Teraz Czytasz
Jak czyścić buty z siateczki?

Jak czyścić buty z siateczki?

Damskie i męskie buty z siateczki wyglądają świetnie i zwykle są bardzo wygodne. Mają jednak jedną poważną wadę — dość szybko się brudzą i trudno jest je równomiernie domyć. Zabrudzenia znajdujące się pod siateczką są naprawdę problematyczne. Jednak, czy to skazuje nas na chodzenie w brudnych butach? Oczywiście, że nie! Są na to sposoby. Sprawdźmy więc, jak skutecznie wyczyścić buty z siateczki. 

Czyszczenie butów z siatki — profesjonalne akcesoria i preparaty

Buty z siateczki są bardzo kłopotliwe w czyszczeniu, ponieważ powierzchnia ich materiału nie jest równomierna. Modele wykonane w ten sposób zwykle trudno jest umyć w klasyczny sposób, na przykład przecierając je ściereczką, ponieważ taki zabieg po prostu nie daje żadnych efektów. Co więc możemy zrobić, by zadbać o nasze ulubione sneakersy, jednocześnie nie niszcząc ich struktury? W tym celu sięgnijmy najlepiej po sprawdzone preparaty do czyszczenia.

Profesjonalne środki czyszczące do butów są stworzone po to, by działać silnie i skutecznie, a przy tym w pełni bezpiecznie. Takie produkty usuwają zabrudzenia szybko, łatwo i naprawdę efektywnie. Jeśli zależy nam więc, by wyczyścić materiał, koniecznie sięgnijmy po profesjonalne preparaty. Kupimy je bez problemu przez internet w sklepach z modnymi sneakersami. Spory wybór świetnych środków do czyszczenia butów znajdziemy na przykład w Warsaw Sneaker Store. Zamówimy tam zarówno pojedyncze produkty, jak i całe zestawy do pielęgnacji obuwia. Jest to bez wątpienia rozwiązanie najbezpieczniejsze, dlatego warto z niego skorzystać, jeśli nie chcemy uszkodzić butów.

Buty sportowe z siateczki — domowe sposoby na czyszczenie

Jest wiele domowych sposobów na czyszczenie obuwia. I niektóre z nich sprawdzą się także przy czyszczeniu butów z siateczki. Nie zapewniają one wprawdzie maksymalnej skuteczności tak, jak wcześniej wspomniane preparaty profesjonalne, jednak umożliwiają pozbycie się drobnych zabrudzeń.

Do czyszczenia butów z siateczki na co dzień warto używać przede wszystkim nasączanych chusteczek higienicznych. Są delikatne, nie pozostawiają włókien, a dzięki temu, że są lekko mokre, z łatwością usuną świeże zabrudzenia. Ale co, jeśli buty są naprawdę brudne? Wtedy można zdecydować się na pranie ręczne z użyciem zwykłego, szarego mydła. Po lekkim zwilżeniu butów należy natrzeć je delikatnie takim mydłem, a następnie odczekać kilka minut i przetrzeć całość szmatką oraz ponownie namoczyć gąbką, by pozbyć się resztek mydła. Jednak zanim wypróbujemy taką metodę, upewnijmy się, że konkretny model obuwia można moczyć. W przeciwnym razie istnieje szansa ich uszkodzenia.

Na co uważać przy czyszczeniu butów z siateczki?

Czyszcząc buty z siateczki, należy uważać na naprawdę wiele rzeczy. Takie obuwie jest bowiem delikatne. Bardzo łatwo szczególnie o uszkodzenie struktury, a nawet przerwanie siatki. Dlatego też bardzo ważne, by do mycia takiego obuwia nie używać inwazyjnych akcesoriów, takich jak choćby szczotka. Bo choć w przypadku zwykłych trampek użycie szczotki jest wręcz wskazane, to przy butach z siatki może wyrządzić ona naprawdę wiele szkód.

Sneakersy z siatki nie powinny być też raczej prane w pralce. I chociaż wiele osób twierdzi, że właściwe pranie mechaniczne jest bezpieczne dla butów, to jednak taki zabieg zawsze tworzy pewne ryzyko. Podczas prania może dojść do uszkodzenia nie tylko siatki, ale i całych butów. Częstym skutkiem jest na przykład ich rozklejenie. To samo dotyczy także suszenia obuwia. Nie powinno wystawiać się go w upalne dni na słońce, ponieważ może to spowodować przebarwienia.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę