Teraz Czytasz
Jak dobrać szafkę RTV pod telewizor do stylu wnętrza?

Jak dobrać szafkę RTV pod telewizor do stylu wnętrza?

Szafka RTV to jeden z najpopularniejszych mebli, w które wyposaża się każdy, kto decyduje się na obecność telewizora w salonie. Co więcej, nawet wtedy, gdy nasz telewizor spoczywa przywieszony do ściany, i tak często inwestujemy w piękną szafkę RTV, która będzie stanowiła idealne miejsce do organizowania innych, pochodnych sprzętów oraz kolekcji filmów czy muzyki. Najważniejsze pytanie, na które musimy sobie odpowiedzieć, to jak dobrać meble pod telewizor do salonu do stylu wnętrza? Poniżej kilka przydatnych porad.

Rozmiar przede wszystkim

By rozpocząć efektywne poszukiwania najlepszej dla nas szafki RTV, musimy wyselekcjonować kilka niezbędnych informacji, które z jednej strony sprawią, że poszukiwanie idealnego mebla stanie się przyjemnością, a z drugiej strony wykluczy tysiące produktów, które może i ładnie wyglądają, ale nie pasują do naszych głównych wytycznych. Przede wszystkim rozmiar szafki.

Powinien być on ściśle dopasowany do rozmiaru pomieszczenia oraz rozmiaru zakupionego telewizora. Jeśli nasz salon lub pokój dzienny nie jest zbyt duży, inwestycja w bardzo długą i masywną szafkę RTV może skutecznie zaburzyć estetykę i harmonię pokoju. Z drugiej strony, zbyt małe meble RTV do salonu w bardzo przestronnym pomieszczeniu nie spełnią pożądanego efektu estetycznego.

Dodatkowo jak wcześniej wspomniano, szafka powinna być dopasowana do naszego telewizora. W jaki sposób? Powinna być odrobinę szersza niż urządzenie. Nawet gdy nasz TV wisi na ścianie, umiejscowienie węższej szafki RTV pod nim spowoduje bardzo negatywny efekt wizualny.

Materiał i kolor szafki RTV

Kolejna kwestia, która powinna być przez nas przeanalizowana to materiał oraz kolor, w którym  poszukujemy meble RTV do salonu. Jeśli inne meble w naszym pomieszczeniu są drewniane, powinniśmy utrzymać konsekwencje w aranżacji pomieszczenia innymi meblami.

Gdy komoda, szafka na książki czy stolik są białe, ciężko będzie nam odpowiednio dopasować szafkę RTV w barwie drewna. Oczywiście możemy podjąć się pewnych eksperymentów w mieszaniu kolorów. Wtedy szafka powinna być w barwie odpowiednio kontrastującej z innymi elementami naszego salonu.

Ściany naszego salonu są w kolorze białym, podobnie jak niektóre meble? Może zainwestujemy w ciut czerni, która doskonale kontrastuje w białym salonie? Takie eksperymenty z pewnością wyjdą nam na plus, a ze znalezieniem szafki RTV w takim kolorze nie powinniśmy mieć absolutnie żadnego problemu.

Ilość szuflad i ogólne ustawienie szafki RTV

Ostatnim, równie istotnym czynnikiem, który wpłynie na ogólne wrażenie estetyczne, jest układ naszej szafki RTV. I w tym przypadku, podobnie jak w przypadku innych mebli do czynienia mamy z mnogością różnych opcji.

Możemy postawić na proste meble RTV do salonu, które w głównej mierze polegają na jednej lub kilku poziomych półkach, na których z powodzeniem możemy poukładać dodatkowe osprzęty, jak zewnętrzny sprzęt grający, konsolę PlayStation czy kolekcję ulubionych filmów i gier. Innym rozwiązaniem jest zakup szafki RTV, która dodatkowo wyposażona jest w szuflady, umożliwiające schowanie przedmiotów, które nigdy nie miały w naszym domu konkretnego miejsca przechowywania.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę