Teraz Czytasz
Okulary pilotki – na czym polega ich fenomen?

Okulary pilotki – na czym polega ich fenomen?

Pilotki, które znane są także jako aviatory to fason oprawek, który jest modny praktycznie od wielu dekad. Dokładnie w 1937 roku tego typu okulary zostały zaprojektowane przez firmę Ray Ban dla Sił Powietrznych USA. Tymczasem nawet współcześnie – w 2022 roku ten typ okularów jest bardzo modny. Czym się wyróżniają popularne pilotki i na czym polega ich fenomen?

Pilotki są bardzo modne w 2022 roku

Pilotki kojarzą się z męskimi okularami, które nadają charakteru i kojarzą się z pewnymi siebie osobowościami. Pilotki to duże okulary przeciwsłoneczne, które mają dosyć spore oprawki w stylu retro. Jest to fason, który kojarzy się z typowo męskimi oprawkami, ale należy zauważyć, że tego typu okulary są także w wersji damskiej. Duże okulary typu aviator dodają charakteru również w damskich stylizacjach. Mimo, że oryginalnie pilotki to okulary przeciwsłoneczne to oczywiście współcześnie występują także jako okulary korekcyjne pilotki (czyli jako oprawki do szkieł korekcyjnych).

Duża popularność pilotek na przestrzeni lat jest niepodważalna. Kolejne pokolenia decydują się na noszenie pilotek niezmiennie od wielu dekad. Nosili je nasi pradziadkowie i modne są także dzisiaj, dlatego można je uznać za fenomen.

Źródło zdjęcia: Victoria Chudinova / Shutterstock.com

Z czego wynika popularność pilotek?

Na pewno wpływ na popularność pilotek ma amerykańska popkultura, która je wypromowała na całym świecie. Aviatory znane są z filmów oraz z pierwszych stron gazet.

Poza tym, na popularność pilotek wpływ ma ich uniwersalny design. Dobrze pasują do casualowych stylizacji. Wystarczy t-shirt lub koszulka polo, żeby pilotki wyglądały bardzo dobrze. Jeszcze lepiej pasują do wszystkich stylizacji z delikatnymi akcentami militarnymi lub ze skórzaną kurtką.

Wpływ na popularność pilotek ma także fakt, że tego typu okulary są dostępne w ofercie wielu topowych producentów (np. Gucci okulary korekcyjne lub Guess okulary korekcyjne).

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę