Teraz Czytasz
Lampy stojące – jak dobrać do wnętrza industrialnego?

Lampy stojące – jak dobrać do wnętrza industrialnego?

Prawidłowe oświetlenie mieszkania powinno składać się z szeregu elementów, umożliwiających komfortowe poruszanie się po pomieszczeniach, wykonywanie precyzyjnych czynności, ale także wypoczynek w sprzyjającej atmosferze. Doskonałym uzupełnieniem oświetlenia górnego są lampy stojące. Sprawdzą się w każdej aranżacji, również we wnętrzach industrialnych.

Wnętrze industrialne, czyli jakie?

Styl industrialny święci triumfy w ostatnich latach. Swoją rosnącą popularność zawdzięcza temu, że tworzy we wnętrzu wyjątkowy, designerski klimat. Jest prosty i surowy, ale jednocześnie dość elegancki i wyrafinowany. Często określany jest także mianem stylu loftowego. Głównym założeniem tego stylu aranżacyjnego jest przeniesienie industrialnej surowości do wnętrz mieszkalnych. Chętnie wykorzystywane są takie materiały jak beton, surowa cegła, surowy metal, emaliowany metal. Drewno pojawia się w postaci starych desek, wtórnie użytych skrzynek czy palet.

Duże znaczenie dla stylu loftowego mają nie tylko stosowane materiały, ale także otwarta przestrzeń. Wynika to z genezy tego stylu, inspirowanego zagospodarowywaniem nieużywanych pomieszczeń industrialnych. Mieszkania urządzone w stylu loftowym wymagają odpowiedniego oświetlenia oraz starannego doboru wyposażenia i dodatków.

23-lampy-stojace-jak-dobrac-do-wnetrza-industrialnego-castorama-54417776_m-3

Lampy stojące w stylu industrialnym

Oprócz standardowego oświetlenia wiszącego warto doświetlić wnętrze za pomocą innych źródeł światła. Mogą być to lampki stołowe, kinkiety, a także lampy podłogowe. Te ostatnie wyjątkowo dobrze komponują się z wnętrzami industrialnymi. Bogaty wybór produktów sprawia, że bez trudu znajdziemy model odpowiedni do urządzanego wnętrza (sprawdź lampy stojące dostępne na stronie https://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/lampy-oswietlenie/lampy-stojace.html).

23-lampy-stojace-jak-dobrac-do-wnetrza-industrialnego-castorama-41077336_m-2

W aranżacjach loftowych sprawdzą się modne ostatnio lampy na masywnych, drewnianych stelażach o trzech nogach, z metalowymi zawiasami. Takie trójnogi przywodzą na myśl wtórne wykorzystanie materiału, a więc trend jak najbardziej pożądany w tym stylu wnętrzarskim. Do wnętrz loftowych pasować będą także lampy metalowe. Mogą być to blaszane klosze – emaliowane lub wykonane z surowej blachy – osadzone na prostym, metalowym stelażu. Nieco bardziej wyrafinowane kompozycje z odpowiednio wyprofilowanych drutów mogą natomiast nieco przełamać surowość aranżacji.

Gdzie powinny znaleźć się lampy stojące?

Lampy stojące sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebujemy nieco więcej światła, niż zapewniają nam lampy sufitowe oraz okna. Przydadzą się zatem obok fotela czy kanapy, które służą nam podczas lektury książki lub gazety. Mogą zastąpić lampkę stołową czy biurkową, jeśli strumień światła zostanie odpowiednio skierowany na blat mebla. Lampy stojące pełnić mogą także rolę dekoracyjną. Nie dość, że lampy w stylu industrialnym stanowić mogą ozdobę samą w sobie, to jeszcze światło, które emitują, wpływać może na postrzeganie wnętrza. Rozświetlą ciemny kąt pokoju, oddalony od okien. Wprowadzą relaksacyjny nastrój, gdy zostanie wyłączone oświetlenie górne.

Lampy stojące to świetny sposób na doświetlenie wnętrza w stylu industrialnym. Warto wybrać urządzenia wtórnie wykorzystujące drewniane czy metalowe stelaże. Dobrze prezentować będą się też lampy o kloszach z surowej lub emaliowanej blachy.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę