Teraz Czytasz
Jak dobrać poszetkę do garnituru?

Jak dobrać poszetkę do garnituru?

Poszetka to ten element eleganckiej stylizacji, którą wielu mężczyzn ignoruje. Tak się jednak składa, że dobrze dobrana poszetka może być uzupełnieniem stroju, który wręcz zdefiniuje go na nowo. Dlaczego warto nosić poszetkę? Jak prawidłowo dobrać jej kolor i wzór do garnituru?

Poszetka to ozdobna chusteczka, którą umieszcza się w tzw. brustaszy, czyli specjalnej kieszonce na piersi marynarki. Zazwyczaj jest to kwadratowy kawałek materiału o niewielkiej powierzchni. Umiejętnie dobrana i złożona poszetka doskonale dopełnia stylizację.

Jak dobrać kolor poszetki do garnituru?

Poszetki do garnituru dobiera się tak, by stanowiły z nim jedną stylistyczną całość. Często wybiera się kolory zbliżone do barwy marynarki, np. granatowy garnitur i ciemnoniebieska poszetka. Poszetki można dobierać też pod kolor muszki lub krawatu. Oto kilka rad na temat dobierania poszetki do garnituru:

  • po prostu dobieraj do siebie krawat i poszetkę w podobnych kolorach, sięgnij wtedy po kolorową poszetkę wykonaną z jedwabiu,
  • wybierz poszetkę w kolorze koszuli, a więc np. po prostu klasyczną lnianą białą,
  • poszetkę można dobierać też do koloru innych części garderoby: butów, spodni, a nawet skarpetek, jeśli te są widoczne.

Sposobów na kolorystyczne dobranie poszetki do garnituru jest zatem mnóstwo. Ważne jest jedynie, by współpracowała ona z kolorystyką innych części garderoby, a nie się z nimi gryzła. Zazwyczaj dobiera się ją do konkretnego elementu ubioru i wybiera się poszetkę o ton jaśniejszą lub ciemniejszą. Ważne jest to, by cały zestaw wyglądał spójnie, tak aby zwracający uwagę na Twój strój mieli wrażenie, że całość została dobrze przemyślana.

Jaką poszetkę do garnituru kupić?

Wszystko zależy, do jakiego elementu stroju chcesz dopasować kolorystycznie poszetkę. Bardzo bezpiecznym wyborem będzie lniana, biała poszetka do tego samego koloru eleganckiej koszuli. Zamiast zdawać się na klasykę, możesz jednak eksperymentować i wybierać spośród wielu kolorowych, jedwabnych poszetek. Doskonale wyselekcjonowane poszetki, w tym także klasyczną białą, znajdziesz w sklepie Miler Menswear https://milermenswear.com/kategoria/poszetki. Niektóre wzory są naprawdę oszałamiające!

Co zrobić, jeśli masz już poszetkę – podsumowanie

Masz już swoją poszetkę? Na koniec warto dowiedzieć się, jak ją składać, aby idealnie pasowała do garnituru. Treściwy poradnik na ten temat znajdziesz tutaj: https://milermenswear.com/blog/poszetki/jak-zlozyc-poszetke. Poznasz w nim również więcej ciekawych informacji o poszetkach.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę