Teraz Czytasz
Jak wybrać panele prysznicowe

Jak wybrać panele prysznicowe

Prysznice w ostatnich latach wypierają wanny, a wszystko to przez coraz to bardziej zapełnione obowiązkami dnie. Jest to świetny sposób na dokładne oczyszczenie ciała, które nie zabiera wiele czasu. Coraz częściej w kabinach można znaleźć również panele prysznicowe. Jak wybrać ten, który sprawdzi się najlepiej?

Funkcjonalność – na co zwrócić uwagę?

Praktyczność w korzystaniu z paneli prysznicowych to podstawa. W zależności od modelu posiadają one różne funkcje, więc warto zastanowić się nad tym, który będzie w danym przypadku najkorzystniejszy.

Jedną z funkcji, o których trzeba pamiętać, jest bateria termostatyczna. Jest to świetny sposób na zachowanie zrównoważonej temperatury wody, niezależnie od zmian ciśnienia dopływających zimnych i ciepłych prądów. Rozwiązanie to pozwala ustawić preferowane ciepło wody za pomocą pokrętła, które się następnie blokuje, aby nie doszło do mimowolnego zmienienia temperatury. Jest to polecana opcja dla małych dzieci, jak i starszych osób, dla których zmiany cieplne mogą być bardziej dotkliwe.

Oprócz baterii termostatycznej, panele prysznicowe powinny zostać wzbogacone możliwością hydromasażu. W zależności od ich budowy będą one działać troszkę inaczej. Warto dokładnie sprawdzić, na jakie dolegliwości pomoże dany model, gdyż często może się to różnić. Hydromasaż jest najczęściej świetną metodą niwelowania bólów kręgosłupa i mięśni, więc jest polecaną opcją dla każdego, kto się często zmaga z tymi problemami.

Na jakie walory estetyczne należy patrzeć?

Funkcjonalność jest niezbędna, jednak panele prysznicowe pełnią również inne zadanie – czysto estetyczne. Każda kabina prysznicowa jest inna i należy zastanowić się, jaki panel będzie się odpowiednio w niej prezentował.

W dzisiejszych czasach dąży się do coraz to bardziej minimalistycznych kształtów, które wprowadzają atmosferę nowoczesności i futuryzmu do łazienki. Jeśli chodzi o kolorystykę, najczęściej są to różne odcienie szarości, bieli i czerni, które pozostają w zgodzie z resztą zimnego otoczenia.

Stosowanie się do trendów jednak nie jest koniecznością – panele prysznicowe mogą mienić się różnymi kolorami i znacząco odznaczać się w łazience. Warto też wybrać odpowiedni materiał, z którego są wykonane. Aluminium, stal szczotkowana, kamień, szkło hartowane, a nawet i drewno egzotyczne – każdy z nich będzie miał swoje estetyczne zalety. Warto kierować się swoimi preferencjami.

Szukając paneli prysznicowych, warto spojrzeć na oferty doświadczonych firm, takich jak Corsan, których produkty zawsze stoją na wysokim poziomie.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę