Teraz Czytasz
Namiotowy trend – Wynajem namiotów na komunię, chrzciny, urodziny

Namiotowy trend – Wynajem namiotów na komunię, chrzciny, urodziny

Lubimy oglądać amerykańskie filmy, w których goście przechadzają się pięknym ogrodem wśród kolorowych kwiatów, drewnianych ławeczek i zdobnych fontann, trzymając w ręku kieliszek dobrze schłodzonego wina. Motyw na imprezę w plenerze dotarł także do nas w postaci wynajmu namiotów, co stało się dziś bardzo atrakcyjnym trendem zarówno przy okazji oficjalnych, jak i w pełni nieoficjalnych wydarzeń. Wiele osób decyduje się na wynajęcie namiotu z bardzo różnych przyczyn – niekiedy trudno jest znaleźć odpowiedni lokal, który dysponuje właściwą salą w określonym dla nas terminie, czasem niestandardowe preferencje organizatorów wzbudzają chęci wyróżnienia się i zorganizowania wydarzenia w nieco innej przestrzeni, zaś w niektórych sytuacjach impreza na zewnątrz z przyczyn technicznych jest zwyczajnie najkorzystniejszą i najbardziej komfortową opcją z możliwych. Wszystkie powody są zatem dobre, żeby wynająć namiot i zorganizować w nim świetną uroczystość. Namioty aranżowane w różnych stylach i typach imprez stają się konkurencją dla restauracji, domów weselnych czy innych lokali, które posiadają standardową, znaną wszystkim ofertę. Przyjęcia „na powietrzu”, czyli de facto pod namiotem, to modne rozwiązania, które chętnie wykorzystuje się nie tylko w ramach spotkań rodzinnych, ale też z okazji pierwszej komunii świętej, chrzcin dziecka, jubileuszu czy nawet wesela.

Komunie, chrzciny, urodziny

Te trzy wydarzenia w życiu każdej rodziny bywają szczególnie celebrowane. Zarówno pierwsze komunie, chrzciny jak i urodziny to ważne uroczystości, którym często przyświecają długie przygotowania. Dlaczego warto skusić się na wynajem namiotu, organizując któreś ze wskazanych imprez? Jest co najmniej kilka argumentów za. Po pierwsze – jest to zazwyczaj wersja bardziej ekonomiczna niż wynajęcie wielkiego domu weselnego. Po drugie – namiot jest bardzo klimatycznym miejscem, które łamie konwenanse, jest bardziej oryginalne i frapujące niż standardowy lokal. Po trzecie – urządzenie oraz ozdobienie wnętrza namiotu może przerosnąć najśmielsze oczekiwania organizatorów imprezy. Bywają namioty bardzo eleganckie, stworzone z myślą o imprezach oficjalnych jak np. komunia czy chrzest. Są jednak również namioty bardziej codzienne, miejskie, z ograniczonymi zdobieniami. Od organizatora zależy jednak, jak ozdobi wnętrze, gdzie ustawi kwiaty, a w którym miejscu zawiesi żarówki, które o zmierzchu dodatkowo podkręcą klimat miejsca. Po trzecie – wynajem namiotu na ważne uroczystości rodzinne to doskonała sposobność do celebrowania ważnych chwil w miejscu przystosowanym dla najmłodszych. Namiot z reguły ustawia się w ogrodzie lub innym miejscu z dużą ilością zieleni, co jest przyjemne oraz bezpieczne dla najmłodszych gości. Po czwarte – w ofertach firm znajdują się namioty różnej wielkości, dzięki czemu można dostosować wielkość „pomieszczenia” do liczby gości, wielkości stolików czy przestrzeni na ustawienie sceny bądź nagłośnienia.

Udogodnienia w namiotach

Wiele osób ma obawy przed wynajęciem namiotu na ważne uroczystości, ponieważ martwią się o warunki pogodowe, czyli upalny lub bardzo pochmurny i deszczowy dzień. W nowoczesnych rozwiązaniach, które są wykorzystywane przy imprezach plenerowych, pogoda nie gra aż tak ważnej roli. Istnieje kilka możliwości zarówno ochłodzenia wnętrza namiotu jak i ogrzania go, by goście czuli się w pełni komfortowo. Namiot to oczywiście nie tylko „ściany”, ale również materiałowe „zadaszenie”, które chroni świętujących przed ewentualnymi opadami. Troski o warunki klimatyczne nie powinny wiec stanowić istotnego argumentu przeciw organizacji wydarzenia pod namiotem. Niekiedy organizatorzy imprez martwią się o zapewnienie wystarczającego oświetlenia czy nagłośnienia. To również nie stanowi problemu, ponieważ zawsze istnieje możliwość podpięcia sprzętu do odtwarzania muzyki czy ustawienia stanowiska dla DJ-a. Podłoga? To też nie jest kłopot. Do profesjonalnych namiotów dołącza się specjalne podesty, które są doskonałą powierzchnią nawet do tańca.

Artykuł przy współpracy z https://rentatent.com.pl/

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę