Teraz Czytasz
Kod W.I.O.S.N.A. rozszyfrowany

Kod W.I.O.S.N.A. rozszyfrowany

„Kobieta jest wiosną… przychodzi po jesieni i zimie, przynosi świeżość i ciepło… i jeszcze przynosi nadzieję”. Podążając za tymi słowami autorstwa Romain’a Hereux, spoglądamy w głąb kobiecej natury, odkrywamy czym jest kod W.I.O.S.N.A. i jakich sposobów użyć, by rozkwitnąć na dłużej.

W jak Witalność
Z nadejściem wiosny jak co roku szukamy nowej recepty na zniwelowanie zmęczenia zimową szarością i brakiem formy. Często proste sposoby, tuż pod ręką są najlepsze – sięgnijmy po moc kolorów, która opisał już XI wieku Avicenna, arabski filozof i lekarz. Przykładowo, kolor żółty to barwa łączona z witalnością i optymizmem, skłania umysł do działania, dzięki niej lepiej zapamiętujemy i kojarzymy.

Z kolei zieleń uspokaja, odbudowuje wiarę w siebie i sprzyja kreatywności. Powoduje u ludzi korzystne zmiany fizjologiczne – zmniejsza napięcie mięśni, obniża ciśnienie krwi. Wiedza o wpływie kolorów na nasze samopoczucie (chromoterapia) jest więc nie tylko fascynująca, ale przede wszystkim przydatna. Możemy ją wykorzystać na co dzień dobierając choćby dodatki np. apaszki, buty, naszyjniki, a nawet słuchawki towarzyszące nam codziennie w drodze do pracy!

I jak Informacje
Nic tak nie pobudza do działania jak otwarcie się na nowe rzeczy. Warto raz na kilka lat znaleźć nowe hobby, które nas zainspiruje do otworzenia się nową wiedzę czy poznawanie nowych ludzi. Im bardziej zwariowane lub odległe od naszych dotychczasowych zajęć hobby, tym lepiej dla nas.

Możemy zacząć szukać kamieni szlachetnych, poznać tajniki kryptozoologii (poznawanie zwierząt i istot obecnych w przekazach ludowych i legendach), dołączyć do grup geocoachów, którzy szukają „skarbów” porozrzucanych po całym świecie, itp. Albo nauczyć się nowej, przydatnej w pracy aplikacji, na którą nigdy nie miałyśmy czasu.

O jak Ostoja
Wiosna jest czasem porządków , również swojego duchowego wnętrza. Z pomocą przyjdą nam dobrodziejstwa filozofii Wschodu. Zaprzyjaźnienie się z chińską koncepcją feng shui pozwalającą na uwolnienie energii przedmiotów i swojej własnej pomoże w zaplanowaniu przemeblowania, a w konsekwencji lepszego organizowania własnej przestrzeni.

Medytacje wprowadzą spokój oraz harmonię, jeśli nasze życie jest pełne napięć lub stresu. Natomiast wszelkiego rodzaju afirmacje pozwolą spojrzeć na same siebie w innym świetle, poprawią poczucie własnej wartości i znacząco wpłyną na pozytywne myślenie.

S jak Systematyczność
Nic tak nie odświeża ciała i umysłu jak aktywność fizyczna. Podczas wysiłku w naszym organizmie uwalniany jest hormon szczęścia, poprawia się ukrwienie, a co za tym idzie nasza skóra, kości i mięśnie dostają prawdziwy zastrzyk energii, składniki odżywcze i tlen. Wszelka aktywność fizyczna ma sens, najlepiej gdy odbywa się systematycznie.

Nie musimy jednak od razu zapisywać się na codzienne treningi na siłowni, wystarczy własny salon, ulubiona muzyka i odrobina silnej woli. Przydatnym gadżetem będą na przykład kompaktowe głośniki w ulubionym kolorze, najlepiej bluetooth Hama, które łączą się bezprzewodowo z komórką. Dzięki temu możemy słuchać muzyki gdziekolwiek jesteśmy i ćwiczyć – również silną wolę i instynkt walki, tak potrzebny we współczesnym świecie.
N jak Naturalność
Bądź hygge, bądź szczęśliwa! Pod tym hasłem kryją się nie tylko pozorne błahostki, kocyki, świeczki i spędzanie czasu z najbliższymi. Duńczycy, dla których hygge to codzienność, słyną też z umiłowania przyrody, dlatego chętnie organizują wspólne wypady na łono natury.

Cieplejsza aura sprzyja wycieczkom, poszukiwaniom pierwszych symptomów wiosny i budzącej się do nowego życia fauny. A może warto zabrać ze sobą lornetkę i obejrzeć wiosenny spektakl w wersji makro? To spora porcja optymizmu i piękna, którego nie da się przedawkować.

A jak Atrakcyjność
Wiosną, niezależnie od wieku, chcemy się podobać sobie i światu. Ćwiczenia, wizyta u fryzjera i kosmetyczki to sprawdzone sposoby na poprawienie urody. Ale atrakcyjność to coś więcej niż ładna buzia, to siła przyciągania, której nie mogą oprzeć się inni. Siła, która wynika z wiedzy, charyzmy i optymizmu bijącego od nas.

Kolekcjonujmy i wdrażajmy w życie złote myśli, kolorujmy swoją rzeczywistość, szkolmy się, czytajmy jak najwięcej. Spróbujmy również zaplanować serie małych przyjemności, które w dalszej perspektywie nauczą nas kochać siebie. Mogą to być sesje domowego SPA z mamą lub przyjaciółką, uprawianie domowego zielnika albo pieczenie chleba.

Rozkodowując W.I.O.S.N.Ę. tak naprawdę dostajemy gotową receptę na szczęście. Niech ta piękna pora roku będzie czasem inspiracji, pozytywnych zmian, przełamywania swoich barier i zastrzykiem dobrej energii. Niech zaróżowią nam się policzki, twarz rozjaśni uśmiech, a odrobina magii wprowadzi nieco niezwykłości każdego dnia, nie tylko 21 marca. I pamiętajcie drogie Panie: „Nadzieja nie jest marzeniem, lecz sposobem przekształcania marzeń w rzeczywistość”.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę