Teraz Czytasz
Jak myć sztuczne rzęsy?

Jak myć sztuczne rzęsy?

Pielęgnacja sztucznych rzęs nie należy do najłatwiejszych czynności. Chociaż higiena jest niezwykle ważna, to należy być ostrożnym, aby nie naruszyć wiązań i nie narazić włosków na uszkodzenia. Dzięki temu można uniknąć wypadania rzęs i cieszyć się zachwycającym efektem przez bardzo długi czas. Jak należy myć rzęsy oraz które akcesoria są do tego niezbędne?

Czym myć sztuczne rzęsy? – niezbędne akcesoria

Każdy, kto chce zadbać o prawidłową higienę sztucznych rzęs, powinien wyposażyć się w akcesoria niezbędne podczas pielęgnacji. Bardzo istotne jest codzienne rozczesywanie włosków. W tym celu warto zakupić silikonowe szczoteczki do rzęs. To produkt o skutecznym działaniu, który zapobiega sklejaniu się włosków oraz sprawia, że rzęsy wyglądają zdrowo oraz gęsto.

Należy pamiętać, aby do mycia okolic oczy nigdy nie stosować wacików. Posiadają one małe włókna, które osadzają się na rzęsach oraz gałkach ocznych. Sprzyja to powstawaniu podrażnień i często prowadzi do stanów zapalnych. Dodatkowo dłuższe włókna mogą wczepiać się we włoski i powodować ich nadmierne wypadanie. Najlepsza codzienna pielęgnacja to taka, do której używa się specjalistycznego sprzętu, jak np. pędzel do rzęs. Korzystanie z niego należy do bardzo prostych oraz przyjemnych czynności. Przeczesywanie włosków powinno odbywać się z wykorzystaniem szamponu przeznaczonego do higieny sztucznych rzęs.

Jak myć sztuczne rzęsy? – tajniki prawidłowej pielęgnacji

Jeśli chodzi o sam rytuał pielęgnacyjny, należy stosować się do określonych kroków. Należą do nich między innymi:

  • rozczesywanie rzęs przy użyciu szczoteczki
  • mycie włosków szamponem za pomocą pędzla
  • spłukanie preparatu
  • ponowne rozczesanie włosków
  • delikatne osuszenie

Na początku, jak i na końcu mycia należy pamiętać o tym, aby dokładnie rozczesać rzęsy. Nie tylko ułatwi to usunięcie makijażu czy oczyszczenie włosków z kurzu, ale również sprawi, że efekt pięknych rzęs utrzyma się przez długi czas.

Wybór kosmetyków do higieny rzęs również może stanowić problem. Ważne jest to, aby wybierać delikatne środki, które nie podrażnią oczu. Najlepiej zdecydować się na szampony, przeznaczone do pielęgnacji sztucznych rzęs. Nie niszczą one pożądanego efektu, a dodatkowo nie zaszkodzą delikatnym gałkom ocznym. Do spłukiwania preparatu warto używać letniej lub chłodnej wody, zamiast gorącej. Taka temperatura nie naruszy wiązań, dzięki czemu włoski nie zaczną zbyt szybko wypadać.

Właściwy proces mycia rzęs to najlepsza droga do tego, aby efekt olśniewającego spojrzenia utrzymał się jak najdłużej, Dodatkowo prawidłowa pielęgnacja włosków jest niezwykle zdrowa dla oczu, które są podatne na zapalenia. Aby utrzymać gęste i długie rzęsy jak najdłużej, należy używać odpowiednich akcesoriów oraz preparatów.

Po te i więcej akcesoriów do pielęgnacji rzęs zapraszamy do sklepu Wonder Lashes

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę