Teraz Czytasz
Najdroższe kamienie szlachetne w pierścionkach

Najdroższe kamienie szlachetne w pierścionkach

Kobiety uwielbiają być obdarowywane przez mężczyzn biżuterią. Szczególnie kochają one pierścionki. Najczęściej na zakup pierścionka mogą liczyć one, kiedy mężczyzna decyduje się na zaręczyny. Wówczas panowie decydują się bowiem najczęściej na pierścionki droższe, najczęściej zaopatrzone o kamienie szlachetne.

Na całym świecie największą popularnością cieszą się oczywiście diamenty. Takie pierścionki z oszlifowanymi diamentami można znaleźć w każdym salonie jubilerskim. Większość panów wybiera właśnie ten kamień. Oczywiście, cena takiego pierścionka zależy przede wszystkim od wielkości kamienia, ale również od rodzaju szlifu, ilości karatów oraz od pochodzenia samego kamienia. Bywa, że kamienie mogą bardzo różnić się od siebie cenowo.

Najczęściej na palcach kobiet znaleźć można tradycyjne, przezroczyste diamenty. Okazuje się jednak, że znacznie droższe i dużo rzadsze są diamenty kolorowe. Zdarzają się takie w kolorze niebieskim, różowym lub czerwonym. Ten ostatni jest najdroższym z nich wszystkich. Mało który mężczyzna może pozwolić sobie na zakup takiego pierścionka zaręczynowego. Częściej panowie wybierają po prostu rubin, który nie jest również tanim kamieniem, jednakże z pewnością można go dostać w cenie znacznie niższej, niż czerwony diament.

Jednym z najdroższych kamieni na świecie jest serendibit, znaleziony w 1902 roku na Sri Lance. Obecnie znane są jedynie trzy okazy takich kamieni na świecie, a więc nie ma raczej szans na to, aby zakupić pierścionek wysadzany takim kamieniem szlachetnym. Jest to kamień w kolorze niebiesko-zielonkawym. Podobnie sytuacja wygląda z jadeitem. Nikt nie kupuje takich kamieni.

Niezwykle drogim i dość rzadkim kamieniem jest również granat. Występuje on w różnych kolorach, ale najdroższym okazem jest ten niebieski. Pięknie oszlifowany kamień kosztuje masę pieniędzy, jednakże istnieje możliwość zakupienia pierścionka wysadzanego właśnie granatem. Jednym z bardziej luksusowych kamieni jest również grandidieryt. Znajduje się je obecnie na Sri Lance, jednakże koszt jednego wynosi około pięćdziesięciu tysięcy dolarów. Mało kto może pozwolić sobie więc na zakup takiego pierścionka.

Bardzo pięknym i drogim kamieniem szlachetnym jest oczywiście znany wszystkim szmaragd. Jest to kamień uwielbiany przez wszystkie kobiety, ale w Polsce dość ciężko dostępny. Panowie częściej decydują się na zakup na przykład szafiru, który jest już nieco tańszy i znacznie łatwiej dostępny.

Obecnie w Internecie istnieje możliwość zamówienia pierścionka z kamieniem szlachetnym za niewielkie pieniądze. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że nie koniecznie muszą być to oryginalne kamienie. Poza tym, warto również zwrócić uwagę na odpowiedni szlif. Każdy kamień powinien być bowiem szlifowany w odpowiedni sposób, aby prezentować się idealnie. Większość mężczyzn pozostaje więc przy tradycyjnym diamencie, a dla urozmaicenia, decydują się na przykład na połączenie dwóch rodzajów złota – białego i żółtego lub żółtego i różowego. Takie pierścionki są obecnie bardzo modne i często wybierane.

Dziękujemy portalowi Twój-Jubiler.pl za współpracę merytoryczną.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę