Teraz Czytasz
Jak dobrać szpilki do figury?

Jak dobrać szpilki do figury?

Mówi się, że buty na obcasie są kwintesencją kobiecości, jednak nie każda kobieta jest ich fanką. Oprócz tego, że aby nosić wysokie buty trzeba mieć „stopy ze stali” to nie każdy może sobie pozwolić na ubranie cieniutkich szpilek, ze względu na sylwetkę. Dziś podpowiemy wam jakie buty na obcasie wybrać, żeby podkreślić walory swojej figury.

Figura typu jabłko

Uchodzi za jeden z najpopularniejszych typów sylwetki wśród kobiet. Jego cechy charakterystyczne to większa góra i mniejszy dół. Czyli dość duży biust, brzuszek i szerokie ramiona, ale za to szczupłe nogi i małe biodra. Dzięki temu jabłuszka mogą swobodnie nosić szpilki. Nogi są najważniejszą częścią ciała, którą należy się kierować przy doborze butów na obcasie. Jeśli możesz poszczycić się szczupłymi to w butach na obcasie wydłużysz optycznie masywną górną część sylwetki. Możesz sobie pozwolić na każdą wysokość, w jakiej tylko zdołasz ustać, jednak radzimy aby unikać dodatkowego podbicia butów.

Figura typu klepsydra 

Jesteś szczęśliwą posiadaczką figury klepsydry, tylko twoja wyobraźnia ogranicza cię w wyborze butów do sylwetki. Możesz zakładać takie buty na jakie masz ochotę. Nie ukrywaj sylwetki i często zakładaj buty na wysokim obcasie. Jeśli nie jesteś przyzwyczajona do ich noszenia, zacznij od niższych słupków a z biegiem czasem zaczniesz biegać na wysokich szpilkach.

Figura typu gruszka

Drobne ramiona, niewielki biust, wydatne biodra i niezbyt zgrabne nogi charakteryzują figurę gruszki. Nie jest to jednak żadne przeciwwskazanie do noszenia butów na obcasie. Powinnaś jednak zwracać uwagę na to aby buty nie były na szpilce a na słupku. Lepiej też będą wyglądały te wyższe obcasy, ale bez dodatkowego podbicia. Buty na słupku optycznie wyszczuplą wydatne łydki i masywne uda. Są też dużo łatwiejsze w noszeniu i nie przynoszą tylu zmartwień podczas chodzenia po kostce brukowej co szpilki.

Figura typu kielich

Kielichy cechują szczupłe nogi lecz szerokie ramiona. Możesz sobie pozwolić na szpilki lecz zwróć uwagę, żeby czubki butów były nieco szpiczaste. Jeśli nie jesteś fanką wysokich butów i boisz się, że możesz nie podołać chodzeniu w szpilkach, zdecyduj się na „szpilki na koturnie”. Są one nieco grubsze niż cienkie zazwyczaj szpileczki i ładnie wyprofilowane. Pomagają nieco utrzymać równowagę.

Figura typu kolumna

To tak zwana „chłopięca” figura. Charakteryzuje ją brak wcięcia w talii i raczej szczupła sylwetka. Posiadaczki tej figury powinny często nosić buty na obcasie, żeby nadać jej nieco kobiecości. Przy szczupłych nogach można nosić szpilki, przy grubszych – słupki.

Warto wiedzieć: 

  • Unikaj koturn, w jednolitym kolorze, które mogą stworzyć „efekt kopyta”. Koturna o wyróżniającym się kolorze będzie wysmuklała optycznie stopy.
  • Jeśli jesteś niska, wydłuż optycznie nogi lekko szpiczastym noskiem.
  • Bardzo wysokie panie powinny raczej zakładać buty z okrągłym noskiem.
  • Masywne buty będą dodatkowo podkreślały szczupłe nogi.
  • Jeśli masz masywne nogi unikaj butów kończących się nad kostką lub takich, które nie kończą się tuż pod kolanem. Optycznie poszerzą nogi. Zrezygnuj też z sandałów i botków oplatających kostki.
Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę