Teraz Czytasz
Koszula nocna, damski stój do snu

Koszula nocna, damski stój do snu

Koszule nocne, to wynalazek, który się przyjął w obyczajowości na stałe, od czasów średniowiecza. Noszona głównie przez kobiety, koszula nocna, okrywa zwykle cały tułów i jest rodzajem stroju, nakładanego do snu. Koszule nocne można nosić z dopasowanym okryciem wierzchnim, szlafrokiem czy przezroczystym szyfonowym peniuarem do kompletu Ma to również znaczenie, ze względu na zachowania zasad dyskrecji, dotyczących własnej intymności.

Koszule nocne damskie, krótka historia stroju.

Koszule damskie, nocne są najczęściej luźne i jednoczęściowe. Jako osobny ubiór, była obecna już za czasów cesarstwa rzymskiego. Wówczas, jako specjalna nakładana na noc, tunika. Ten zwyczaj istniał w tym czasie w wielu krajach Europy, jednak dostępny był raczej dla ludzi zamożnych, ponieważ biedna część ludności, nie miała pieniędzy na takie zbytki, jak osobna odzież do snu. Początkowo, koszula nocna nie różniła się niczym szczególnym i przypominała stroje, noszone przez mieszczan w ciągu dnia. Swoim krojem przypominały one, kształt litery T. W XVI wieku, gdy koszula dzienna zaczęła się znacząco zmieniać, nocna pozostała przy swoim pierwotnym, prostym kroju. Swego rodzaju rewolucją było, pojawienie się w codziennym użytku, tzw, koszul małżeńskich, które dzięki otworom w odpowiednich miejscach, umożliwiały pruderyjnym parom stosunek seksualny bez narażenia się na widok czy dotyk nagiego ciała współmałżonka. Dziś może się nam to wydać totalnie śmieszne, jednak w XVIII wieku, sposób myślenia ludzi, nasuwał im takie właśnie spostrzeżenia.

Damskie koszule nocne. Tradycja wykonania i krój.

Koszule nocne damskie, są zwykle wykonane z bawełny, jedwabiu, satyny lub nylonu. Ozdabia się je koronkowymi aplikacjami lub haftem w okolicach biustu i na samym dole stroju. Koszula nocna damska, może mieć dekolt w dowolnej formie oraz kształcie, rękawy, paski na ramiona lub na tył pleców. Jak widać istnieje pełna wolność, co do obowiązujących ją projektów kroju. Zasada, której jednak trzymają się wszyscy producenci i wytwórcy tego stroju, sprowadza się do dewizy, że koszule nocne damskie, muszą być jednoczęściowe oraz powinny okrywać tułów. Bynajmniej te jego części, które zgodnie z przyjętą ogólnie obyczajowością, powinny być zakryte. Długości koszuli nocnej damskiej, mogą się znacznie od siebie różnić. Jedne koszule sięgają za kolano, drugie do samej podłogi, a inne zaledwie do połowy ud. Niekiedy koszule nocne damskie, swoim wyglądem, bardzo przypominają noszone przez kobiety pod sukienki i spódnice, halki.

Seksowne koszule nocne. Przyjemność, połączona ze snem.

Koszule nocne damskie, mogą być czasem dla nas, swego rodzaju zbytkiem. Czymś czego nałożenie przed nadchodzącą nocą, sprawia nam ogromną przyjemność. Może być również tak, że wspomniana przyjemność nie dotyczy jedynie nas samych. Ich fason, zwykle polega na użyciu niewielkich ilości materiału, co powoduje, że nasze ciało, jest w nich raczej skąpo okryte. Na tym jednak bazują koszule nocne damskie seksowne. I o to, opiera się związany z nimi seksapil. Gdyby wyglądały tak samo, jak te których używamy na co dzień, straciły by na swojej wyjątkowości. Koszule tego rodzaju, często określa się angielskim wyrażeniem babydoll. Ciekawe pomysły na seksowne koszule nocne, znajdziecie państwo na stronie sklepu z bielizną i odzieżą domową https://bohomoss.com/pl/menu/pizamy-damskie/koszule-nocne-242.html#close. Piękne i delikatne stoje na noc, wykonane z satyny, sprawia, że nasz sen, stanie się o wiele lżejszy, a być może i związany z doznaniami, które znacznie nam go umilą.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę