Teraz Czytasz
Nowoczesne trendy okienne: Żaluzje drewniane czy bambusowe? Które wybrać?

Nowoczesne trendy okienne: Żaluzje drewniane czy bambusowe? Które wybrać?

W dzisiejszych czasach, aranżacja wnętrz staje się sztuką, a okna są jak płótno, na którym można wyrazić swój indywidualny styl. Decydując się na nowoczesne trendy okienne, coraz częściej decydujemy się na wprowadzenie naturalnych akcentów do naszego wnętrza, co stawia nas przed dylematem: żaluzje drewniane czy bambusowe? Oba materiały oferują unikalny urok i styl, ale które z nich lepiej spełnią oczekiwania w naszym wnętrzu? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą Ci w podjęciu decyzji.

Natura i elegancja żaluzji drewnianych

Żaluzje drewniane od dawna kojarzą się z klasycznym i eleganckim stylem. Są doskonałym wyborem dla tych, którzy cenią naturalne piękno drewna i chcą wprowadzić do swojego wnętrza ciepłą atmosferę. Drewno to materiał ponadczasowy, który pasuje zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacji. Różne szerokości lameli żaluzji drewnianych oraz wiele możliwości montażu pozwalają dopasować osłonę pod indywidualne preferencje.

Modnie w Oknie oferuje wysoką jakość żaluzji drewnianych, szeroką gamę kolorystyczną oraz różne możliwości montażu.

Żaluzje drewniane na wymiar dostępne są w obszernej kolorystyce, zarówno drewnopodobnej jak i nowoczesnej (kolory szarości, czarne czy białe), co pozwala dopasować je do każdego wystroju wnętrza. Dodatkowo, dzięki możliwości obracania lamelami można w łatwy sposób dostosować ilość wpadającego do pomieszczenia światła, co sprawia, że są praktyczne i funkcjonalne o każdej porze dnia.

Egzotyczny urok żaluzji bambusowych

Jeśli zależy nam na wprowadzeniu do wnętrza nuty egzotyki to żaluzje bambusowe mogą okazać się idealnym wyborem. Wykonane są z ekologicznego materiału, czyli sprasowanej trawy bambusa, który dodaje pomieszczeniu naturalnego uroku. W ostatnim czasie bambus stał się świetną, a jednocześnie tańszą alternatywą dla żaluzji drewnianych, co stawia go na wysokiej pozycji wśród wewnętrznych osłon okiennych.

Żaluzje bambusowe na wymiar są lżejszą konstrukcją niż żaluzje drewniane, co ułatwia sterowanie osłoną przy większych gabarytach. Ważnym ich elementem są również cieńsze lamele, dzięki czemu całkowity pakiet żaluzji po podniesieniu zajmie mniej miejsca aniżeli pakiet żaluzji drewnianych.

Bambus wyróżnia się także ze względu na swoją trwałość i łatwość utrzymania w czystości. Jak je czyścić? Wystarczy obmieść lamele miotełką do kurzu, lub przy większych zanieczyszczeniach przetrzeć je lekko nawodnioną ściereczką.

Wybór zależy od stylu i preferencji

Ostateczny wybór pomiędzy żaluzjami drewnianymi a bambusowymi zależy od indywidualnych upodobań oraz charakteru wnętrza. Jeśli zależy nam na klasycznym, eleganckim stylu, żaluzje drewniane będą strzałem w dziesiątkę. Natomiast jeśli chcemy nadać wnętrzu egzotycznego charakteru oraz zależy nam na lżejszej i tańszej konstrukcji warto wtedy rozważyć żaluzje bambusowe.

Żaluzje drewniane posiadają szerszą ofertę kolorystyczną, natomiast żaluzje bambusowe ANWIS to 12 modnych kolorów zarówno przy szerokości lameli 25mm jak i 50mm, co jest najbogatszą ofertą kolorystyczną wśród producentów osłon okiennych w kraju.

Podsumowanie

Wybór pomiędzy żaluzjami drewnianymi a bambusowymi to nie tylko kwestia funkcjonalności, ale także stylu i preferencji. Obie opcje oferują wyjątkowe walory estetyczne, dlatego warto zastanowić się nad charakterem pomieszczenia, w którym planujemy je zainstalować. Bez względu na decyzję, zarówno żaluzje drewniane, jak i bambusowe, będą doskonałym uzupełnieniem nowoczesnych trendów okiennych, tworząc wyjątkową atmosferę w naszym domu.

Wciąż masz problem z podjęciem decyzji które żaluzje wybrać? Doradcy Modnie w Oknie, których znajdziesz tutaj – www.modniewoknie.pl – chętnie zaproponują najlepsze rozwiązanie, oferując jednocześnie kompleksową usługę wyceny, pomiaru i montażu.

 

Materiał partnera.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę