Teraz Czytasz
Jak się odpowiednio ubrać na pogrzeb podczas lata?

Jak się odpowiednio ubrać na pogrzeb podczas lata?

Śmierć bliskiej osoby jest szokiem dla każdego. Jednym z najtrudniejszych zadań jest organizacja pogrzebu i uczestnictwo w ceremonii pogrzebowej. Przed pogrzebem trzeba pomyśleć o odpowiednim stroju — osoby będące w żałobie standardowo muszą zaopatrzyć się w odzież w kolorze czarnym. Strój żałobny powinien być dostosowany do pory roku. Kompletny strój powinien uwzględniać żałobne nakrycia głowy. Kapelusz lub toczek z woalką stanowi skuteczną ochronę przed przegrzaniem. Sprawdź, dlaczego warto mieć w swojej garderobie nakrycie głowy, które jest odpowiednie na pogrzeb.

Ogólnie rzecz biorąc, mało kto myśli o swoim wyglądzie w tak smutnej sytuacji, jaką jest pogrzeb bliskiej osoby. Wiele może zależeć od relacji, jakie daną osobę łączyły z osobą zmarłą. Niektóre osoby podchodzą do tematu pogrzebu ze spokojem, za to po pogrzebie bardzo mocno przeżywają ostatnią drogę bliskiej osoby. O ile uczestniczenie w czyimś pogrzebie nie powinno być uzależnione od posiadania nowej garderoby na specjalne okazje, to jednak zwyczajowo na cmentarzu obowiązuje czerń (ewentualnie dla osób, które nie są związane z rodziną, mogą to być inne kolory, na przykład ciemnoszary. Dopuszczalna jest też odzież w kolorze granatowym). Tak się składa, że w trakcie pogrzebu ludzie zwracają uwagę na pogrążoną w żałobie rodzinę. Dlatego rodzina musi prezentować się elegancko. W przeciwnym razie może to być odebrane jako brak szacunku dla zmarłego.

Żałobne nakrycia głowy dla kobiet

Typowa kreacja żałobna dla kobiety to czarna sukienka lub garsonka. Dużo się mówi o wyborze wygodnych butów, gdyż cała ceremonia może się przedłużać. Poza tym różne warunki mogą panować na cmentarzu — nie wszędzie cmentarne alejki są wyremontowane i zadbane. Obuwie nie powinno uciskać stóp, dlatego warto je wcześniej przetestować. Do torebki w kolorze czarnym trzeba zabrać najpotrzebniejsze rzeczy (najlepiej, jeśli będzie to mała elegancka torebka). Bardzo ważne jest odpowiednie nakrycie głowy. Coraz częściej wybierane są piękne toczki, gdzie ważny detal stanowi woalka.

Podczas lata dość istotne jest, by kapelusz był wykonany z przewiewnych materiałów (wełna całkowicie odpada o tej porze roku). Kapelusz może być z kokardą lub bez dodatków. Czarne eleganckie kapelusze mogą dodać kobiecie elegancji nie tylko na pogrzebie (wystarczy wówczas nieco zmienić  wygląd kapelusza — może to być ozdoba pasująca do reszty stylizacji). Interesującą propozycję stanowi welurowy kapelusz (https://stylowymag.pl/kapelusz-welurowy-z-wlosa-kroliczego-jak-pielegnowac-by-zachowal-swietny-wyglad-na-lata-43834). Kobiety bardzo korzystnie będą wyglądać w opasce. Najpiękniejsze żałobne nakrycia głowy można zamówić tutaj: https://hatfactory.pl/72-zalobne-nakrycia-glowy.

Piękne toczki na pogrzeb

Każda kobieta chce wyglądać elegancko, bez względu na okoliczności. Mały toczek jest niezwykle dekoracyjny, a jeśli dodatkiem jest woalka, to jest to jeden z najlepszych wyborów dla pań. Przykładem jest https://hatfactory.pl/zalobne-nakrycia-glowy/616-4819-kapelusz-toczek-czarny-z-woalka-kira.html. Dzień pogrzebu może być przepełniony emocjami, smutkiem, płaczem — woalka pozwoli ukryć zapłakane oczy. Wiele pań w tym dniu chce nosić ciemne okulary. Nie każda osoba dobrze znosi wzrok innych ludzi w czasie ceremonii pogrzebowej. Najtrudniej jest wytrzymać całą ceremonię pogrzebową w spokoju. Rodzina pogrążona w smutku jeszcze długo może opłakiwać zmarłą osobę. Zwyczajowo żałoba może trwać — w zależności od stopnia pokrewieństwa — od kilku miesięcy do roku.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę