Teraz Czytasz
Gdzie przyda się płyta drogowa? 4 nieoczywiste zastosowania dla Twojego biznesu i wygody wszystkich!

Gdzie przyda się płyta drogowa? 4 nieoczywiste zastosowania dla Twojego biznesu i wygody wszystkich!

Co może powstać z płyt drogowych? Odpowiedź wydaje się oczywista. Czy wiesz jednak, że płyty drogowe posłużą Ci nie tylko do ułożenia podjazdu lub drogi tymczasowej? Do czego jeszcze się przydadzą? Poznaj nietypowe sposoby ich wykorzystania!

Płyty drogowe – nowe zastosowanie!

Płyty drogowe z powodzeniem wykorzystasz do wybudowania parkingu. Rozwiązanie takie sprawdzi się niezależnie od tego, czy zamierzasz przygotować jedno miejsce parkingowe, czy duży parking dla wielu samochodów. Które rodzaje płyt powinieneś rozważyć?

  • l Jeśli chcesz wybudować 1-2 dodatkowe, przydomowe miejsca parkingowe, wykorzystaj płyty drogowe z tworzywa. Są bardzo wytrzymałe, a przy tym lekkie – do ich ułożenia wystarczą zaledwie 2 osoby!
  • l Przy większej inwestycji weź również pod uwagę płyty betonowe. Najbardziej efektownie będzie prezentował się parking z płyt ażurowych, których otwory możesz wypełnić kamykami lub trawą.

Plac i droga dojazdowa – z czego najlepiej je wykonać?

A może, poza drogą, konieczne jest także przygotowanie solidnego placu? Wbrew pozorom, plac z płyt drogowych układany bywa nie tylko podczas budowy. Płyty drogowe można również wykorzystać do przygotowania placu pod różnego typu eventy, widowiska lub imprezy sportowe.

Płyty drogowe – wymiary i ich ograniczenia

Chcesz zastosować płyty właśnie w takim celu? Dobrze przemyśl wybór materiałów. Jeśli organizujesz imprezę, której budżet jest ograniczony, nie decyduj się na betonowe płyty drogowe. Zarówno plac, jak i droga dojazdowa z płyt betonowych, z uwagi na gabaryty płyt, muszą być układane z użyciem specjalistycznego sprzętu. Koszty mogą Cię niemile zaskoczyć!

Łatwiejszym – i dużo tańszym! – rozwiązaniem będzie ułożenie placu z płyt plastikowych (np. dostępnych na stronie https://www.geoproduct.pl). Tworzywo sztuczne to idealny materiał także wówczas, gdy powstać ma tymczasowa droga z płyt.

Gdzie jeszcze wykorzystać podłoże drogowe?

Do czego jeszcze prowadzić może droga z płyt drogowych? Np. do placu przy magazynie, który również ułożysz z takich płyt.

Płyty przydadzą Ci się również do bardziej nietypowych zastosowań – jak np. przygotowanie tymczasowego lądowiska dla helikoptera! Do tego celu świetnie sprawdzą się płyty drogowe plastikowe. Nie tylko łatwo ułożysz je w pożądany kształt, ale też szybko zdemontujesz, gdy lądowisko przestanie być potrzebne. Płyty możesz następnie zastosować przy innej inwestycji – wielokrotne składanie i rozkładanie płyt z tworzywa nie wpływa na ich jakość i trwałość.

Droga dojazdowa z płyt ażurowych, pełnych betonowych lub wykonanych z tworzywa, to nie jedyny sposób wykorzystania płyt drogowych. Idealnie sprawdzają się one również jako materiał do budowy wszelkiego rodzaju placów, parkingów, a nawet tymczasowych lądowisk. Wystarczy wybrać najlepszy dla danego celu rodzaj płyt – i można rozpocząć budowę!

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę