Teraz Czytasz
Naszyjnik z krzyżem – wyjątkowa ozdoba dla mężczyzny podążającego za modą

Naszyjnik z krzyżem – wyjątkowa ozdoba dla mężczyzny podążającego za modą

Stylowy naszyjnik z krzyżem to ozdoba, która pasuje niemal do wszystkiego. Mężczyźni zainteresowani tego typu biżuterią powinni zdawać sobie sprawę, że motywy religijne są przez projektantów biżuterii traktowane tylko i wyłącznie jako dekoracje. Nosząc je nie manifestujemy w żaden sposób swoich przekonań religijnych. Czym się kierować przy wyborze naszyjnika z krzyżem?

Naszyjniki z krzyżem – duży wybór dodatków dla wymagających

Efektowne naszyjniki z krzyżem należą obecnie do najmodniejszych dodatków, co sprawia, że ich wybór jest duży. W sprzedaży dostępne są zarówno naszyjniki proste, minimalistyczne, jak i bardzo ozdobne, przyciągające spojrzenia. Popularnym trendem jest łączenie motywów religijnych (w tym wypadku krzyża) z równie modnymi motywami morskimi – na przykład sterami, kotwicami, różą kompasową.

Do wyboru mamy naszyjniki wykonane z różnych materiałów. Na szczególną uwagę zasługuje stal szlachetna w kolorze srebra, żółtego złota, różowego złota, a także czerni. Ozdoby mogą mieć wykończenie błyszczące, matowe, drapane, satynowane.

Ozdoby zazwyczaj zawieszane są na stalowych łańcuszkach, choć spotkamy też naszyjniki ze sznurka, rzemienia lub kamieni naturalnych (szczególnie popularna w męskiej biżuterii jest lawa wulkaniczna).

Naszyjniki z krzyżem do grawerowania

Popularnym wyborem wśród mężczyzn są naszyjniki z krzyżem do grawerowania. W przypadku, gdy krzyż jest nieco większy i posiada wystarczająco dużo gładkiej powierzchni – możemy wykonać na nim grawer. W ten sposób uzyskamy biżuterię unikalną, jedyną w swoim rodzaju. Jeśli chodzi o treść napisu, projektanci niczego nam nie narzucają. Jesteśmy ograniczeni jedynie własną wyobraźnią i powierzchnią biżuterii. Sprzedawcy biżuterii zauważają, że dużą część panów decyduje się na grawerowanie imion bliskich im osób. Powszechnym wyborem są również własne inicjały, daty, hasła i sentencje motywacyjne.

Naszyjniki z krzyżem do grawerowania świetnie sprawdzą się jako prezent dla wyjątkowego mężczyzny. Pamiętajmy jedynie o tym, że tego typu biżuterię możemy podarować jedynie osobie, z którą jesteśmy blisko (będą dobrym prezentem na dzień ojca, dziadka, dziecka, możemy podarować je partnerowi, przyjacielowi czy bratu).

Naszyjniki z krzyżem jako biżuteria uniwersalna

Naszyjniki z krzyżem można zaliczyć do biżuterii uniwersalnej. Ich fenomen polega na tym, że pasują one mężczyznom w każdym wieku (będą odpowiednie zarówno dla nastolatków, jak i ich dziadków). Co więcej można założyć je do większości stylizacji. Będą znakomitym uzupełnieniem garnituru, a także stylizacji sportowej.

Jak wybrać idealny naszyjnik z krzyżem dla siebie?

Jeżeli po raz pierwszy kupujemy naszyjnik z krzyżem, warto jest postawić na model prosty, minimalistyczny. Warto rozważyć również kolor metalu, z którego biżuteria ma być wykonana. Mężczyźni o ciepłym typie kolorystycznym chętnie decydują się na złote dodatki, panowie o chłodnym typie kolorystycznym częściej wybierają srebrną i czarną stal szlachetną. Jeżeli nie możemy się zdecydować – wybierzmy ozdobę łączącą w sobie różnokolorowe metale.

Zanim kupimy naszyjnik z krzyżem zadajmy sobie pytanie, do jakich stylizacji będzie on nam pasował. Nigdy nie wybierajmy tego typu ozdób jedynie dlatego, że dobrze prezentują się na zdjęciu lub na modelu. Pamiętajmy, że to my będziemy je nosić na co dzień i to nam muszą one pasować.

Koniecznie sprawdźmy również, czy długość łańcuszka jest dla nas odpowiednia. Nie powinien być on zbyt krótki, ani za długi. Jeżeli mamy alergię na metale, wybierzmy naszyjniki z krzyżem w całości wykonane z hipoalergicznej stali szlachetnej.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę