Teraz Czytasz
Jak zadbać o ciało w domowym zaciszu?

Jak zadbać o ciało w domowym zaciszu?

Okazuje się, że nie musisz płacić kroci za pobyt w profesjonalnym SPA, by odpowiednio wpływać na pielęgnację skóry całego ciała i duchowe odprężenie.

Do wyboru masz dzisiaj mnóstwo kosmetyków odżywczych, dzięki którym witaminową kurację przeprowadzisz w domowym zaciszu. W łazience stworzysz strefę pielęgnacji i odprężenia, jeśli tylko weźmiesz pod uwagę kilka naszych wskazówek.

Stwórz odpowiedni nastrój

Żaden wieczór SPA nie spełni swojej funkcji, jeśli nie zadbamy o odpowiedni klimat nawet w domowej łazience. Aby się zrelaksować naprawdę nie potrzeba wiele. Wystarczy przygaszone światło, zapalenie kilku świec i użycie kominka aromaterapeutycznego, który będzie rozprzestrzeniał ulubiony, kojący zapach. Dodatkowo możemy puścić spokojną muzykę – najlepiej sprawdzają się odgłosy natury, na przykład szum morza czy śpiew ptaków.

Dobierz właściwe kosmetyki

W pierwszej kolejności musisz poznać nie tylko rodzaj skóry własnego ciała, ale też jej kondycję. Przecież ta przesuszona będzie wymagać innej pielęgnacji aniżeli tłusta czy z pierwszymi zmarszczkami. Dopiero wtedy możesz zdecydować się na konkretne produkty kosmetyczne.
Wybieraj kosmetyki ekologiczne, na bazie naturalnych składników, wegańskie, takie jak Arbonne. Kosmetyki tego rodzaju nie są testowane na zwierzętach ani nie zawierają substancji pochodzenia zwierzęcego. To one zapewnią też odżywcze działanie na najwyższym poziomie. Do gorącej wody wlej aromatyczny płyn do kąpieli, używaj też witaminowego żelu pod prysznic, w wodzie przeprowadź peeling całego ciała. To wyjściu z wanny zastosuj nawilżający balsam, a w skórę twarz wklep skoncentrowane serum o natychmiastowym działaniu.
Zanim wybierzesz konkretne kosmetyki, przeczytaj o ich właściwościach, a przede wszystkim weź pod uwagę skład. Warto to zrobić na przykładzie Arbonne. Opinie o wegańskich produktach tej firmy są przeważnie pozytywne. To dlatego, że zawierają z reguły naturalne substancje pochodzenia roślinnego, które nie wywołują negatywnych skutków ubocznych, takich jak podrażnienie czy uczulenie. Co więcej, składniki tych kosmetyków szybko wnikają w głąb skóry, dzięki czemu korzystnych efektów możemy spodziewać się już po pierwszym zastosowaniu. Oczywiście najlepiej używać ich regularnie.

Postaw na regularny relaks

Każdej z nas przyda się odrobina odprężenia. Zadbaj o to, by wygospodarować chociażby wolną godzinę raz w tygodniu. Wyślij męża z dziećmi na sanki albo do sklepu, a sama przygotuj warunki to optymalnego resetu. Gorąca kąpiel w pianie pełnej dobroczynnych właściwości pozwoli Ci nie tylko odpocząć, ale też zregenerować ciało. Godzina dla siebie sprawi również, że poczujesz się zadbana, zyskasz nową energię do działania i po prostu zrelaksujesz się w pełnej ciszy. Nie ma wątpliwości, że regularny odpoczynek korzystnie wpłynie na Twoje samopoczucie. Zrzucisz codzienny stres, zyskasz czas na własne przyjemności. SPA w domowej łazience nie polega przecież jedynie na optymalnej pielęgnacji skóry ciała, ale również na relaksie duszy. Takie wyciszenie wśród zapachu ulubionych świec czy olejków eterycznych to podstawa fizycznej i psychicznej równowagi.

Artykuł został napisany w oparciu o materiały dostępne na stronie http://www.zdrowie-rodziny.pl/tag/arbonne-polska-opinie/

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę