Teraz Czytasz
Jakie sandały na lato wybrać – skórzane czy gumowe?

Jakie sandały na lato wybrać – skórzane czy gumowe?

Dobór obuwia latem ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o komfort. Najczęściej decydujemy się na sandały, dzięki którym nogi nie przegrzewają się. W najcieplejszej części roku bardzo często spacerujemy, co oznacza że buty powinny oferować komfort podczas dłuższych, pieszych wycieczek. Jednocześnie, dobrze by prezentowały się stylowo i spełniały aspekt praktyczny. Jakie rodzaje obuwia mamy do wyboru?

Sandały męskie – rodzaje

Wśród męskich sandałów możemy wskazać właściwie dwie główne grupy, jeśli chodzi o rodzaj materiału, z którego je wykonano: skórzane i gumowe. Dodatkowo dostępne są także modele wykonane z innych tworzyw sztucznych, jednak dziś skupimy się na wyżej wskazanych rodzajach obuwia.

Pierwsze, skórzane, są znane od dawna i dlatego bardzo często stanowią pierwszy wybór panów, którzy cenią tradycję. Warto jednak pamiętać, że sandały gumowe także wyróżniają się wieloma zaletami, które trudno jest zignorować. Aby ułatwić dokonanie wyboru, porównaliśmy obydwa typy obuwia, biorąc pod uwagę ich największe plusy i minusy!

Cechy sandałów skórzanych

Sandały męskie sportowe bardzo często wykonane są ze skóry, choć nie jest to regułą. Wśród zalet obuwia wykonanego ze skóry z pewnością można wskazać to, że jest ono „oddychające”, co pozwala zachować pełen komfort w najcieplejszej części roku. Warto przy tym nadmienić, że nie jest to przepuszczanie powietrza typowe np. dla bawełny – skóra niejako pochłania pot i, co a tym idzie, obuwie skórzane nie powinno być noszone codziennie – tak, by materiał mógł odpowiednio wyschnąć i „odpocząć”.

Wadą skórzanego obuwia – oprócz jego ceny – jest także to, że podeszwy w tego typu modelach dość szybko się ścierają. Dodatkowo, warto pamiętać, że przy czyszczeniu takich sandałów należy bezwzględnie zachować ostrożność – tak, by nie doprowadzić przypadkowo do uszkodzenia skóry.

Zalety i wady męskich sandałów z gumy

Sandały męskie sportowe z gumy cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością. Ich zdecydowaną zaletą jest to, że są odporne na wodę i błoto, co sprawia że sprawdzą się doskonale podczas długich wędrówek w okresie letnim. Nawet gdy napotkamy deszcz czy błoto, nie musimy martwić się, że dojdzie do uszkodzenia obuwia, a co więcej – po powrocie do domu z łatwością usuniemy z nich wszelkie zanieczyszczenia. Obuwie gumowe lepiej radzi sobie także na śliskich powierzchniach, takich jak marmur czy płytki – ryzyko poślizgnięcia się w butach wykonanych z gumy jest zdecydowanie mniejsze w porównaniu z obuwiem skórzanym.

Sporą wadą gumowego obuwia jest to, że nie prezentuje się ono elegancko. Co za tym idzie, jeśli sandały miały służyć nie tylko na co dzień, ale również do pracy czy na większe wyjścia – model wykonany z gumy może się nie sprawdzić.

Jak widać, zarówno jeden, jak i drugi typ obuwia ma swoje wady i zalety. Dobór najlepszego rodzaju obuwia jest zatem w dużej mierze uzależniony od indywidualnych preferencji osoby, która będzie je nosić. Mamy nadzieję, że nasz poradnik pomoże w dokonaniu najlepszego wyboru!

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę