Teraz Czytasz
Jak rattan wdarł się na salony? Fotele rattanowe, których nie może zabraknąć w Twojej aranżacji

Jak rattan wdarł się na salony? Fotele rattanowe, których nie może zabraknąć w Twojej aranżacji

O meblach rattanowych słyszy się coraz więcej. Nic dziwnego. Są niezwykle praktyczne, mogą przybierać formę zarówno eleganckich, jak i mocno stylizowanych mebli, a przy tym są również trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Rattan coraz częściej zapraszamy nie tylko do domu, ale również do przestrzeni ogrodowych. Z jego udziałem możemy tworzyć wspaniałe aranżacje ogrodowych altanek, tarasów lub balkonów. Zachwyca swoim wyglądem i doskonale się go używa. Jak zatem stworzyć przestrzeń z udziałem rattanu, w której fotele rattanowe będą grały pierwsze skrzypce?

Dlaczego pokochaliśmy rattan?

W przestrzeniach, które mają spełniać funkcję relaksacyjną, cenimy sobie dostęp do naturalnych materiałów. Dlatego też, jeśli tylko mamy okazję, wystawiamy w takie miejsca poduszki lub kocyki, które w dużej mierze wykonane są z takich materiałów, jak bawełna czy len. Jednak warto pamiętać o tym, że w razie niepogody możemy je bardzo szybko schować do domu, a tym samy zabezpieczyć przed niszczeniem. W przypadku mebli ogrodowych nie mamy takiej możliwości. Często są one narażone na niezbyt sprzyjające warunki atmosferyczne: przez cały sezon stoją w zasięgu deszczu, wiatru i ostrych promieni słonecznych. To sprawia, że naturalne materiały – nawet jeśli są wysokiej jakości – bardzo szybko się niszczą. To problematyczne, by wydawać na nie pieniądze i musieć zmieniać co sezon lub dwa. Zdecydowanie chętniej decydujemy się więc na meble z tworzyw sztucznych, które z kolei nie są tak ładne jak naturalne. Nie oddają istoty drewna, czy pięknej wikliny. Dlatego kiedy pojawił się rattan – idealne połączenie między tym, co piękne a tym, co praktyczne – bez wahania zdecydowaliśmy się urządzać przestrzenie z jego udziałem.

Z pewnością podoba nam się jego trwałość, odporność na różne warunki atmosferyczne, a przy tym również tak mocno nawiązujący do naturalnego wygląd. Delikatne plecionki układają się w bryły pięknych mebli, które tworzą równie piękne aranżacje.

Fotele rattanowe na tarasie

Nie trzeba wiele, by fotele rattanowe stały się centrum tarasowej aranżacji. Tak naprawdę mogą stanowić jej motyw przewodni, a wszystko, co znajdzie się na tarasie później, będzie dopasowywane właśnie do nich. Warto zatem wybrać rattan o neutralnym kolorze, np. w szarościach lub delikatnym brązie. Poduchy, które znajdą się na takim fotelu, będą mogły mieć dowolny kolor. Do foteli rattanowych dopasowujemy stolik – średniej wysokości, by stanowił spójny komplet i uzupełniał przestrzeń tarasową.

By wprowadzić na swój taras jeszcze więcej rattanu, wykorzystaj to, że produkuje się z niego naprawdę wiele elementów dekoracyjnych. Jednym z nich są rattanowe lampiony, które obowiązkowo powinny znaleźć się na każdym klimatycznym tarasie. Uzupełnienie ich naturalnym sznurkiem i tańczącym wesoło płomykiem świecy sprawi, że staną się prawdziwie charakterystyczną dekoracją tarasu z rattanowym motywem. Wykorzystaj siłę tego materiału i stwórz z jego udziałem piękną przestrzeń!

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę