Teraz Czytasz
Niezbędnik podróżnika – lifehacki, dzięki którym zabierzesz ze sobą tylko mały bagaż

Niezbędnik podróżnika – lifehacki, dzięki którym zabierzesz ze sobą tylko mały bagaż

Doskonała organizacja przed wyjazdem to jeden ze znaków rozpoznawczych wytrawnego podróżnika – jest to wyjątkowo ważne, kiedy wybieramy się na wycieczkę last minute. Zdarza się, że zabieramy w podróż więcej rzeczy „na wszelki wypadek”. Jednak często okazują się niepotrzebne i zajmują dużo miejsca w torbie czy walizce. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych trików, dzięki którym bagaż nie będzie wypełniony po brzegi, a my zabierzemy wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy

Najlepsze sposoby pakowania ubrań

Przed wyjazdem warto sporządzić listę potrzebnych rzeczy, dzięki którym zaoszczędzimy nie tylko sporo czasu, lecz także nerwów. Dobrym pomysłem jest stworzenie uniwersalnych list, które można wykorzystać wielokrotnie – np. na egzotyczne wakacje, weekendowy city break, wypad pod namiot itp. Przydaje się to wyjątkowo, kiedy wybieramy się w podróż last minute – gdy mamy mało czasu, łatwo o czymś zapomnieć. Jednym z najlepszych rozwiązań na sprytne pakowanie rzeczy jest rolowanie ubrań zamiast składania ich w kostkę. Powód jest bardzo prosty – rzeczy nie będą pogniecione i będziemy mogli pozwolić sobie na spakowanie większej liczby odzieży. Kolejnym trikiem jest pakowanie najcięższych rzeczy na dół torby. Bluzy, buty czy spodnie ułożone na wierzchu będą przygniatać lżejsze ubrania, powodując powstawanie pustych przestrzeni na dnie bagażu. Podczas pakowania warto również zastanowić się, które rzeczy będą przydatne po dotarciu do hotelu. Na wierzchu bagażu można ułożyć piżamę, kosmetyki, ręcznik czy bieliznę. Dzięki temu nie będzie konieczności przeszukiwania całej torby, aby wydobyć to, czego potrzebujemy.

Ulubiony napój zawsze pod ręką

Nic tak nie poprawia humoru i nie dodaje energii jak dobra kawa. Przydaje się w wielu sytuacjach, szczególnie podczas długiej podróży. Bez względu na to, gdzie jesteśmy, można mieć ją zawsze przy sobie – nie trzeba zabierać całego opakowania kawy ani cukru! Doskonale sprawdzą się małe, poręczne saszetki z kawą NESCAFÉ 3in1, które zmieszczą się w torebce, w małej przegródce plecaka, a nawet w kieszeni. To unikalne połączenie białej kawy i cukru w idealnych proporcjach, bez posmaku goryczki. W jakich sytuacjach przydadzą się saszetki z kawą NESCAFÉ? Czekając na samolot w hali odlotów, można wlać do kubka gorącą wodę z dystrybutora i wymieszać zawartość saszetki. Natomiast na pokładzie samolotu można poprosić o kubek z gorącą wodą, by po chwili delektować się pyszną kawą. Napój również doda energii i umili podróż w samochodzie. Natomiast kubek kawy pod namiotem czy na szlaku z pewnością pobudzi do działania i poprawi humor niezależnie od pogody.

Mniej sprzętów elektronicznych – więcej miejsca w torbie

Obecnie trudno sobie wyobrazić dzień bez korzystania ze smartfona. Umożliwia kontakt z bliskimi i daje dostęp do wielu przydatnych aplikacji. Przed podróżą należy pamiętać o spakowaniu ładowarki i powerbanka na wypadek braku dostępu do prądu. Telefon z powodzeniem zastąpi aparat fotograficzny. Jeżeli nie nastawiamy się na sesję zdjęciową w plenerze, może warto zrezygnować z aparatu. Dobrze natomiast spakować poręczny czytnik e-booków – książki z pewnością umilą długą podróż, a papierowe egzemplarze mogą się zniszczyć i zająć zbyt dużo miejsca w bagażu. Można również zabrać ze sobą słuchawki, dzięki którym słuchanie muzyki z telefonu lub oglądanie filmów stanie się jeszcze wygodniejsze. Osoby, które jadą na urlop odpocząć, mogą zrezygnować z laptopa, który zajmuje dodatkową przestrzeń w walizce i może się uszkodzić. Lepszym rozwiązaniem jest mały tablet. Dzięki niemu oglądanie filmów czy seriali, słuchanie muzyki czy korzystanie z mediów społecznościowych będzie jeszcze bardziej komfortowe. Podróżnicze lifehacki pomogą w sprawnej organizacji całego wyjazdu – bez zbędnych nerwów i marnowania czasu!

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę