Teraz Czytasz
Dobór idealnej sukienki ślubnej

Dobór idealnej sukienki ślubnej

Dzień ślubu bez wątpienia jest dniem, w którym każda panna młoda chce wyglądać zachwycająco. Nic więc dziwnego, że narzeczone dużo czasu i uwagi poświęcają na dobór odpowiedniej kreacji, fryzury jak i makijażu. W niniejszym artykule skupimy się na sukniach właśnie. Czym charakteryzują się najchętniej wybierane fasony sukien ślubnych?

Najpopularniejsze fasony sukien ślubnych

Jedno jest pewne –  suknie ślubne i weselne to istna uczta dla oka. Zachwyca mnogość fasonów, kolorystyka (już nie tylko czysta biel!), wzornictwo oraz misterne dekoracje. Nawet, ktoś dotychczas zdecydowany na jeden fason może zacząć się wahać, mając do wyboru suknie, z których każda stanowi nie tyle wyjątkowy strój, co wręcz dzieło sztuki.

Bezsprzecznie najpopularniejszym fasonem jest tzw. Princessa / Księżniczka. Są to widowiskowe suknie o eksponującej ramiona dopasowanej górze (najczęściej jest to gorset) i o bardzo obszernym dole, na który składa się wiele warstw. Zazwyczaj nie poleca się tego fasonu paniom niewysokim, ponieważ suknia mogłaby je przytłoczyć, jak i kobietom puszystym, ponieważ taki model może dodawać kilogramów. Nieco bardziej uniwersalna względem wielu typów sylwetki, jest suknia w kształcie litery A. Cechuje ją podobieństwo do Princessy, jednak dół sukni nie jest aż tak obfity, a jedynie rozszerza się od bioder.

Kobiety wysokie, smukłe, które chcą podkreślić atuty swojej figury, z powodzeniem mogą zdecydować się na suknię typu syrenka, czyli taką, która opina ciało, a rozszerza się dopiero na wysokości kolan lub ud.

Dużą sympatią klientek cechują się również suknie Empire. Są one odcinane pod biustem za pomocą ozdobnego szwu, czy dekoracyjnych elementów, a poniżej tego odcięcia suknia zaczyna się rozszerzać. Fason ten daje ogromne możliwości korekty sylwetki — optycznie wydłuża nogi, maskuje wystający brzuszek lub boczki, przy jednoczesnym pięknym podkreśleniu dekoltu oraz ramion.

Cenione są również suknie ślubne i weselne o prostych fasonach. Mimo braku warstw i rozszerzeń mogą być bardzo dekoracyjne — wiele zależy tu od rodzaju materiału (często wykorzystuje się koronki lub ozdobne hafty), użytych zdobień (np. perełki, koraliki, kryształki Swarovskiego) czy ozdobnych przeszyć. Suknie proste znakomicie prezentują się na każdym typie sylwetki, równoważąc proporcje.

Suknie ślubne i weselne – czy zawsze należy dobierać je do sylwetki?

Wybierając idealny fason dla siebie, należy wziąć pod uwagę upodobania oraz dopasowanie modelu do sylwetki, przy czym warto zachować tutaj pewien dystans. Owszem, nie każdy fason leży dobrze na każdym typie sylwetki, jednak to panna młoda ma się czuć dobrze w wymarzonej kreacji, w swoim wielkim dniu. Jeżeli niska panna młoda, całe życie marzyła, aby wziąć ślub w widowiskowej sukni typu księżniczka, niech podąża za swoimi marzeniami.

Dlatego dobór fasonu do typu sylwetki to tylko wskazówka. Dobrze jest przymierzyć kilka fasonów i samemu ocenić, w którym wyglądamy i czujemy się wyjątkowo, oraz być otwartym na uwagi specjalistek z salonu ślubnego.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę