Teraz Czytasz
Jakie kurtki narciarskie najlepiej sprawdzą się na stoku?

Jakie kurtki narciarskie najlepiej sprawdzą się na stoku?

Odzież techniczna to bardzo ważny element wyposażenia każdego miłośnika sportów zimowych. Dzięki niej nasze ciało jest chronione przed trudnymi warunkami, zimnem czy wilgocią, a równocześnie odprowadzana jest od niego wytworzona podczas wzmożonej aktywności wilgoć. Ważną rolę na stoku grają kurtki narciarskie, dlatego dzisiaj przyjrzymy się im bliżej i sprawdzimy czym muszą się cechować, by dobrze sprawdzać się na stoku.

Czym różnią się kurtki narciarskie od snowboardowych?

Osobom, które nie miały doświadczenia ze sportami zimowymi może wydawać się, że to bez różnicy do jakiej aktywności przypisana jest kurtka. Jednak między modelami skierowanymi do narciarzy i do snowboardzistów istnieją spore różnice, które szybko odczujemy gdy dokonamy złego wyboru. Kurtki narciarskie i snowboardowe możemy rozróżnić przy pomocy ich kroju – te pierwsze będą krótkie, maksymalnie do bioder, i bardziej dopasowane do ciała, podczas gdy drugie z nich mogą mieć luźną, swobodną budowę, a ich długość powinna zasłaniać nasze pośladki. Z czego wynikają te różnice? Głównie z potrzeb osób uprawiających dane aktywności. Narciarze muszą mieć większą swobodę ruchów, zwłaszcza w nogach, gdyż pracują nimi na zmianę. Bardziej dopasowany krój sprawia, że żaden materiał nie przeszkadza przy manewrowaniu, wspomaganiu się kijkami czy poruszaniu na boki. Kurtki snowboardowe są dłuższe, gdyż miłośnikom tego sportu znacznie częściej zdarza się siedzieć na śniegu. Dodatkowa warstwa w obszarze bioder jest więc na wagę złota. Luźny, wygodny krój pozwala wykonywać skomplikowane akrobacje, a dodatkowo pozwala pokazać styl, którym cechują się miłośnicy jazdy na jednej desce.

 

Jakie cechy posiadają dobre kurtki narciarskie?

Dobre modele wyróżniają się kilkoma cechami, dzięki którym doskonale sprawdzają się w sportach zimowych. Najważniejszą z nich są materiały, z jakich wykonany jest dany model. Kurtka narciarska powinna być solidna, wytrzymała, a przede wszystkim wyposażona w specjalistyczny materiał, jakim jest membrana. Dzięki niej odzież jest w stanie odprowadzić na zewnątrz wytworzoną przez użytkownika wilgoć, a jednocześnie nie przepuścić pod tkaninę wilgoci, śniegu, wiatru czy mroźnego powietrza. Specjalistyczne kurtki narciarskie są wentylowane by zapewniać maksymalny komfort i stały przepływ powietrza, chronią przed zmarznięciem i przegrzaniem podczas aktywności fizycznej zimą. Jest to bardzo ciężkie zadanie, dlatego musimy liczyć się z tym, że kurtki narciarskie mają wyższe ceny niż zwyczajne modele zimowe. Im wyższe parametry zastosowanej membrany tym lepiej kurtka będzie nas chroniła przed dyskomfortem, dlatego sami musimy ocenić na jak dobrym modelu nam zależy lub polować na promocje, które często zaczynają się już w sezonie.

kurtki narciarskie

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

 

Dobra kurtka narciarska dodatkowo będzie posiadała specjalną termoizolację. Ta będzie wspomagała pracę membrany oraz utrzymywała odpowiednią temperaturę naszego ciała. Warto zwrócić także uwagę na możliwość połączenia kurtki ze spodniami oraz mankiety i pas przeciwśnieżny. Rzeczy te odpowiadają za jak najlepsze utrzymanie ciepła naszego ciała i ochronę przed mrozem. Kurtki narciarskie powinny posiadać także klejone szwy i wodoodporne suwaki, by nie przepuszczać wody pod tkaninę.

Bardziej indywidualne sprawy, na jakie możemy zwrócić uwagę przy wyborze kurtki narciarskiej to między innymi ilość kieszeni. W wielu modelach znajdziemy pełen arsenał kieszonek, dzięki którym łatwo zorganizujemy wszystkie potrzebne pod ręką drobiazgi, znajdziemy miejsce na rękawiczki, dodatkowy komin, ski-pass, zapasową szybkę do gogli czy gotówkę. Warto przetestować czy nasz kask zmieści się w kapturze jeżeli wiemy, że chcielibyśmy go tak nosić, a także upewnić się czy pod pachami umieszczone są otwory wentylacyjne jeżeli będziemy intensywnie jeździć w cieplejsze dni.

Kurtki narciarskie damskie będą dopasowane do kobiecej anatomii, więc ich talia będzie węższa, a klatka piersiowa szersza. Kurtki narciarskie męskie wyróżniają się kształtem o szerokich ramionach, w którym mężczyznom będzie najwygodniej. Kurtki narciarskie dziecięce nie tylko są dopasowane do budowy młodych sportowców, ale i występują w ciekawych wersjach kolorystycznych i atrakcyjnych wzorach, dlatego warto stawiać na nie poszukując modelu dla naszej pociechy.

 

Wybierając kurtki narciarskie warto na poszukiwania skierować się do sklepu narciarskiego SnowShop. W nim znajdziemy profesjonalne modele w atrakcyjnych cenach oraz ofertę najlepszych producentów, którzy wyróżniają się wysoką jakością. Kurtki narciarskie Gdańsk znajdziesz w SnowShop w galerii City Meble – aleja Grunwaldzka 211. Kurtki narciarskie Warszawa możesz kupić w sklepie przy Wrocławskiej 25 lub Ostrobramskiej 38b. Jeśli preferujesz zakupy przez internet, to kurtki narciarskie online znajdziesz w sklepie snowshop.pl – sprawdź najlepszą ofertę w sieci i wyposaż się w wysokiej klasy model w atrakcyjnej cenie.

 

Zainteresowany wyprzedażą nart? Kup online na -> SnowShop.pl lub odwiedź jeden z naszych sklepów stacjonarnych:

Sklepy stacjonarne:

Warszawa, ul. Wrocławska 25

Warszawa, ul. Ostrobramska 38b

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę