Teraz Czytasz
Królowa, modowe trendy i wizjoner – Richard Quinn

Królowa, modowe trendy i wizjoner – Richard Quinn

Jak zelektryzować świat mody na London Fashion Week, sprawiając że sama królowa Elżbieta II zasiądzie w pierwszym rzędzie na pokazie mody? Sztuki tej dokonał całkiem niedawno Richard Quinn, który otrzymał, nie pierwszą już w swojej karierze projektanta, nagrodę za osiągnięcia dla brytyjskiej branży modowej. Co w jego projektach zachwyca publiczność i jakie trendy będziemy mogli już wkrótce zobaczyć również na polskich ulicach?


20 lutego 2018 media modowe na całym świecie obiegła zaskakująca wiadomość. Oto „dwie królowe” czyli brytyjska monarchini Elżbieta II oraz „królowa mody”, naczelna amerykańskiego magazynu Vogue Anna Wintour, zasiadły obok siebie w pierwszym rzędzie na pokazie Richarda Quinna podczas London Fashion Week 2018. Obecność królowej Elżbiety była dużym zaskoczeniem, a zdjęcia z pokazu błyskawicznie rozprzestrzeniły się w mediach na całym świecie.

Kwieciste wzory i geometryczne wzory

Jej Wysokość przybyła aby wręczyć projektantowi nagrodę im. Królowej Elżbiety II (Elizabeth II Award for British Design) za osiągnięcia w brytyjskiej branży projektanckiej. Jej wręczenie nastąpiło pod koniec spektakularnego pokazu nowej kolekcji Richarda. Modelki i modele od stóp do głów ubrani byli w projekty składające się z kwiecistych i geometrycznych wzorów umieszczonych na tkaninach aksamitnych i lnianych, lycrze, folii oraz plisowanych szenilach. Imponujące efekty uzyskane na tak szerokim spektrum materiałów udało się osiągnąć dzięki otwarciu Quinna na możliwości oferowane przez nowe technologie. Cała kolekcja Richarda została wydrukowana w jego londyńskim studiu na profesjonalnych drukarkach firmy Epson, przeznaczonych do wymagającego drukowania na rozmaitych tkaninach. Całość prezentowanych podczas pokazu strojów uzupełniały dostosowane na potrzeby kolekcji buty, kozaki, torebki i rękawice zakrywające całe ręce oraz hełmy motocyklowe oklejone dopasowanymi wzorami.

Wywrotowiec z własną wizją vintage

Nagroda im. Królowej Elżbiety II to nowa nagroda, będąca wyrazem uznania dla społecznej roli mody w świecie. Wyróżnienia te będą przyznawane corocznie przez członka brytyjskiej rodziny królewskiej młodym projektantom mody lub akcesoriów. Pod uwagę brane są talent, oryginalność, potencjał społeczny i uwzględnienie wartości związanych ze zrównoważonym rozwojem. Richarda Quinna doceniono za wyjątkowe wzory i nieco wywrotowe podejście do stylu vintage. Projektant realizuje swoje pomysły we własnym, londyńskim studiu drukarskim, wyposażonym w najnowocześniejsze urządzenia do druku na tekstyliach od lidera w tej dziedzinie – japońskiej firmy Epson. Co więcej, udostępniając w nim niedrogie usługi drukowania po kosztach druku wspiera studentów zainteresowanych nowoczesnym projektowaniem.

Eksperci modowi nie mają wątpliwości, że unikatowe projekty i nowatorskie podejście do tworzenia kolekcji przez Quinna zainspiruje kolejnych twórców. A nowoczesne, odważne geometryczne i kwieciste wzory drukowane bez ograniczeń nawet na najbardziej wymagających tkaninach już wkrótce zdobędą ulice wielu miast na świecie.

Źródło:
Epson

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę