Teraz Czytasz
Kiedy rozpocząć nawożenie trawy?

Kiedy rozpocząć nawożenie trawy?

Nawożenie trawy co najmniej trzy razy do roku chroni ją przed szkodnikami i chorobami. Dodatkowo sprawia, że przydomowy trawnik jest odporniejszy na niekorzystne działanie wszelkich trudnych warunków atmosferycznych, zwłaszcza tych obecnych podczas długiej zimy.

Kiedy więc powinno się rozpocząć nawożenie trawy?

Najlepszym czasem na pierwsze nawożenie trawnika jest wczesna wiosna, a więc początek marca lub kwietnia. Przed przystąpieniem do nawożenia niezwykle ważne jest oczyszczenie tego, co pozostało po zimie, a więc skoszenie nisko trawy, wygrabienie pozostałości po ściętych źdźbłach, a także usunięcie chwastów oraz delikatnie spulchnienie ziemi. Wertykulacja trawnika, przed przeprowadzaniem nawożenia, eliminuje także ryzyko pojawienia się grzybów i bakterii oraz zwiększa skuteczność przeprowadzanych przez nas zabiegów, takich jak aeracja i w końcu nawożenie oraz nawadnianie. Dobrze kierować się prognozami pogody, ponieważ nawożenie nie powinno odbywać się w słoneczny dzień. Trawa, którą nawozimy, powinna być sucha, natomiast ziemia delikatnie wilgotna. Nie nawozimy trawnika także w czasie suszy. Zarówno susza, jak i słońce mogą spowodować popalenie trawy i przynieść odwrotny skutek do zamierzonego. Dobrym pomysłem jest użycie nawozu przed deszczem, który pomoże w równomiernym rozprowadzeniu specyfiku. Możemy także skorzystać z siewnika, również tego domowego, który jest narzędziem bardzo pomocnym w wysiewaniu trawnika. W przypadku nierównomiernego rozłożenia nawozu, trawa też może urosnąć nierównomiernie.

Czym nawozimy trawę?

Wiosną staramy się dostarczyć trawie przede wszystkim składników mineralnych, o które jest uboższa po długiej zimie. Nawóz powinien zawierać przede wszystkim dużą ilość azotu, ale także wapnia, potasu i fosforu. Przy wyborze należy kierować się rodzajem nawozu, przeznaczeniem oraz, przede wszystkim, jego składem.

Porady dotyczące prawidłowego nawożenia trawy oraz inspiracje ogrodnicze znajdziecie także na naszej stronie internetowej: Lovethegarden.com

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę