Teraz Czytasz
Ponadczasowe zegarki damskie

Ponadczasowe zegarki damskie

Stylowy zegarek damski to szykowna biżuteria, a jednocześnie funkcjonalny element ubioru. Od dawna kojarzony jest z klasą i dobrym smakiem. Stanowi elegancki dodatek m.in. do kreacji wieczorowych czy biznesowych. Na co zwrócić uwagę przy wyborze zegarka damskiego?

Mały zegarek damski, jako uniwersalny wybór dla każdej kobiety

Poszukując idealnej biżuterii dla pań, warto przeanalizować wymiary produktu. Delikatny zegarek damski pasuje każdej kobiecie, ponadto jest to dodatek zarówno ozdobny, jak  funkcjonalny. Jeśli zależy nam na uniwersalności biżuterii, wybierzmy mały zegarek damski.

Małe zegarki damskie cechują się zazwyczaj średnicą tarczy poniżej 36 mm. Warianty o średnim rozmiarze mają pomiędzy 36 a 42 mm. Natomiast duże modele to te powyżej 42 mm.

Jaki zegarek damski wybrać?

Damskie zegarki na rękę różnią się między sobą między innymi mechanizmem napędzania. Możemy kupić model z mechanizmem kwarcowym bądź automatycznym. Pierwszy z nich zasila bateria przez co zegarka nie trzeba regularnie nakręcać, z kolei drugi spełni oczekiwania miłośników tradycyjnych zegarków. Jest to bowiem konstrukcja mechaniczna, w której sprężyna nakręca się samoistnie w trakcie noszenia zegarka, dzięki przejmowaniu energii pochodzącej z ruchów  nadgarstka.

Kupując zegarek damski, powinniśmy przyjrzeć się parametrowi, zwanemu rezerwą chodu. Mówi nam on o tym, ile czasu zegarek automatyczny będzie działał, kiedy go nie nosimy. Jeśli zastanawiamy się nad tym, jaki zegarek damski jest odpowiedni dla nas, warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, takie jak wskazywanie faz księżyca czy chronograf, który pozwala na precyzyjny pomiar i odliczanie różnej długości odstępów czasu.

Markowe zegarki damskie to produkty najwyższej jakości, a ich dużym atutem jest wodoszczelność. W ofercie sklepów znajdziemy modele wodoszczelne do 100, 200 lub 300 metrów oraz zegarki nurkowe. Nawet najniższa z wymienionych klas wodoszczelności pozwala na swobodne pływanie oraz nurkowanie z zegarkiem na niewielkie głębokości. Dzięki temu możemy być aktywni na co dzień, mogąc jednocześnie korzystać z zakupionego produktu.

Zegarek damski w różnych odsłonach

Do wyboru mamy zegarki damskie o tarczach białych, czarnych, srebrnych, szarych, a nawet wykonanych z masy perłowej. Nie brak również modeli w oryginalnych odcieniach zieleni, brązu czy błękitu. Zegarki na rękę damskie mają koperty wykonane ze stali szlachetnej, tytanu, PVD, złota lub elementów ceramicznych. Każdy z tych materiałów zapewnia wysoką trwałość i odporność na uszkodzenia.

Zegarki damskie dobieramy również ze względu na rodzaj bransolety. Jeśli interesuje nas zegarek damski klasyczny, warto wybrać wariant ze skórzanym paskiem. Bardzo modne od lat są także modele ze stali szlachetnej. Często produkuje się je w formie gustownej bransolety z ogniwami. Istnieje też kilka mniej oczywistych rozwiązań, takich jak paski gumowe, materiałowe czy z powłoką PVD.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę