Teraz Czytasz
Modne, ślubne fryzury

Modne, ślubne fryzury

Eleganckie-upiecie-na-slub
Co roku jestem gościem weselnym – ostatnie kilka lat to wzmożony okres zawierania związków małżeńskich przez moich przyjaciół i znajomych. Tego lata też miałam przyjemność bawić się na kilku. To świetna okazja aby podpatrzeć, co aktualnie jest na topie – zarówno jeśli chodzi o stroje, ale też o makijaż czy fryzury. I o ile trendy makijażowe nie są widoczne aż tak wyraźnie, to fryzjerki z pewnością podążają za najnowszą modą. W tym sezonie też dało się zauważyć, co aktualnie jest hitem salonów fryzjerskich.

W mijającym już, 2015 roku na salach weselnych niepodzielnie królowały fryzury dziewczęce – niedbale splecione warkocze, delikatne fale czy subtelne ozdoby – opaski i spinki. Mimo, że miały imitować naturalny nieład, dało się zauważyć wprawną rękę doświadczonego fryzjera – całość była dopracowana w każdym calu. To miła odmiana od sztywnych loków spryskanych niezliczoną ilością lakieru do włosów. Miękkie, lśniące włosy wyglądają przecież znacznie lepiej niż sztywne, nienaturalnie ułożone pasma, które nie tracą swojego kształtu nawet podczas tańca. I takie też powinny być fryzury idealne na wesele – o które nie będziemy się martwić, gdy porwie nas wir zabawy. To przecież żadna przyjemność co kilkanaście minut okupować łazienkowe lustro, gdy stworzona przez niewprawnego fryzjera konstrukcja zacznie się psuć.
Przeglądając zdjęcia z targów ślubnych czy oferty salonów fryzjerskich widać wyraźnie, że fryzury ślubne też zmieniają się z sezonu na sezon. W mijającym już okresie weselnym triumfy święciły upięcia delikatne i romantyczne. Panny młode wplatały we włosy jasne kwiaty (nie tylko sztuczne!) nadając całej stylizacji naturalności i świeżości. Wygląda na to, że kończy się już era nienaturalnych, ciężkich i sztywnych od lakieru wielowarstwowych upięć. Panny młode stawiają raczej na skromne koki niż barokowy przepych i trzeba przyznać, że efekt jest niesamowity.
Warkocz-z-kwiatami-na-slub
Do łask powracają też upięcia w stylu klasycznego „banana” – proste, bez przesadnych ozdobników.Jedynym mocniejszym akcentem jest tutaj kolorowa spinka do włosów.
Gladki-kok-na-slub
zdjęcia: wizaz.pl
Młode kobiety coraz częściej zaczynają rozumieć, że przesada nie jest wskazana w żadnej dziedzinie, również jeśli chodzi o fryzurę. A najbardziej boją się przesady w tym szczególnym dniu, który chcą zapamiętać jako najpiękniejszy w życiu. I tutaj sprawdza się bardzo znane powiedzenie – „Im mniej tym więcej” – również w kwestii uczesania.
Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę