Teraz Czytasz
Najmodniejsze wzory płytek podłogowych

Najmodniejsze wzory płytek podłogowych

Jedną z trwalszych okładzin podłogowych, które wyróżniają się także atrakcyjną ceną są płytki. Ceramiczne lub wykonane z gresu zdobią nasze łazienki, kuchnie, ale coraz częściej są wybierane jako alternatywa do wnętrz reprezentacyjnych, jak salon. Ich wybór zależy od naszych upodobań, ale także dominujących trendów. Jakie wzory płytek są najmodniejsze? Które wykorzystać podczas remontu łazienki czy kuchni?

Płytki imitujące drewno

Naturalne materiały, takie jak drewno cieszą się duża popularnością. Jednak nie są przystosowane do stosowania w pomieszczeniach, w których gromadzi się wilgoć. Producenci płytek przeskoczyli i to, serwując produkty wykonane z ceramiki, które swoją fakturą doskonale imitują drewniane powierzchnie. Produkty o widocznym usłojeniu oraz naturalnej kolorystyce drewna pięknie odwzorowują piękno naturalnego materiału. Dzięki temu cieszą się popularnością. Bardzo często wykorzystujemy je w łazienkach, komponując z dodatkami z bambusa czy jako uzupełnienie białych dodatków oraz ceramiki łazienkowej. W sprzedaży znajdziemy także płytki w różnych odcieniach szarości. Jeśli poszukujesz inspiracji związanych z wyborem płytek podłogowych, zajrzyj na: https://www.castorama.pl/inspiracje-i-porady/wykonczenie/plytki-scienne-podlogowe-i-elewacyjne/plytki-podlogowe.html .

 

Modne heksagony

Niegdyś najpopularniejsze były płytki kwadratowe, potem pojawiła się moda na prostokąty o większej powierzchni. Dzisiaj heksagony o sześciokątnej budowie świeca swoje triumfy. Płytki o nietypowym kształcie dają duże możliwości aranżacyjne – można z nich stworzyć powierzchnię przypominającą plaster miodu. Produkty w różnych kolorach oraz odcieniach można ze sobą łączyć, tworząc efektowną dekorację na podłodze.

Cegła lub kamień

Wnętrza w stylu śródziemnomorskim, w których dominują kolory ziemi często są zdobione płytkami imitującymi kamień lub cegłę. Dominuje żywa kolorystyka – brązy, beże czy miedź, które dobrze łączą się z innymi dodatkami. Coraz częściej pojawiają się płytki w odcieniach szarości lub bieli. Te modele świetnie wpisują się w nowoczesne aranżacje wnętrz, podkreślając ich industrialny charakter.

 

Marokańskie oraz kolorowe wzory

Nawet podłoga nie znosi nudy. W ty, przypadku znakomitym rozwiązaniem jest zastosowanie płytek w oryginalnych marańskich wzorach. Kolorowe malowidła zdobią ich powierzchnie. Po ułożeniu płytek na podłodze powstaje oryginalna mozaika, która z pewnością ożywi każdą aranżację. Płytki sprawdzą się zarówno do jasnej i monochromatycznej kuchni, jak i bardziej kolorowej łazienki.

Geometryczne i biało-czarne połączenia

Biel i czerń to kolory, które darzą się wzajemnym uczuciem. Właśnie płytki w tych kolorach są najczęściej wykorzystywane podczas dekorowania podłogi w łazience w stylu retro czy kuchni zaaranżowanej w industrialu. Motyw szachownicy świetnie sprawdza się dla podkreślenia wyrazistości aranżacji. Biało-czarne kafle świetnie wpisują się także w powrót do mody z lat 20-stych, gdzie dominowały wolnostojące wanny i parawany montowane w łazienkach.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę