Teraz Czytasz
Jaki materiał sprawdzi się w przypadku garnituru na lato?

Jaki materiał sprawdzi się w przypadku garnituru na lato?

Miesiące letnie raczej nie kojarzą się z garniturami, szczególnie jeżeli pogoda dopisuje i ze względu na wysokie temperatury trudno jest sobie wyobrazić noszenie eleganckich ubrań. Na szczęście, jeżeli szycie garnituru zostanie przeprowadzone z uwzględnieniem tego czynnika, garnitur szyty na miarę może zapewnić duży komfort. Warto więc sprawdzić, jaki materiał jest odpowiedni w przypadku garnituru letniego, aby można było nosić go pomimo wysokich temperatur.

Jednym z najlepszych rozwiązań, jeżeli chodzi o szycie garniturów letnich, jest zastosowanie tkaniny naturalnej. Świetnym wyborem jest między innymi jedwab lub cienko tkana bawełna. Można też wybrać uszyty garnitur z cienkiej wełny, szczególnie jeżeli ubranie pochodzi od najlepszych krawców, którzy zagwarantują zastosowanie najlepszych materiałów.

Dlaczego warto kupić garnitur na miarę?

Wiele osób wciąż popełnia błąd i zamiast postawić na garnitury szyte z uwzględnieniem konkretnych wymiarów, wybiera gotowe modele. Chociaż na pierwszy rzut oka mogą wydawać się dopasowane do twojej sylwetki, to na pewno nie zapewnią takiego efektu i komfortu jak w przypadku zdjęcia miary przez dobrego krawca. Klienci, którzy obawiają się, że usługa szycia będzie droga, z pewnością ucieszą się z tego, że w przypadku stałych klientów zdjęcie miary, dobór dobrego materiału i szycie można uzyskać w atrakcyjnej cenie.

Czy szycie garnituru musi być drogie?

Cały proces początkowo może wydawać się nieco skomplikowany, ale w przypadku eleganckiej garderoby warto skorzystać z usług profesjonalistów. Jeżeli chodzi o na miarę szycie garniturów, to kluczowe znaczenie ma tak naprawdę każdy element. Chodzi między innymi o wybór tkaniny, dobór materiału (szczególnie ważne jest to w przypadku marynarki i spodni na lato), krój oraz fason. Końcowa cena zależy od wielu czynników, jednak na pewno nie należy oszczędzać na jakości materiału. W końcu w porządnie uszytym garniturze będzie można chodzić przez długi czas. Dobrym pomysłem jest wybranie ponadczasowych wariantów, co daje pewność, że marynarka nie wyjdzie szybko z mody i będzie można z niej korzystać nawet za rok lub dwa.

Dobrze uszyty garnitur na lato

Modne garnitury lub poszczególne elementy garderoby (spodnie, marynarkę) najlepiej kupić u sprawdzonego krawca. W przypadku salonu oferującego garnitur na miarę – Cafardini w Warszawie, klient zyskuje gwarancję, że efekt na pewno spełni wszystkie jego oczekiwania. Warto więc skontaktować się z przedstawicielem firmy i na pierwszym spotkaniu szczegółowo omówić, jakiego garnituru się potrzebuje i na jakie okazje będzie zakładany. Krawiec podpowie, czym różnią się poszczególne podszewki, jakie spinki będą się dobrze komponowały, a w razie potrzeby doradzi eleganckie buty. Chociaż osobom, które dopiero odkrywają swój elegancki styl, może się to wydawać nieistotne, to w praktyce krój garnituru ma duże znaczenie i wpływ na to, kiedy warto go założyć. W razie potrzeby krawiec może zaproponować zwężanie lub inne usługi, dzięki którym podczas przymiarki nowego garnituru uda się uzyskać doskonałe dopasowanie.

Chociaż z każdym rokiem wiele rzeczy zmienia się w modzie, to jedno pozostaje niezmienne: elegancki mężczyzna w idealnie dopasowanym garniturze zawsze robi dobre wrażenie, niezależnie od tego, czy chodzi o uroczystości rodzinne, czy o spotkania biznesowe. Osoby, które chcą z tego skorzystać, powinny zamówić nowy garnitur z dobrego materiału.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę