Teraz Czytasz
Jak zaaranżować poddasze?

Jak zaaranżować poddasze?

Poddasze ma swój niepowtarzalny urok, a specyficzne wnętrza – dzięki skosom i załamaniom ścian – dają ciekawe i niebanalne możliwości aranżacji. Dzięki temu, przy odrobinie wysiłku, poddasze może się stać niezwykle funkcjonalnym miejscem w naszym domu.

Na pierwszy rzut oka poddasze może wydawać się niełatwą przestrzenią do zagospodarowania, ale dzięki zastosowaniu praktycznych rozwiązań może nabrać przytulnego, wygodnego i przede wszystkim funkcjonalnego charakteru. Nowoczesne technologie, szeroki wybór dostępnych materiałów oraz meble na wymiar umożliwiają stworzenie tam niemal każdego pomieszczenia – kuchni, salonu, łazienki, garderoby czy pokoju dziecinnego. Coraz więcej osób docenia urok poddasza i dzięki nowoczesnym aranżacjom tworzy tam klimatyczne wnętrza, dostosowane do indywidualnych upodobań.

Na co zwrócić uwagę przy aranżacji poddasza
Poddasze, które z pozoru wydaje się przestrzenią trudną do zagospodarowania, tak naprawdę daje niemal nieograniczone możliwości. Kluczem do sukcesu są pomysłowe rozwiązania, dające możliwości funkcjonalnego wykorzystania każdego metra. Pozorne niedogodności – takie jak na przykład skosy – można wykorzystać w sposób praktyczny i stworzyć wnętrze o niebanalnym charakterze. Garderoba na poddaszu, gabinet, sypialnia, biblioteka czy pokój dla dziecka – charakter tego pomieszczenia zależy jedynie od zapotrzebowania i pomysłowości. Jednak poddasze ma swoje wymagania – przy jego aranżacji należy zwrócić uwagę na pewne elementy, które wyznaczą sposób działania.

Aranżując poddasze do określonych celów należy zwrócić uwagę na jego metraż (o ile garderoba na poddaszu nie musi posiadać zbyt dużej przestrzeni, o tyle salon bądź sypialnia wymaga pewnej ilości wolnej przestrzeni). Drugą istotną kwestią jest dostosowanie aranżacji poddasza do ogólnej konstrukcji budynku, gdyż wstawienie bądź usunięcie ścianek działowych lub zmiana rozmieszczenia okien może nastręczać wiele trudności. Warto też zwrócić uwagę na stan techniczny dachu, krokwi oraz stropu, a także na doprowadzone media, poziom wyciszenia i izolacji. To wszystko powinno mieć wpływ na podjęcie ostatecznej decyzji o sposobie aranżacji tej części domu.

Pomysłowe meble na poddasze
Przemyślana aranżacja poddasza umożliwi nie tylko funkcjonalne urządzenie tego pomieszczenia, ale także wyeksponowanie jego największych zalet. Nietypowa powierzchnia, skosy i różnego rodzaju zakamarki mogą nadać wnętrzu niebanalnego charakteru, a odpowiednie meble nie tylko podkreślą jego urok, ale sprawią, iż miejsce to stanie się zarówno wygodne, jak i praktyczne. Ze względu na niestandardową powierzchnię najlepszym rozwiązaniem będą meble na zamówienie, które wykonane pod konkretny metraż pozwolą zagospodarować powierzchnię w sposób jak najbardziej optymalny. Meble na wymiar z jednej strony pozwolą urządzić poddasze w zgodzie z indywidualnym gustem, a z drugiej umożliwią pełne wykorzystanie dostępnego metrażu.

Meble na wymiar Warszawa i okolice
Artykuł został przygotowany przez firmę Szaf-Mix zajmującą się projektowaniem i montażem mebli na wymiar z najwyższej jakości materiałów o szerokim wachlarzu kolorystycznym i nowoczesnym wzornictwie.
Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę