Teraz Czytasz
Najlepszy przyjaciel kobiety – trochę o biżuterii damskiej

Najlepszy przyjaciel kobiety – trochę o biżuterii damskiej

Nie wszystko złoto co się świeci?

A jednak złota biżuteria się świeci i to bardzo. Kobiety uwielbiają błyskotki w niemalże każdej postaci, a zwłaszcza w biżuterii, która dopełnia ich każdą stylizacje. Kolczyki, bransoletki i łańcuszki zawsze przykuwają uwagę, czy to płci przeciwnej, czy fanek pięknej biżuterii. błyszczące, duże, bądź małe – wszystkie są idealne. Jednymi z najczęściej wybieranych biżuterii są:

A co jest takiego niezwykłego w tej próbie?

Otóż zawiera ona aż 58,5% czystego złota. Złoto to jest  połączeniem  wysokiej zawartości szlachetnego kruszcu z bardzo dobrymi własnościami fizycznymi.  Próba 585 gwarantuje zatem wysoką wartość i trwałość biżuterii. Co więcej jest ona najchętniej wybierana na całym świecie, cechuje się bardzo dużą odpornością na przetarcia, odkształcenia, zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne.  Co więcej złoto 585 przez wiele lat potrafi zachować swój kolor i nie przebarwiać się, jeśli nie będzie ono traktowane silnymi detergentami. Biżuterie z tego złota można zakupić w bardzo przystępnej cenie na prawie każdą kieszeń.

Dla kogo najlepsza jest złota biżuteria?

Oczywiście dla każdego, od najmłodszych do najstarszych. Kolczyki wykonane z tego złota idealnie uzupełniają każdą stylizacje. Coraz bardziej popularne jest łączenie złotych kolczyków w kształcie koła z ubraniami w stylu codziennym takimi jak: spodnie dresowe, bluzy lub nawet legginsy. Zaś takie z dodatkiem kryształów, np. brylantem, diamentem, cyrkonią pasują idealnie  do stylizacji wieczorowych jak spotkanie z partnerem, bądź rodzinny obiad w eleganckiej restauracji. Dużo osób w młodym wieku gustuje zaś w motywach minimalistycznych, takich jak na przykład delikatne złote łańcuszki 585 z krzyżykami lub księżycami albo mało przyozdobione złote bransoletki 585. Możliwości jak wiadomo jest wiele, każdy znajdzie coś pasującego do jego gustu.

Jak dbać i przechowywać taką biżuterie?

Jak powszechnie wiadomo kolczyki po jakimś czasie od zakupu lubią się gubić lub też rozdzielać przez co często mamy tylko 1 kolczyka zamiast 2. Aby temu zapobiec powinno się przechowywać je najlepiej w oryginalnym opakowaniu, jeśli takowe się posiada albo w woreczku, szufladzie, tak aby nie mieszały się z innymi parami, bądź nie gubiły. Tak samo powinno się postępować z wszelakimi łańcuszkami, żeby zapobiec, np. ich poplątaniu lub rozerwaniu. Wygląda to też bardziej estetycznie. Żeby też nie uszkadzać naszych błyskotek powinno się je trzymać z dala od agresywnych detergentów, które mogły by spowodować ich zniszczenie lub poważne uszkodzenie. Ważną kwestią jest również ściąganie biżuterii do wysiłku fizycznego, ponieważ noszenie przede wszystkim dużych kolczyków podczas ćwiczeń może skutkować zahaczeniem o coś, więc tym samym urazem ucha. Tak samo jak bransoletki oraz naszyjniki z metali szlachetnych nie tolerują dobrze styczności z potem, który może powodować ich psucie się. Taką biżuterię powinno się najlepiej zdejmować również w domu, aby uniknąć niechcianych uszkodzeń.  Jedną z rzeczy, której nie lubi złoto jest zbyt częsty kontakt z wodą, więc wchodząc pod prysznic trzeba pamiętać o zdjęciu naszej ulubionej błyskotki, ponieważ może ona stracić swój połysk i zacząć się przebarwiać. Zgubny i szkodzący może się okazać również chlor znajdujący się w basenie oraz słona woda z morza, więc wchodząc do takich miejsc należy również pamiętać o zdjęciu ulubionej biżuterii.
Złota biżuteria jest idealnym prezentem na każdą okazję, bądź, jeśli chce się sobie sprawić przyjemność. Dobrze zadbana z chęcią odwdzięczy się nam pięknym dopełnieniem stylizacji i uśmiechem na twarzy, kiedy dostaniemy komplement.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę