Teraz Czytasz
Lampy kryształowe – sposób na wnętrze w stylu glamour

Lampy kryształowe – sposób na wnętrze w stylu glamour

Osoby, które chcą wprowadzić wyjątkowy klimat w swoim domu lub mieszkaniu, powinny poświęcić nieco czasu na wybór oświetlenia. Choć sporą popularnością nadal cieszą się wnętrza urządzone w duchu minimalizmu i prostoty lub w wydaniu skandynawskim, coraz więcej osób poszukuje czegoś bardziej eleganckiego, z wyszukaną formą.

Doskonałym przykładem takiej aranżacji jest styl glamour. Uzupełnieniem owego wystroju powinna być lampa kryształowa sufitowa, dzięki której pomieszczenia nabiorą wyjątkowego charakteru. Dlaczego warto postawić na taki rodzaj oświetlenia i w jaki sposób należy dbać o jego elementy?

Szykowne dekoracje, czyli jak zapewnić niesamowity efekt wizualny

Choć opisywane akcesoria mogą kojarzyć się wielu osobom z niepotrzebnym przepychem i wystrojem typowym dla sali balowej, należy zaznaczyć, iż obecne trendy w designie wpłynęły na to, iż lampy kryształowe wyróżniają się bardziej nowoczesnym charakterem niż kiedyś. Co za tym idzie, występują w wielu oryginalnych kształtach i różnych rozmiarach.

Dzięki temu nie musimy od razu decydować się na ogromny żyrandol, który może przytłoczyć wnętrze. Ciekawym sposobem na nadanie pomieszczeniu nutki elegancji będzie niewielka lampa kryształowa sufitowa, np. w formie plafonu. Kolejnym dowodem świadczącym o przystosowaniu do współczesnych trendów jest możliwość wyposażenia w energooszczędne, innowacyjne źródła światła.

  • Rozświetlone kryształy zapewniają niesamowity efekt wizualny, dzięki czemu nasz pokój będzie prezentować się naprawdę niezwykle. Zwłaszcza wieczorem możemy liczyć na przepiękną grę świateł, widoczną na ścianach i suficie. Można jednocześnie podziwiać różnokolorowe promienie, pojawiające się w wyniku rozszczepienia światła na krawędziach kryształków.
  • Na tego typu oświetlenie chętnie decydują się osoby, którym marzy się luksusowy wystrój lub chcą podkreślić prestiż danego miejsca. Z tego względu żyrandole oraz inne lampy sufitowe z kryształami można spotkać nie tylko w domach, ale również w różnego rodzaju obiektach publicznych oraz wszędzie tam, gdzie będą świadczone wysokiej jakości usługi. Choć takie dekoracje najczęściej są utożsamiane ze stylem glamour, mogą ozdabiać także pomieszczenia w typowo klasycznym wydaniu lub retro.
  • Czym jeszcze wyróżnia się lampa kryształowa sufitowa? Najczęściej jest wykonana z wysokiej jakości metalu, który wykazuje zwiększoną odporność na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Na powierzchni umieszczone są kryształy, występujące w różnych rozmiarach i kształtach. Część modeli, które są wyposażone w oświetlenie LED, jest sprzedawana w zestawie z pilotem, za pomocą którego można wygodnie zmieniać natężenie światła.

Opisywane lampy najczęściej są montowane w salonie, jednak w praktyce znakomicie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, zarówno w kuchni, sypialni oraz przedpokoju.

Jak dbać o lampy kryształowe?

Decydując się na taki typ oświetlenia, warto pamiętać o tym, że aby zachować jego piękny wygląd na długi czas, konieczna jest regularna pielęgnacja poszczególnych elementów. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że systematyczne czyszczenie zapewni nam nie tylko znakomity efekt wizualny, ale również sprawi, że cały proces nie będzie zajmować zbyt wiele czasu. Przede wszystkim należy kilka razy w tygodniu ścierać kurz osadzający się na kryształkach, wykorzystując do tego celu miotełkę. Jeśli zaobserwujemy większe zabrudzenia na szklanych elementach, najlepiej wyczyścić je za pomocą wacika nasączonego octem. Jeśli chodzi o części metalowe, w tym przypadku stosujemy preparaty przeznaczone specjalnie do takiego rodzaju materiału.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę