Teraz Czytasz
Jak pielęgnować obuwie by służyło kilka sezonów?

Jak pielęgnować obuwie by służyło kilka sezonów?

Kupiłeś nowe buty i zastanawiasz się jak utrzymać je w dobrym stanie na długi czas? Boisz się, że pierwsze wyjście podczas deszczowej pogody spowoduje powstanie zacieków? Zastanawiasz się jak zabezpieczyć obuwie na zimę, by zachować jego właściwości cieplne i ochronić przed niekorzystnym działaniem śniegu? Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich preparatów do ich pielęgnacji. Dzięki temu posłużą Ci na długie lata i zaoszczędzisz pieniądze, które musiałbyś wydać na zakup nowej pary.

Impregnacja — podstawą pielęgnacji obuwia

Większość producentów informuje, w jaki sposób dbać o obuwie w ulotce, którą do niego dołącza. W ofercie wielu sklepów znajdziesz akcesoria do butów, które sprawią, że Twoje buty będą lśniły czystością. Asortyment tego typu zapewni im również odporność na trudne warunki atmosferyczne, w jakich będą używane.

Podstawowy błąd, jaki większość z nas popełnia, jest używanie obuwia bezpośrednio po zakupie, bez ich uprzedniego zabezpieczenia przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi i kurzem. W ofertach wielu sklepów znajdziesz impregnaty do butów, wykonanych z każdego rodzaju skóry – impregnaty do zamszu, nubuku czy skóry licowej. Dobierzesz odpowiedni preparat zależnie od koloru Twojego obuwia, by zabezpieczyć je w najlepszy możliwy sposób, nie zmieniając przy tym ich koloru.

Co robić, gdy zabrudzenia już powstały?

Jeśli nie wiedziałeś o tym, że obuwie przed pierwszym założeniem należy zaimpregnować lub mimo tego, że je zabezpieczyłeś powstały na nim zabrudzenia, możesz je usunąć przy pomocy odpowiednich akcesoriów. Buty ze skór szorstkich, oczyścisz z kurzu przy pomocy specjalnej szczoteczki do zamszu i nubuku. Eleganckim półbutom ze skóry licowej, przywrócisz dawny blask przy pomocy gąbeczki nabłyszczającej. Jeśli posiadasz buty materiałowe lub zabrudzenia nie są możliwe do usunięcia przy pomocy powyższych sposobów, musisz skorzystać z silniejszych preparatów. W asortymencie sklepów z akcesoriami do butów znajdziesz różnego rodzaju szampony do butów. Dzięki nim usuniesz zabrudzenia, bez narażenia na zniszczenie materiału, z jakiego są wykonane. Najgorsze co możesz zrobić, by wyczyścić buty, to uprać je w pralce. Pod żadnym pozorem tego nie rób, gdyż po takim zabiegu buty mogą się rozkleić. Jeśli nawet przetrwają tę próbę, z pewnością stracisz gwarancję producenta.

Czy da się uratować zniszczone obuwie?

Jeśli Twoje obuwie zniszczyło się codziennym użytkowaniem i straciło swój pierwotny kolor, możesz oddać je do specjalnych firm zajmujących się odnawianiem butów i personalizowaniem ich wedle Twojego życzenia. Dzięki takiej możliwości możesz dać swoim ulubionym butom nowe życie.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę