Teraz Czytasz
Polskie marki odzieżowe

Polskie marki odzieżowe

Dobre, bo polskie – kiedyś pusty frazes, obecnie wręcz kwintesencją myśli przewodniej życia w stylu eko czy zero waste. Wspierając rodzimych producentów, wspomagamy naszą gospodarkę i coraz częściej ideę zrównoważonej mody. Fakt, że polskie marki odzieżowe potrafią kreować modę w zgodzie z etycznym podejściem do produkcji i świadomość mody zrównoważonej nie pozostaje bez znaczenia, co docenia coraz więcej przedstawicieli młodszych pokoleń. Sprawdźmy, dlaczego jeszcze warto wybierać produkty pochodzące od polskich marek.

Wygodnie i w zgodzie z trendami

Wszechobecny brak czasu sprawił, że młode pokolenia stawiają na jakość idącą w parze z wygodą. Moda na kapsułowe garderoby tylko temu sprzyja: nie chcemy tracić naszej doby na “strojenie się”, podczas gdy po pracy czeka nas rozwijanie swoich pasji i zainteresowań. Dlatego zrównoważona moda dziś przede wszystkim kojarzona jest z wygodą. Polskie marki sprzyjają takiemu założeniu, odpowiadając na potrzeby współczesnych ludzi. Kobiet, które chcą czuć się swobodnie i jednocześnie wyglądać kobieco oraz mężczyzn, którym w dużej mierze zależy na prostych i uniwersalnych stylizacjach. Między innymi dlatego popularne butiki odzieżowe online obecnie przedkładają minimalistyczne projekty i dobrą jakość nad znane od lat metki.

Jakość certyfikowanych materiałów – znak dobrej jakości

Polskie marki odzieżowe idą z duchem czasu i przyświeca im cel zrównoważonej produkcji. Stawiają na funkcjonalność produktów, optymalizację zużycia materiałów, a same procesy kolekcji są ściśle kontrolowane i przebiegają w zgodzie z zasadami sprawiedliwego handlu. Doskonale odzwierciedla to między innymi sposób wykonania ubrań oraz jakość materiałów wykorzystywanych do ich produkcji. Wynikową całego procesu są więc kolekcje solidnych i wytrzymałych ubrań, którym zagraniczne sieciówki powinny starać się dorównać.

Polskie marki odzieżowe

Wielosezonowość

Z jakością materiałów ściśle wiąże się użytkowość ubrań pochodzących od polskich marek. Utrzymane w duchu minimalizmu, charakteryzujące się świetnym designem oraz wyróżniające się wykonaniem z materiałów wysokiej jakości – są wielosezonowe, dzięki czemu niezniszczalne przez lata mogą królować w naszych garderobach. Choć jakość w tym przypadku idzie w parze z ceną – naprawdę warto.

Życie w zgodzie z naturą

Kolejną zaletą szycia w małych rodzimych manufakturach jest świadome podejście do planowania kolekcji i wykorzystywanych w nich materiałów. Skutkuje to mniejszą ilością ubraniowych śmieci, zatem: tym lepiej dla naszej planety. Mało tego: polskie marki odzieżowe biorą odpowiedzialność za to, co tworzą sporządzając raporty informujące,  jakie ograniczenia wprowadziły aby zredukować  niekorzystny wpływ  produkcji na środowisko.

Ślepe podążanie za modą już dawno przestało być wyznacznikiem luksusowego stylu życia, a małe firmy, które stawiają na jakość mogą okazać się przodownikami naprawdę dużych zmian na świecie.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę