Teraz Czytasz
Przewodnik po zakupie roweru damskiego

Przewodnik po zakupie roweru damskiego

Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Jest to idealny moment na zakup nowego roweru. W sklepach dostępnych jest naprawdę wiele najróżniejszych modeli, dlatego wybór z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Wybierając rower dla kobiet, warto jednak zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii. Poniższy poradnik z pewnością pomoże podjąć właściwą decyzję.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie roweru dla kobiet?

Kupując rower damski, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii, a przede wszystkim typ roweru. Aby podjąć odpowiednią decyzję, należy zastanowić się jakie trasy najczęściej są przemierzane. Inny rower sprawdzi się podczas jazdy po mieście, a inny przy rekreacyjnych wycieczkach w bardziej wymagającym terenie. Poszczególne typy rowerów różnią się od siebie budową, a także osprzętem. Warto zaznaczyć, że rowery damskie powinny być jak najlepiej dopasowane do kobiecej anatomii.

Kolejną kwestią jest wybór odpowiedniego rozmiaru roweru do wzrostu. Dobrym rozwiązaniem jest dobranie go do wewnętrznej długości nogi. W asortymencie producentów dostępne są najróżniejsze warianty, które nieznacznie różnią się od siebie geometrią.

W doborze mogą pomóc specjalne tabele rozmiarów, gdzie wzrost zestawiony jest z wielkością ramy.

Czym rower damski różni się od roweru męskiego?

Rower męski znacznie różni się od rowerów damskich. Modele przeznaczone dla pań przede wszystkim posiadają obniżoną ramę, dzięki czemu wsiadanie i zsiadanie jest jak najbardziej wygodne i nie sprawia problemów. Warto także wspomnieć, że modele przeznaczone do jazdy sportowej i wyczynowej zwykle są bardziej rozbudowane i mają dobrze wyprofilowaną górną część.

Ponadto rowery damskie wyróżniają się mniejszą rozmiarówką. Kobiety są niższe i drobniejsze, dlatego łatwiej im kierować mniej rozbudowanym modelem. Kolejną kwestią odróżniającą rowery damskie od męskich jest wyposażenie. Modele przeznaczone dla pań posiadają odmienne siodełka damskie. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, żeby jak najlepiej dopasować się do kobiecej anatomii. Kobiety mają szerszą miednicę niż mężczyźni, dlatego siodełko musi być trochę inaczej zbudowane, żeby zagwarantować komfort podczas wielogodzinnej jazdy.

Rower dla kobiet posiada także węższą kierownicę oraz krótsze mostki. Wszystko dlatego, że panie zwykle mają krótszy tułów i ręce niż mężczyźni.

Rodzaje rowerów damskich

Producenci prześcigają się we wprowadzaniu nowych rozwiązań dotyczących rowerów. Dzięki temu w ofercie sklepów można znaleźć bardzo różne propozycje.

Pierwszą propozycją jest rower crossowy damski. Jest on przeznaczony dla pań, które wolą jazdę po szosie, polnych drogach, a także po mieście. Modele te świetnie się sprawdzają zarówno w czasie sportowej jazdy, jak i dłuższych przejażdżek. Modele tego typu mają możliwość dodatkowego zamontowania błotników, aby ochronić się przed błotem.

W ostatnim czasie bardzo popularną możliwością, na którą decyduje się coraz więcej osób jest rower elektryczny damski. Sprzęt tego typu bardzo ułatwia sprawne przemieszczanie się po mieście. Jest to dobre rozwiązanie dla osób w każdym wieku, także dla tych starszych. A dla najmłodszych rowerzystek polecany jest rowerek biegowy.

Warto także wymienić rowery górskie, miejskie, szosowe oraz trekkingowe. Dzięki bogactwu możliwości każdy z pewnością znajdzie najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę