Teraz Czytasz
Jak zawiązać krawat? Praktyczne porady

Jak zawiązać krawat? Praktyczne porady

Założenie garnituru lub marynarki często wiąże się z zawiązaniem krawata. Dla mniej doświadczonych osób nie będzie to proste zadanie, lecz istnieją dwa podstawowe węzły, których powinniśmy się nauczyć. Dzięki temu każde oficjalne wyjście z domu będzie bezstresowe. Zapoznajmy się z poradnikiem na temat wiązania krawatów, abyśmy wiedzieli, jakie czynności mamy wykonać w pierwszej kolejności. Krawaty są zakładane zarówno przez młodsze, jak i dużo bardziej doświadczone osoby. Warto zapoznać się z podstawowymi zasadami na temat ich zawiązywania. Ich opanowanie nie zajmie nam dużo czasu, za to z takich umiejętności będziemy korzystać praktycznie przez całe życie.

Four-in hand – jeden z najczęściej wybieranych węzłów

Four-in hand wiązanie

Nie da się ukryć, że nie wszyscy wiedzą jak zawiązać krawat, ale jednym z najczęściej wybieranych węzłów jest four-in hand. Inaczej nazywa się go:

 • węzłem włoskim,
 • węzłem w czwórkę.

Nabycie takiej umiejętności okaże się bardzo pomocne, ponieważ w ten sposób przygotujemy się na wyjście na uroczystość rodzinną lub o charakterze towarzyskim. Takie zdolności są wykorzystywane m.in. przed weselami i romantycznymi randkami. Dla panów to bardzo istotne, aby wyglądać nienagannie, a umiejętność sprawnego wiązania krawatów jest nieoceniona. Zaletą metody four-in hand jest oczywiście uniwersalność. Wiązanie to charakteryzuje się:

 • nowoczesnym podejściem do tematu,
 • wyjątkowym szykiem,
 • niepowtarzalnym stylem.

Swojemu wyglądowi doda się odrobiny elegancji i prestiżu. Przyda się to panom w każdym wieku. Węzeł four-in hand doskonale komponuje się z różnymi materiałami oraz każdym fasonem kołnierzyka koszuli. Nasza sylwetka będzie wyglądała atrakcyjnie i zadbanie. Nic dziwnego, że z takiej propozycji korzysta coraz większe grono mężczyzn. Przygotujmy się na wykonanie czterech podstawowych kroków:

 • załóżmy krawat na szyi, a następnie przełóżmy szeroki koniec wokół tego węższego,
 • szeroki koniec powinien znaleźć się z przodu naszego wiązania,
 • szeroki koniec powinien znaleźć się pod węzłem. Następnie wyciągnijmy go w okolicach brody, z przodu powstanie pętelka, w którą wsuniemy wspomnianą końcówkę,
 • całość należy skutecznie dociągnąć i stworzyć w ten sposób odpowiedni kształt.

Jak widać nie trzeba wiedzieć jak zawiązać krawat. Wystarczy zdecydować się na skorzystanie z powyższych porad, a każdemu mężczyźnie wyjdzie to na dobre.

Metoda Windsor – doskonała alternatywa dla schludnie wyglądających mężczyzn

Windsor krawat

Kolejną metodą wiązania krawata, na którą możemy się zdecydować jest wersja Windsor. Staje się coraz bardziej popularna zwłaszcza wśród dojrzałych panów. Kształt takiego wiązania przypomina nieco trójkąt równoboczny. To węzeł elegancki oraz symetryczny. Z pewnością zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających odbiorców.

Wiązanie Windsor sprawdzi się u tych osób, które mają szeroką twarz i mocny podbródek. Jeśli należymy do takich mężczyzn, powinniśmy zdecydować się na wypróbowanie tej propozycji. Nasz wygląd będzie nie tylko oficjalny, ale też elegancki i nienaganny. Węzeł ma za zadanie optycznie skrócić naszą szyję. Jak widać warto zastanowić się nad tym jak zawiązać krawat i wybrać dla siebie najkorzystniejszą propozycję. Metoda Windsor opiera się na wykonaniu sześciu niezbyt skomplikowanych kroków:

 • krawat załóżmy na szyję, a jego cieńsza końcówka powinna się znaleźć na prawej stronie,
 • końcówki powinniśmy skrzyżować. Szersza końcówka powinna być założona tuż pod brodą, pamiętajmy również o jej naciągnięciu,
 • krawat należy przełożyć na lewą stronę (poczynajmy od dołu),
 • powtórzmy wykonaną wcześniej czynność i przełóżmy krawat od góry, a przy tym naciągnijmy go z lewej strony,
 • szeroki koniec powinien znaleźć się na prawej stronie, wyciągamy go od spodu,
 • szeroki koniec trafi do powstałej pętelki. Całość zostanie zakończona sukcesem.

Skorzystanie z metody Windsor jest zalecane przede wszystkim przed weselami, rocznicami oraz spotkaniami rodzinnymi. Dzięki temu zadbamy o to, aby wyglądać stylowo i modnie.

wiązanie krawata

Jak zawiązać krawat? Podsumowanie

Jeśli zastanawiamy się nad tym jak zawiązać krawat powinniśmy zdecydować się na jedną z dwóch podstawowych propozycji. Chodzi tutaj o metody four-in hand oraz Windsor. Popularniejszą metodą jest ta pierwsza, która jest nieco mniej skomplikowana i oszczędza się przy tym nieco czasu. To bardzo ważne szczególnie wtedy, gdy krawat chce się zawiązać w ekspresowym tempie, np. tuż przed pilnym wyjściem. Metoda four-in hand świetnie komponuje się z wieloma materiałami i każdym fasonem kołnierzyka. Poza tym sprawdzi się u mężczyzn wysokich i ceniących sobie asymetrię. Proporcje sylwetki będą zrównoważone.

Alternatywą jest metoda Windsor, która zadba o nasz elegancki i oficjalny wygląd przy każdej ważniejszej okazji. To odpowiednia opcja dla osób, które mają nieco szerszą twarz. Każda z tych opcji okaże się strzałem w dziesiątkę, więc wybierzmy dla siebie właściwą, a następnie przystąpmy do wiązania własnego krawata. Jeśli dana metoda przypadnie nam do gustu zawsze możemy polecić ją swoim znajomym.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę