Teraz Czytasz
Futra naturalne – dlaczego warto kupować je od polski marek?

Futra naturalne – dlaczego warto kupować je od polski marek?

Naturalne futra są nieodłącznym elementem ludzkiej historii. Ich funkcja pozostaje na przestrzeni dziejów niezmienna – mają gwarantować nam ciepło, nawet podczas najcięższych mrozów. Ich rola, z kolei, zawsze była wyróżniająca, reprezentacyjna. Naturalne futro wiele mówiło i nadal mówi o jego właścicielu. Niezwykły kunszt twórców pozwala na stworzenie prawdziwych arcydzieł sztuki. Należą do wyrobów luksusowych, eleganckich, stylowych i ponadczasowych, wręcz uniwersalnych w kobiecej garderobie. Podejmując decyzję o tym nietanim zakupie należy kierować się jakością, tylko to o najwyższej, zaimponują w każdym miejscu. Tutaj pojawia się dobra wiadomość, bo nie ma lepszych futer, niż futra tworzone w Polsce.

Naturalne futra są nieodłącznym elementem ludzkiej historii. Ich funkcja pozostaje na przestrzeni dziejów niezmienna – mają gwarantować nam ciepło, nawet podczas najcięższych mrozów. Ich rola, z kolei, zawsze była wyróżniająca, reprezentacyjna. Naturalne futro wiele mówiło i nadal mówi o jego właścicielu. Niezwykły kunszt twórców pozwala na stworzenie prawdziwych arcydzieł sztuki. Należą do wyrobów luksusowych, eleganckich, stylowych i ponadczasowych, wręcz uniwersalnych w kobiecej garderobie. Podejmując decyzję o tym nietanim zakupie należy kierować się jakością, tylko to o najwyższej, zaimponują w każdym miejscu. Tutaj pojawia się dobra wiadomość, bo nie ma lepszych futer, niż futra tworzone w Polsce.

Polscy producenci futer, czyli najwyższa jakość w Europie

Odpowiedzialni producenci futer, znający wartość wysokiej jakości, są na czele branży. Na europejskich i światowych rynkach polskie futra są bardzo cenione. Główne rynki zbytu futer polskich twórców znajdują się w Kanadzie, Danii i Finlandii. Na wysoką wartość i jakość ma wpływ świadome podejście producentów i hodowców. Dbanie o dobrostan zwierząt, odpowiednie warunki, o jakościową żywność, opiekę weterynaryjną stanowią obowiązkowe czynniki hodowli dla twórców pozyskujących skórki. To niezwykle ważne składowe, które wpływają na końcowy efekt i najlepsi Polscy producenci futer naturalnych doskonale o tym wiedzą. Hodowcy muszą te warunki spełniać, aby otrzymać obowiązujące atesty uregulowane przepisami prawnymi.

Tworzenie futer jest wyjątkowym rzemiosłem i tylko prawdziwi mistrzowie są w stanie wykreować arcydzieła. Lata praktyki, ogrom wiedzy i doświadczenia przekładają się na oryginalne i unikalne projekty, które są niezwykle cenne.

Producenci futer naturalnych wspierają inne polskie przedsiębiorstwa

Zanim powstanie gotowe dzieło, producenci muszą pozyskać materiał, w tym przypadku są to skórki. Szacuje się, że na terenie Polski znajduje się około 500 ferm futrzarskich zatrudniających około 4 tysięcy pracowników. Najczęściej są to firmy mających rodzimych właścicieli. Regres odnotowywany w branży od kilku lat sprawia, że coraz więcej tego typu zakładów jest zamykanych, zmniejszając możliwości zarobkowe i podjęcia pracy na rzecz polskich przedsiębiorców. Decydując się na zakup futra naturalnego polskiej produkcji mamy realny wpływ na wspieranie polskich firm i kapitału, który zostaje w naszym kraju.

Dlaczego warto zdecydować się na futro naturalne?

Naturalne futro wyróżnia się w każdych warunkach, nie pozostawia wątpliwości, że nosząca je osoba  ma klasę i nieprzeciętny gust. Natura jest nie do podrobienia, futra stanowią produkt ekskluzywny od wieków, nie tylko ze względu na wysoką estetykę i nienaganną prezencję. Właściwości termiczne, oddychające, zdrowotne górują nad jego sztucznymi zamiennikami. Za ciepłochronność odpowiada gęstość i długość pokrywy włosowej futra, im jest ono gęstsze i dłuższe tym bardziej chroni nas przed utratą ciepła. Powietrze znajdujące się między włosami tworzy warstwę izolacyjną gwarantującą zatrzymanie naturalnej ciepłoty ciała pozwalając jednocześnie skórze oddychać. Te właściwości sprawiają, że nasz organizm w futrze nie przegrzewa się, co często ma miejsce w syntetycznych okryciach.

Źródło: https://korczakisyn.com/pl/p/Futro-Cecylia-biala/561

Gdzie szukać dobrych producentów futer naturalnych?

Chcąc dokonać świadomego i odpowiedzialnego zakupu poszukujmy producentów futer, którzy podchodzą do swojej pracy z pasją i dbałością o każdy aspekt, zaczynając od hodowli zwierząt, poprzez odpowiednie kwalifikacje po prawdziwy artyzm w tworzeniu. Na polskim rynku zdecydowanie wyróżnia się marka Korczak i Syn, w których projektach widzimy mistrzostwo i najwyższą jakość. Szeroki wybór dostępnych modeli w formie krótkich kurtek, długich futer, peleryn obszytych futerkiem etoli pozwoli nam wybrać ten wymarzony, który będzie naszym ulubionym elementem garderoby przez wiele lat.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę