który sam dopasowuje się do odcienia skóry.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę