Teraz Czytasz
Jak dobrać kostium kąpielowy do sylwetki?

Jak dobrać kostium kąpielowy do sylwetki?

Sezonowe wyprzedaże ruszyły pełną parą. Jeżeli jeszcze nie zaopatrzyłaś się w kostium to jest idealny czas, aby upolować wymarzony model. Jak nie zgubić się w bogatej ofercie i wybrać strój dopasowany do sylwetki podpowiada sportowy specjalista Decathlon. Niech nowy kostium podkreśla, a zarazem subtelnie ukrywa dokładnie to, co powinien!

Sylwetka odwrócona piramida

Cechy charakterystyczne: Masz szerokie ramiona i wąskie biodra, sylwetka jest smukła i atletyczna.
Co wybrać? Pomyśl o położeniu akcentu na kobiece atuty. Jeśli wybierzesz kostium 1-częściowy postaw na ładny dekolt w literkę „V”. Jeśli natomiast będzie to kostium 2-częściowy zdecyduj się na górę o kroju balkonetki z wszytymi piankami, push-up powiększający biust, trójkąty z cienkimi ramiączkami albo opaskę. Na dół wybierz szorty lub zabudowane majtki – krój klasyczny lub z niskim stanem, który idealnie zrównoważy sylwetkę. Możesz uzupełnić ubiór ładnymi boardshortami, spódniczką lub pareo o wzorze dopasowanym do kostiumu.

Sylwetka prostokąt

Cechy charakterystyczne: Jesteś szczupła i smukła, ramiona i biodra są tej samej szerokości i masz małe wcięcie w talii.
Co wybrać? Jeśli decydujesz się na kostium 1-częściowy, wybierz krój, który wyszczupli lub podkreśli talię za pomocą zaszewek. Przy wyborze kostiumu 2-częściowego postaw raczej na górę o kroju trójkątów halter lub opaski, z lekkim uwypukleniem piersi (wszyte pianki) oraz dół o niezbyt mocno wyciętym kroju, raczej klasycznym lub z niskim stanem. Możesz uzupełnić ubiór ładnymi boardshortami, spódniczką lub pareo o wzorze dopasowanym do kostiumu.

Sylwetka piramida

Cechy charakterystyczne: Masz szerokie biodra, masywne uda i drobne ramiona, a więc niezwykle kobiece kształty.
Co wybrać? Stawiaj na kostiumy 2-częściowe i podkreślaj biust górą o kroju trójkątów halter i push-up. Na dół wybierz kroje z niską talią lub dowolnie mocno wycięte na udach. W przypadku kostiumu 1-częściowego wybierz krój halter i z „odciętym” stanikiem. Możesz uzupełnić ubiór ładną spódniczką lub pareo o wzorze dopasowanym do kostiumu.

Sylwetka koło

Cechy charakterystyczne: Masz szerokie biodra i ramiona. Twoja sylwetka jest dość krągła i kobieca.
Co wybrać? Wybierz kostium 2-częściowy i podkreśl biust stanikiem o kroju trójkątów halter
i powiększającym objętość. Jeśli chodzi o dół, warto abyś nosiła kroje z wysokim stanem (zamaskują brzuszek) lub z wysokim wycięciem na udach (wydłużą nogi).Dla stroju 1-częściowego wybierz krój halter lub z usztywnionym staniczkiem. Możesz uzupełnić ubiór pareo wiązanym na boku o wzorze dopasowanym do kostiumu kąpielowego.

Klepsydra

Cechy charakterystyczne: Masz idealnie zachowane proporcje pomiędzy biodrami a ramionami i szczupłą talię.
Co wybrać? W zasadzie pasuje Ci większość krojów. Dodatkową korzyścią będzie podkreślenie biustu stanikiem o kroju trójkątów halter, jeśli wybierzesz kostium 2-częściowy. Jeśli chodzi o dół, możesz nosić kroje z niskim stanem lub z dowolnie wysokim wycięciem na udach. Dla stroju 1-częściowego wybierz krój halter lub z usztywnionym staniczkiem. Możesz uzupełnić ubiór ładnymi boardshortami, spódniczką lub pareo o wzorze dopasowanym do kostiumu.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę