Teraz Czytasz
Jak ozdobić stół na imprezę okolicznościową?

Jak ozdobić stół na imprezę okolicznościową?

Niezależnie czy są to urodziny, rocznica ślubu czy kolacja z okazji zakończenia szkoły – takim okazjom towarzyszy zawsze uroczysty posiłek. Zazwyczaj myśląc o dekoracjach na stół, skupiamy się na świeżych kwiatach, specjalnych zaproszeniach, balonach czy ozdobnych świeczkach. Warto także zainteresować się kolorowymi i unikalnymi serwetkami papierowymi, które będą podkreślać charakter przyjęcia okolicznościowego. Choć pełnią funkcję przede wszystkim praktyczną, to nie możemy zapominać o tym, że serwetki mogą być także doskonałą ozdobą.

Elegancki stół – w czym tkwi sekret?

Choć pierwsze, na co zwracamy uwagę, siadając do stołu, to oczywiście obrus i zastawa, warto pamiętać także o detalach. Zazwyczaj serwetki papierowe towarzyszą nam przy każdej okazji z uroczystym posiłkiem i mogą stanowić prawdziwą ozdobę stołu. Prawdziwy sekret pięknego stołu tkwi właśnie w takich pozornie niewielkich dodatkach. Serwetki papierowe to wybór nie tylko praktyczny, ale także estetyczny. Sprawdzą się na urodzinach dla dzieci, przyjęciach okolicznościowych, specjalnych rocznicach i innych jubileuszach, a także na weselach. Klasyczna biała zastawa z subtelnymi zdobieniami w połączeniu z dobranymi kolorystycznie serwetkami sama w sobie będzie się wyróżniać. Wyjątkowe serwetki dostępne we wszystkich barwach pomogą podkreślić daną okazję. W przypadku przyjęcia dla dzieci doskonale sprawdzą się kolorowe serwetki we wzory. W sklepach można znaleźć wiele modeli w kształcie chmurek, gwiazdek czy różnych zwierzątek. Z pewnością wywoła to szczery uśmiech na twarzy najmłodszych. Z drugiej strony na wesela czy jubileusze polecamy bardziej eleganckie modele o minimalistycznych wzorach.

Wybierz unikalny design i funkcjonalność

Warto postawić na spójną estetykę dodatków, aby całość prezentowała się estetycznie i pozwalała na swobodne spożywanie posiłków. Do tego sprawdzą się wazony ze świeżymi kwiatami oraz dekoracyjne misy, w których można serwować sałatki lub przekąski. Serwetki papierowe można także układać w różne wzory, stawiając na talerzach ozdobne wachlarze czy łódki. Wszystko to należy oczywiście dostosować do rodzaju i tematyki konkretnej uroczystości. Aby osiągnąć elegancki efekt, można wybrać serwetki w neutralnych kolorach lub dopasować je do odcienia obrusu. Organizując samodzielnie przyjęcie, należy pamiętać o tym, żeby wybierać dodatki dobrej jakości. Automatycznie wpłyną na obiór zastawy, jak i całej przestrzeni. Serwetki papierowe sprawdzą się zarówno do restauracji, sal na wynajem pod przyjęcia, jak i do domu. Za każdym razem warto zadbać o szczegóły podczas organizacji wydarzeń, ponieważ to właśnie detale najczęściej przesądzają o finalnym odbiorze wydarzenia.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę