Teraz Czytasz
Niezbędne domowe gadżety dla fanek Marie Kondo

Niezbędne domowe gadżety dla fanek Marie Kondo

Zwykła deska do prasowania i szmatki to w świecie Marie Kondo przeżytek. Słynna japońska ekspertka od sprzątania radzi, by pozbyć się zbędnych rzeczy, a o pozostałe starannie zadbać dzięki sprzętom najwyższej jakości.

Deska do prasowania czy parownica?

Niepraktyczne sprzęty i zwoje kabli to rzeczy, które według filozofii Marie Kondo warto się pozbyć. Zamiast tego lepiej postawić na poręczne i nowoczesne urządzenia, takie jak parownica do ubrań. Jeśli nie lubisz prasować i robisz to rzadko, prasownica sprawdzi się lepiej do szybkiego odświeżenia garderoby niż ciężkie żelazko.

Osoby, które prasują na co dzień, powinny natomiast zadbać o najwyższej jakości sprzęt służący wyłącznie do tego. A więc lekkie i kompaktowe deski do prasowania z miejscem na żelazko. Zobacz ranking desek do prasowania i zdecyduj, która najlepiej się sprawdzi u ciebie. Na rynku są też dostępne deski do prasowania z nóżkami z orzecha włoskiego, które wyglądają stylowo w porównaniu ze standardowymi modelami. To coś dla osób, które w myśl zasad japońskiej mistrzyni organizacji chcą wyrzucić wszystko to, co ich nie uszczęśliwia i im się nie podoba, a brzydka i stara deska do prasowania jest na szczycie ich listy.

Praktyczne gadżety sprzątające

Ostatnio pojawiło się na rynki wiele urządzeń, które ułatwiają sprzątanie i czynią je przyjemniejszym. To między innymi różnego rodzaju roboty sprzątające. Jednym z nich jest odkurzacz automatyczny, który sam sprząta podłogę. To bardzo wygodne, choć trzeba pamiętać, że musisz go opróżniać nawet codziennie, bo zbiornik na śmieci jest w większości modeli bardzo mały.

Innym gadżetem jest mop samoczyszczący. Wygląda podobnie do automatycznego odkurzacza, ale na spodzie posiada szczotkę lub szmatkę. Sunąc po podłodze, froteruje posadzkę. Istnieją też podobne maszyny do mycia okien. Wystarczy, że przytwierdzisz je do szyby, by wkrótce lśniła ona czystością. To jednak praktyczne tylko wtedy, gdy masz w domu duże okna. Jeśli nie, to będziesz musiał stale przenosić i od nowa przytwierdzać myjkę do kolejnych szyb, co może zająć niewiele mniej czasu, niż ich własnoręczne wyczyszczenie.

Ci, którym zależy na szczególnej czystości, sięgają po parownicę do sprzątania. Gorąca para pod ciśnieniem pozwala usunąć szybko i dogłębnie zabrudzenia w szczelinach podłogowych czy framugach, a więc miejscach, których czyszczenie kojarzy się z ciężką i niewdzięczną pracą.

Imperium układania skarpet

Mówiąc o imperium Marie Kondo, nie można zapomnieć o tym, z czego znana jest najbardziej. Chodzi o segregowanie wszystkiego, łącznie ze skarpetkami, które mają w szufladzie oddychać i wypoczywać. Tajemnicą poliszynela jest to, że w zwykłej szafce trudno w ten sposób ułożyć skarpety. Warto wybrać materiałowe wkładki czy przegródki do szuflad, by ułatwić sobie zadanie. Aby zyskać porządek w domu, można też poszukać w internecie organizerów na buty czy inne elementy garderoby. Pomysłem na ich segregację mogą być też kartonowe i opisane pudełka ustawione w szeregach.

View Comment (1)
  • jak dla mnie – parownica, nie tylko do odświeżania i przygotowywania ubrań, ale takie urządzenia myjące parą świetnie nadają się również do sprzątania domu. Nie ma już zapachu detergentów i chemikaliów, które też uczulają

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę