Teraz Czytasz
Nowe Lato Miłości, czyli kompendium wiedzy o biżuterii boho

Nowe Lato Miłości, czyli kompendium wiedzy o biżuterii boho

Biżuteria w stylu boho to obecnie jeden z najbardziej modnych rodzajów dekoracji. Kojarzy nam się z wiatrem we włosach, Latem Miłości i bliskością natury, przez co potrafi być niezwykle inspirujący. Czym dokładnie charakteryzuje się biżuteria soho i jak ją nosić, by stworzyć piękną stylizację? O tym będzie można się dowiedzieć z tego artykułu!

 

Urok radosnej awangardy

Chociaż styl boho nawiązuje do wzorców z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, jego początek przypada na połowę poprzedniej dekady, a konkretnie na rok 2004. Obejmuje zarówno ubiór, jak i wszelkiego rodzaju dodatki, a jego nazwa pochodzi od francuskiego słowa „la bohème”, którego polskie znaczenie to „cyganeria”. Jest to więc styl w pewnym stopniu awangardowy, stawiający na swobodę ekspresji. Nic dziwnego zatem, że chętnie „przygarnęły” go najbardziej znane modelki i aktorki.

 

Jeśli chodzi o styl boho w biżuterii, odznacza się on dużą ilością dekoracji w rodzaju piórek i frędzli oraz zastosowaniem etnicznych wzorów. W połączeniu z pasującą do niej stylistycznie galanterią oraz kolorowym, luźnym ubiorem tworzy to stylizacje o żywym, letnim charakterze, idealnym dla kobiet, które czują w sobie młodzieńczego ducha. Na ciepłe miesiące jest wręcz niezastąpiony!

Bransoletki, naszyjniki i kolczyki w stylu boho

Tworzenie stylizacji na modłę boho jest bardzo przyjemne ze względu na wspomnianą już wcześniej swobodę ekspresji. Dlatego też nie musimy się w żadnym stopniu ograniczać pod względem ilości i różnorodności noszonych ozdób. Spokojnie możemy skompletować więc cały zestaw biżuterii w tym stylu!

Przyjrzyjmy się więc poszczególnym rodzajom biżuterii utrzymanej w stylu boho:

  • bransoletki – możemy nosić nawet po kilka różnokolorowych bransoletek na jednej ręce; świetnie sprawdzą się bransoletki z kryształków oraz łańcuszkowe,
  • naszyjniki – styl boho ma pod tym względem do zaoferowania między innymi długie naszyjniki z rozetą i frędzlami,
  • kolczyki – jednym z elementów, które najmocniej kojarzą nam się ze stylem boho są kolczyki z frędzlami, czyli tak zwane chwosty; zrobią świetne wrażenie, jeżeli dopasujemy je do kolorystyki stroju.

Postaw na rękodzieło

Ponieważ styl boho stawia na indywidualizm, warto sięgnąć po utrzymane w nim dodatki handmade. Ręcznie robiona biżuteria jest obecnie bardzo modna i jeżeli dobrze poszukamy, na pewno znajdziemy rękodzielników, którzy w dziedzinie tworzenia oryginalnej biżuterii są prawdziwymi artystami. Korzystając z ich usług, mamy szansę zamówić ozdoby, które idealnie pasują do naszej wizji stylu boho! Warto również zwrócić uwagę na to, że wielu rękodzielników proponuje wyroby wykonane z w pełni ekologicznych materiałów.

Nic również nie stoi na przeszkodzie, by spróbować wykonać dekoracje samodzielnie! W internecie nie brakuje sklepów, które sprzedają wysokiej jakości półfabrykaty do biżuterii. Jeżeli postawimy na samodzielne wykonanie ozdób, możliwość ich zindywidualizowania staje się naturalnie jeszcze większa. Zachęcamy więc do śmiałych eksperymentów!

W przygotowaniu artykułu pomogła strona ekorale.pl.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę