Teraz Czytasz
Obrazy na ścianę 3d – poznaj nasze propozycje

Obrazy na ścianę 3d – poznaj nasze propozycje

Akcenty dekoracyjne pełnią bardzo istotną rolę w wystroju wnętrza, ponieważ dzięki nim można przekształcić przestrzeń, która niczym się nie wyróżnia, w aranżację, która od razu przykuwa uwagę. Przykładem takiego rozwiązania są obrazy 3d, które tak dobrze imitują trzeci wymiar, że aż trudno uwierzyć, że jest to płaski wydruk na płótnie!

Gdy w pokoju pojawi się nowa, wyrazista dominanta, wystrój zyska zupełnie inną prezencję. I choć mogłoby się wydawać, że akcent dekoracyjny nie może zmienić aż tak wiele, to prawda jest taka, że przestrzenny wzór, a do tego w dużym formacie, zdziała naprawdę wiele w aranżacji. Istotne jest to, by wyeksponować płótno w najbardziej widocznym miejscu i pozwolić mu grać główną rolę w stylizacji. Dzięki temu, że do wyboru jest wiele różnych motywów dekoracyjnych – od wzorów inspirowanych przyrodą po takie o całkowicie abstrakcyjnym charakterze – z łatwością znajdziesz propozycję idealną do swojego mieszkania. Szukaj na https://muralo.pl/obrazy/tematyka/3d/

Inspirowane sztuką obrazy 3d – wybierz kompozycje w stylu op-artu

Jako że sztuka jest ponadczasowa, a oryginalne dzieła nigdy nie wychodzą z mody, doskonałym pomysłem na odświeżenie domowej stylizacji będą obrazy trójwymiarowe inspirowane op-artem, czyli sztuką optyczną. Był to nurt popularny zwłaszcza w latach 60. XX wieku. Artyści tworzyli wówczas niezwykle efektowne, abstrakcyjne, najczęściej geometryczne kompozycje. Za sprawą kontrastujących kolorów i odpowiednio dobranych kształtów powstawały wzory o  przestrzennym charakterze. Złudzenie optyczne na takich pracach jest tak silne, że płótno sprawia wrażenie, jakby falowało albo uwypuklało się w stronę widza.

Dokładnie takim samym efektem odznaczają się proponowane przez nas obrazy na ścianę 3d. Taki wzór utrzymany w czerni i bieli stanie się tak mocnym akcentem w wystroju, że będzie pierwszą rzeczą, która będzie wpadać w oko. Tak silny element sprawi, że choć reszta wystroju pozostanie bez zmian, cały pokój nabierze nowego wyglądu. Wzory w stylu op-artu są znakomitym rozwiązaniem do dwóch całkiem różnych stylizacji. Sprawdza się bowiem i w aranżacji retro, inspirowanej latami 50. i 60., i we współczesnej, minimalistycznie urządzonej przestrzeni. W każdej z nich dadzą zupełnie inny efekt metamorfozy. Więcej na https://muralo.pl/

Jeśli lubisz industrialne wnętrza, obraz 3d z betonową architekturą to 'must have’

Kolejną naszą propozycją na efektowną ścienną dekorację jest obraz 3d, który odznacza się minimalistyczną, surową formą. Są to przestrzenne, architektoniczne konstrukcje wzniesione z betonu. Przypominają korytarze lub tunele, a ostre krzywizny i mocne kontrasty światłocieniowe nadają takim przedstawieniom niezwykle wiarygodny efekt trzeciego wymiaru. Taki wręcz rzeźbiarski charakter wzoru od razu ściągnie na siebie uwagę.

Takie obrazy będą się doskonale prezentować w loftowym wnętrzu i industrialnej stylizacji. Jeśli tylko metraż na to pozwala, zdecyduj się albo na wielkoformatowe płótno, albo na poliptyk, czyli kompozycję podzieloną na kilka części: 4, 5, a nawet 6 – w zależności, jak duże  pomieszczenie chcesz ozdobić. Takie abstrakcyjne wzory są znakomitą propozycją do domowego biura. Tego typu trójwymiarowy motyw urozmaici przestrzeń, dzięki czemu nabierze ona charakteru, ale jednocześnie wzór nie będzie rozpraszał uwagi tak, jak mogłoby to mieć miejsce w przypadku obrazów w stylu op-artu.

Natura w wystroju? Czemu nie! Zawieś obrazy trójwymiarowe ze świata przyrody

Do wyboru są jednak nie tylko nowoczesne w wyrazie czy abstrakcyjne obrazy trójwymiarowe 3d. Do polecenia mamy także przedstawienia inspirowane światem przyrody. To coś nie tylko dla miłośników natury, ale także dla fanów nieco bardziej tradycyjnych czy przytulnych stylizacji wnętrz. Takie motywy dekoracyjne podzieliliśmy na dwa typy. Pierwszy to malownicze krajobrazy, ale uchwycone w nietypowy sposób. Kadr zdjęcia prezentuje bowiem pejzaż widziany albo od dołu, albo z lotu ptaka. Każde z tych ujęć przerysowuje nieco perspektywę, dzięki czemu widok zyskuje jeszcze bardziej przestrzenny charakter. W takim wydaniu doskonale prezentuje się na przykład motyw lasu. Wykorzystaj go do ozdobienia wnętrza w stylu skandynawskim lub eko.

Obraz z dmuchawcami 3d - naturalne wnętrze

Drugim typem obrazów są makrofotografie, które eksponując element ze świata natury, uwidaczniają jego przestrzenny charakter. Znakomitym przykładem takiego zdjęcia jest ukazany z bliska dmuchawiec z pierzastymi nasionami, na których osiadły krople deszczu lub rosy. Powiększenie jest tak duże, że w pierwszej chwili zdjęcie wydaje się być abstrakcyjną kompozycją. Podobny trójwymiarowy efekt wprowadzi obraz z pofalowaną teksturą piasku. Taka minimalistyczna w wyrazie kompozycja będzie pięknie wyglądać w przytulnej aranżacji w stylu boho.

Obrazy 3d dopasowane do wystroju wnętrza staną się niezwykle efektowną dekoracją mieszkania. Tylko od Ciebie i Twojego gustu zależy, czy postawiasz na architektoniczny motyw, artystyczną kompozycję, która igra ze zmysłem wzroku, czy wybierzesz przedstawienie inspirowane piękną przyrodą. Jedno jest pewne – każde z tych rozwiązań przyniesie zachwycające rezultaty!

Artykuł gościnny.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę