Teraz Czytasz
Jad żmii w kosmetyce – co warto wiedzieć?

Jad żmii w kosmetyce – co warto wiedzieć?

Od dawna wiadomo, że producenci kosmetyków, aby osiągnąć odpowiednią jakość, a przede wszystkim skuteczność swoich wyrobów, sięgają często po naprawdę niezwykłe produkty. Warto tu wymienić przykładowo kosmetyki ze śluzem ślimaka, które oceniane są jako jedne z najlepszych na rynku. Innego typu bardzo interesującym, choć przyznać trzeba, wzbudzającym wiele niepokoju składnikiem, jest jad żmii. Dlaczego powinno się go stosować, jakie są jego właściwości, a przede wszystkim, czy jest się czego bać?

Jad zmii w kosmetyce — podstawowe informacje

Zanim przejdzie się do nieco bardziej szczegółowych informacji w zakresie tego, jak działa jad żmii w kosmetykach, a także gdzie go konkretnie można spotkać, warto się zastanowić, czym jest ta substancja i jak jest pozyskiwana.
Na samym początku dowiedzieć się należy, że jad żmii nie pochodzi ze znanego nam wszystkim gatunku żyjącego m.in. w Polsce, lecz ze żmii świątynnej, która występuje jedynie w Malezji. Substancja ta wykazuje się podobnymi właściwościami co doskonale wszystkim znany botoks, czyli paraliżuje przewodnictwo impulsów nerwowych i hamuje kurczliwość komórek mięśniowych.

Jakie właściwości ma ta substancja?

Skoro już wiadomo, skąd jest pozyskiwany jad żmii, warto się teraz dowiedzieć, jakie konkretnie jest jego zastosowanie w kosmetykach. Z jakiego powodu jest on stosowany i jakie skutki może przynieść dostarczanie go do ciała?
Jak już wcześniej zostało wspomniane, jad żmii, a więc i kosmetyki np. krem z jadu żmii, które go zawierają, blokuje skurcze mięśni. Właściwość ta jest szeroko wykorzystywana do unieruchamiania i rozluźniania mięśni znajdujących się na twarzy. W efekcie tego znacznie ogranicza się ryzyko powstawania tzw. zmarszczek mimicznych, które pojawiają się na twarzy zdecydowania najwcześniej. Co więcej, stosowanie kosmetyków z tą substancją może spowodować zmniejszenie pogłębiania się już istniejących zmarszczek, ponieważ wyeliminowany został najważniejszy powód ich powstawania.

Oczywiście to nie wszystkie korzyści, które płyną ze stosowania takiego środka. Dodatkowo wiedzieć trzeba, że jad żmii posiada silne działanie przeciwbólowe, a także poprawiające wygląd skóry. Regularne stosowanie go może spowodować, że skóra stanie się wygładzona i pozbawiona obrzęków. Na koniec warto jeszcze zauważyć, że kosmetyki z jadem żmii są w stanie znacznie przyczynić się do zredukowania obecny na skórze sińców. Z tego też powodu kosmetyki z tą substancją powszechnie wykorzystywane są w okolicach oczu, gdzie ryzyko obecności sińców jest zdecydowanie największe.

W jakich produktach można spotkać jad żmii?

Jak więc widać, jad żmii, choć może wydawać się substancją niebezpieczną i niewskazaną do codziennego używania jej w kosmetykach, jest naprawdę rewelacyjnym produktem, który może przynieść skórze wiele dobrego. Warto więc teraz zastanowić się nad tym, gdzie konkretnie można taki środek znaleźć.
Jad żmii powszechnie używany jest w takich kosmetykach jak krem na noc redukujący zmarszczki, różnego rodzaju serum, które dodatkowo zawierają w sobie kolagen czy też oczywiście kremy modelujące kontur twarzy. Możliwości w tym wypadku jest naprawdę wiele.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę