Teraz Czytasz
Jak utrzymać porządek w małej łazience?

Jak utrzymać porządek w małej łazience?

Łazienka to zwykle niewielkie pomieszczenia, które pomagają w dbaniu o higienę osobistą. Dobrze, aby były zatem same wyrazem czystości i bezpieczeństwa względem higieny. Nie wszyscy potrafią radzić sobie z łazienkowym bałaganem — jak zatem utrzymać porządek w łazience cały czas? Czy to w ogóle możliwe? Kilka prostych rad na pewno pomoże Ci w efektywnym sprzątaniu i utrzymaniu porządku na co dzień. Zobacz, jak praktyczne rozwiązanie aranżacyjne oraz zdrowe nawyki potrafią zdziałać prawdziwe cuda!

Jak zachować porządek w łazience?

Czy da się utrzymać w łazience porządek tak, by pomieszczenie było funkcjonalne, zachęcające i by po wizycie w nim czuć się naprawdę czystym i odświeżonym? Jak najbardziej! W sprzątaniu pomoże na pewno odpowiednie wykończenie łazienki oraz sprawdzone sposoby na sprytne sprzątanie, które zna każda szanująca się gospodyni domowa. O porządek zdecydowanie zadbają też odpowiednie nawyki oraz funkcjonalne akcesoria.

Jakie wykończenie łazienki będzie praktyczniejsze?

Nie bez przyczyny rozpoczynamy ten artykuł od wykończenia łazienki — odpowiednie wykończenie będzie bardzo pomocne w codziennym utrzymaniu wnętrza w czystości. Najpopularniejszym wykończeniem zarówno ścian, jak i podłogi są płytki do łazienki Merkury Market. Nie jest to przypadek — produkty te tworzą wytrzymałą oraz odporną na ścieranie, wilgoć i mocne środki czyszczące powierzchnię, dzięki czemu idealnie sprawdzają się w pomieszczeniach kąpielowych.

Czyszczenie ścian i podłóg będzie o wiele szybsze, jeśli na tych powierzchniach ułożone będą płytki. Łatwiej też będzie zadbać o bezpieczeństwo i higienę — na płytkach grzyby i pleśnie rozwijają się o wiele wolniej, płytki będą też w stanie oprzeć się działaniu silnych środków grzybobójczych i bakteriobójczych. Gładkie powierzchnie lepiej poddają się czyszczeniu, zatem ewentualne zabrudzenia łatwiej będzie usunąć na bieżąco.

Newralgicznym miejscem będą zdecydowanie fugi — to one są trudne do czyszczenia i na nich mogą rozwijać się bakterie i grzyby. W trakcie cotygodniowego sprzątania na fugi zwróć szczególną uwagę. Dobrze jest też zainwestować w wysokiej jakości fugi, gdyż będą one zdecydowanie odporniejsze na wilgoć i silne środki myjące.

utrzymanie porządku w małej łazience

Sprzątanie łazienki — jak często to robić?

To częste pytanie, a odpowiedź nie jest niestety jednoznaczna. Dobrze jest przynajmniej raz w tygodniu dokładnie wysprzątać całe pomieszczenie, zajmując się nawet najmniejszymi zakamarkami. Takie generalne porządki przebiegną o wiele szybciej, jeśli będziesz pamiętał o codziennym sprzątaniu i ogólnym utrzymaniu porządku. Szczególną uwagę zwracaj na przestrzeń kąpielową — tam, gdzie jest najwięcej wilgoci, mogą rozwijać się grzyby, pleśnie i bakterie, zatem w takich miejscach sprzątanie powinno być szczególnie dokładne.

Dobre nawyki mogą naprawdę pomóc! Pamiętaj, aby zawsze odkładać brudne ubrania w jedno miejsce, najlepiej w jednym kącie ustawić odpowiedni kosz na pranie. Brudną bieliznę traktuj podobnie i absolutnie nie zostawiaj jej byle gdzie w pomieszczeniu — nie dość, że wygląda to nieestetycznie, to może niszczyć ubrania i zmniejszać funkcjonalność pokoju kąpielowego. Dobrze jest regularnie prać brudne rzeczy, dzięki czemu nie będą one zbyt długo leżeć w koszu na pranie. Wyjątkowo mokre lub wilgotne tekstylia (np. ręczniki po wytarciu się) przed wrzuceniem do kosza rozwieś do wysuszenia lub wypierz je od razu.

Dobrze jest w łazience zamontować grzejnik drabinkowy, na którym dobrze suszy się ręczniki oraz wilgotne ubrania. Takie grzejniki można zakupić w wersji bardzo dekoracyjnej, dzięki czemu armatura, grzejniki, ceramiki oraz szafki będą do siebie pasować i razem stworzą niezwykle estetyczną aranżację.

Gdzie trzymać środki czystości?

Środki higieniczne i środki do czyszczenia to chemia, która pakowana jest zwykle w plastikowe butelki. Ich nadmiar, ustawiony na widoku, może nie wyglądać zbyt atrakcyjnie. Dobrze jest kosmetyki, których nie używa się codziennie oraz środki, które służą do sprzątania, trzymać w zamkniętych szafkach łazienkowych. To pomoże utrzymać ogólną czystość w łazience.

Szczególnie dobrym rozwiązaniem będzie to w małym pomieszczeniu, ale warto zadbać o to w każdej łazience. Gdy schowasz drobne przedmioty do szafek, łazienka będzie wydawała się bardziej minimalistyczna, dzięki czemu optycznie się powiększy i stanie się przyjemniejsza i estetyczniejsza.

jak zachować porządek w małej łazience

Jak zadbać o uporządkowanie rzeczy?

W każdej łazience musi znaleźć się miejsce na tysiąc i jeden drobnych rzeczy, które potrzebne są wszystkim domownikom. Dobrze jest zaopatrzyć się w szafkę, komodę lub zestaw mebli łazienkowych, dzięki czemu te artykuły znikną z pola widzenia, wciąż jednak pozostając w zasięgu rąk korzystającej z pokoju kąpielowego osoby. Dobrze wyposaż przestrzeń pokoju kąpielowego, a stanie się ona na pewno estetyczna i funkcjonalna.

Do przechowywania szczoteczek wystarczy kubek ustawiony na szafkę z umywalką, ale większą ilość kosmetyków do kąpieli lub żeli pod prysznic lepiej przechowywać wewnątrz szafek.

Meble mogą być wyposażone w półki lub szuflady. Dobrze jest wybrać taki model, który spełni lepiej osobiste wymagania domowników. Pamiętaj, że w meblach łazienkowych powinno znaleźć się miejsce na ręczniki, kosmetyki do makijażu i kąpieli, szczotki do włosów, papier toaletowy, szczoteczki do zębów i inne drobne rzeczy potrzebne do codziennej toalety.

Nie tylko szafki i komody będą przydatne. Dobrze jest też zaopatrzyć się w koszyczki i pojemniki na kosmetyki i drobne łazienkowe przedmioty. Dzięki temu wszystko będzie uporządkowane i łatwiej będzie zadbać o cotygodniowe sprzątanie.

Wybierając meble, dobrze jest zdecydować się, zwłaszcza w małej łazience, na modele z lustrzanym frontem. Takie meble optycznie powiększą i doświetlą pokój kąpielowy, a przy tym będą wyglądały naprawdę efektownie!

Co na nieprzyjemny zapach z łazienki?

W łazience domownicy i odwiedzający powinni się czuć dobrze i swobodnie. Wnętrze ma zadbać nie tylko higienę, ale również o poczucie intymności oraz dobre samopoczucie. Idealnie zatem będzie, jeśli witać będzie wchodzących świeży zapach. Zainwestuj zatem koniecznie w odświeżacze powietrza. Przyjemny zapach w łazience powinien się tam unosić nie tylko po sprzątaniu, ale zawsze, aby każda kąpiel, czy nawet zwykłe mycie rąk było przyjemnym i odświeżającym doświadczeniem.

 

Materiał reklamowy, pochodzący od partnera serwisu.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę