Teraz Czytasz
Makijaż permanentny brwi – popularne metody i specyfika zabiegu

Makijaż permanentny brwi – popularne metody i specyfika zabiegu

Makijaż permanentny brwi

W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie zabiegami kosmetycznymi, wśród nich niesłabnącą sławą cieszy się makijaż permanentny. Często mówi się, że brwi są ramą twarzy. Na przestrzeni czasu kanon piękna się zmieniał, ale wciąż najbardziej efektowne brwi to takie, które są dopasowane do Ciebie. Wyobraź sobie, że Twoje brwi zawsze wyglądają idealnie. Tuż po wstaniu z łóżka, na wyjeździe, na basenie, w saunie, gdziekolwiek jesteś i cokolwiek robisz. Brzmi ciekawie? Z pewnością!

Makijaż permanentny brwi  – czym jest

Makijaż permanentny brwi to zabieg kosmetyczny, który polega na wprowadzeniu pod skórę półtrwałego pigmentu. Profesjonalny pigment o odpowiednio dopasowanym odcieniu pozwala na korekcję brwi wedle gustu klientki, przy jednoczesnym zachowaniu efektu naturalności. Potocznie nazywa się go tatuażem i jest to bardzo trafne określenie, ponieważ polega na wprowadzeniu barwnika odpowiednio głęboko w warstwę skóry. Hasło „tatuaż” w głowie wielu osób rodzi dwa skojarzenia – ból i pamiątka na całe życie, te obawy są jednak zbędne. Przed rozpoczęciem zabiegu aplikowane jest znieczulenie. W kontekście zminimalizowania ryzyka dyskomfortu podczas zabiegu poza znieczuleniem bardzo ważne jest to, aby udać się do specjalistki, która ma wiedzę i wprawę. Tylko takie połączenie zagwarantuje, że przez cały proces przejdziesz spokojnie i bez bólu, a po wykonanej usłudze na Twojej twarzy pojawi się uśmiech zadowolenia. Będziesz chciała utrzymać rezultat dobrze wykonanej usługi, a nie się go pozbywać.

Makijaż permanentny brwi oka

Wskazania do wykonania makijażu permanentnego brwi

Tak naprawdę temu zabiegowi może poddać się każdy, kto nie ma przeciwwskazań zdrowotnych jednak ze względu na jego specyfikę, cenę oraz trwałość, najczęściej decydują się na niego osoby, które:

 • Doświadczają znaczącej asymetrii brwi.
 • Utraciły włoski w wyniku choroby.
 • Posiadają wyraźne luki w brwiach w wyniku ich nieprawidłowej i często agresywnej regulacji.
 • Mają bardzo mało widoczne włoski i chcą nadać wyrazistości swojej twarzy.
 • Borykają się z problemami ze wzrokiem, co uniemożliwia staranne wykonanie makijażu brwi.

Makijaż permanentny sprawdzi się jednak równie dobrze u tych pań, które:

 • Są bardzo aktywne, co wpływa na małą trwałość tradycyjnego makijażu.
 • Nie mają dużo czasu na codzienny makijaż brwi lub wolą go po prostu spożytkować w inny sposób.
 • Mają ograniczone umiejętności makijażowe i zarys brwi wykonany na własną rękę ich nie satysfakcjonuje.
 • Posiadają skórę alergiczną, która źle reaguje na tradycyjne kosmetyki.

Metody wykonywania makijażu permanentnego

Makijaż permanentny może być wykonany mechanicznie lub manualnie. W tym pierwszym przypadku linergistka używa elektrycznego urządzenia, które wprowadza w ruch igłę. Każda styczność ze skórą skutkuje wtłoczeniem pod jej powierzchnię określonej ilości pigmentu aż do uzyskania pożądanego rezultatu. Wśród najpopularniejszych metod mechanicznych znajdują się:

Metoda ombre 

Technika oparta na stopniowej intensyfikacji pigmentu zaczynając od wewnętrznej strony brwi, dzięki czemu pozwala na wyraźne, ale nieprzerysowane podkreślenie Twoich włosków. Ich wizualne zagęszczenie pozwoli podkreślić oczy i uwydatnić rysy twarzy. Niekiedy stosuje się dwa różne odcienie pigmentu po to, aby uzyskać jeszcze ładniejszy efekt przejścia. Jest to dobry wybór dla osób, które lubią idealny, czysty zarys brwi, a także tych, które nie mają włosków.

Metoda włoskowa 

Kosmetyczka na łuku brwiowym tatuuje pojedyncze linie imitujące naturalne włoski w miejscach, gdzie występują braki. Technika ta świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które chcą wyrównać asymetrię brwi lub wypełnić miejscowe luki. To dobre rozwiązanie również dla tych kobiet, które nie malują się na co dzień, pozwoli na uzyskanie lekkiego, subtelnego efektu. Panie, które mają praktycznie niewidoczne brwi lub ich całkowity brak, powinny rozważyć wybór innej, korzystniejszej dla nich metody.

Metoda pudrowa 

Pigment wprowadzany jest za pomocą igły, specyfiką tej metody jest tworzenie efektu brwi pomalowanych za pomocą cienia. Zależnie od oczekiwań klientki brwi mogą być bardziej lub mniej wyraziste, będą one tworzyły jednak efekt mniej naturalny od metody włoskowej czy piórkowej. Jeśli więc lubisz bardziej podkreślone brwi lub masz ubytki włosków, to będzie idealna metoda dla Ciebie.

W przypadku metody manualnej linergistka wprowadza barwnik w głąb naskórka poprzez ręczne dociskanie igły. Mimo tego, że o microbladingu głośno zrobiło się kilka lat temu, ta azjatycka technika istnieje już od setek lat. Dziś wzbogacona o nowoczesne rozwiązania, przeżywa swój renesans i szturmem zdobywa serca kobiet na całym świecie.

Microblading – metoda piórkowa 

Jest to metoda, która od jakiegoś czasu cieszy się ogromną popularnością. Trendy skłaniają się w stronę naturalności, dzięki czemu gęste, zmierzwione włoski weszły do łask. Nie każda kobieta jednak z natury ma wyraźne i bujne brwi. Po dokonaniu małych nacięć imitujących sposób rośnięcia włosków wprowadzony zostaje pigment. Jest to technika, która pozwala na uzyskanie najbardziej naturalnie wyglądających brwi. Efekt jest widoczny po ok. tygodniu, dodatkowo ze względu specyfikę wykonania, czyli małe nacięcia, może być niewskazana do wykonania u niektórych osób.

Konsultacja ze specjalistką pozwoli Ci na dobór metody odpowiadającej Twoim potrzebom i oczekiwaniom.

przygotowanie do Makijażu permanentnego brwi

Makijaż permanentny brwi – Cena zabiegu

Koszt makijażu trwałego brwi jest bardzo zróżnicowany, wpływa niego m.in.:

 • Rodzaj zastosowanej metody i jej czasochłonność.
 • Wielkość miasta, w którym znajduje się salon. W mniejszych miastach cena może być nieco niższa niż w stolicy.
 • Renoma i popularność salonu. Szkolenia z zakresu makijażu permanentnego są bardzo kosztowne, co za tym idzie, skorzystanie z usługi wykwalifikowanej osoby wiąże się z wyższą ceną.
 • Jakość pigmentów oraz urządzeń wykorzystywanych do wykonania zabiegu.

Możesz spotkać się zarówno z ceną 500, jak i 1500 zł. Na kosztowność zabiegu wpływa również jego trwałość. Może się ona jednak z zalety zmienić w wadę, kiedy będziesz zmuszona usunąć efekty nieumiejętnie wykonanej pracy niedoświadczonej osoby. Jeśli więc jesteś szczerze zainteresowana mikropigmentacją, nastaw się na poszukiwanie najlepszej, a nie najtańszej usługi. Starannie przejrzyj publikowane zdjęcia przed i po publikowane na stronie salonu, wnikliwie przewertuj opinie na temat jego pracy. Czasami warto zapłacić odrobinę więcej, czy nawet udać się do innego miasta. Pamiętaj, że twarz jest Twoją wizytówką, musisz więc być pewna, że oddajesz się w dobre ręce.

Makijaż permanentny brwi – Gojenie i trwałość

Średni czas gojenia brwi po zabiegu makijażu permanentnego to 14 dni, po kilku tygodniach od pierwszego zabiegu poddasz się uzupełnieniu, które standardowo wliczone jest w cenę całej usługi. Po tym czasie widoczny będzie ostateczny efekt, który w zależności od wybranej metody może utrzymać się w nienaruszonym stanie do 2-3 lat. Najmniej trwały jest microblading, tutaj idealnymi brwiami będziesz cieszyć się 12-18 miesięcy. Skóra sucha to ta, na której rezultat będzie widać najdłużej, a tłusta, to ta, która najszybciej pozbędzie się pigmentu. To ile czasu Twoje brwi będą utrzymywać się w stanie idealnym to nie tylko kwestia typu cery, ale także Twojej dbałości i stosowania się do zaleceń, które otrzymasz od linergistki.

zabieg makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny brwi – Przeciwskazania

Makijaż brwi

Jak każdy zabieg makijaż permanentny brwi posiada przeciwskazania do jego wykonania. Każda profesjonalna linergistka traktuje szczegółowy wywiad i wykluczenie występowania przeciwwskazań jako pierwszy i kluczowy etap swojej pracy. Ważne jest to, aby szczerze odpowiadać na zadawane pytania, ponieważ poddanie się zabiegowi może być niebezpieczne dla zdrowia m.in. w przypadku osób, które:

 • Są w ciąży.
 • Są w trakcie karmienia piersią.
 • Chorują na cukrzycę.
 • Przyjmują leki rozrzedzające krew.
 • Są w procesie leczenia nowotworu.
 • Cierpią na egzemę lub łuszczycę i skóra jest zmieniona chorobowo w okolicach brwi.
 • Cierpią na zaburzenia krzepliwości krwi.

Jeśli nie masz przeciwwskazań do wykonania makijażu permanentnego, już nic nie stoi na Twojej drodze do idealnych brwi. Dodatkowy zastrzyk pewności siebie i masa zaoszczędzonego czasu na wykonywanie starannego make-upu to najlepsze argumenty za tym, aby spróbować. Staranne wybranie salonu, w którym pracują profesjonaliści będzie gwarantem Twojego zadowolenia.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę