Teraz Czytasz
Dlaczego fototapety się marszczą?

Dlaczego fototapety się marszczą?

Kładzenie tapety samodzielnie jest oczywiście możliwe, co więcej – wiele osób wciąż decyduje się na to rozwiązanie, rezygnując przy tym z pomocy profesjonalistów. Czy to dobrze, czy źle? Oceńcie sami! My jednak nie o tym… Niestety w wielu przypadkach skutkuje to nieestetycznym efektem finalnym, a naklejona już tapeta wymaga drobnych poprawek. W niniejszym artykule dowiecie się, dlaczego fototapety się marszczą i co zrobić, by usunąć wszelkie niedoskonałości. Zostańcie koniecznie z nami!

Brak profesjonalnych narzędzi oraz znajomości podstawowych zasad potrafią całkowicie zaburzyć efekt końcowy. Fototapety od niedawna cieszą się dużym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego! W zaledwie kilka chwil potrafią nadać wnętrzu niesamowitego klimatu… Aby jednak fototapeta prezentowała się we właściwy sposób, konieczne jest prawidłowe jej naklejenie. Coraz częściej jednak spotykamy się z zapytaniami ze strony naszych klientów – co zrobić, gdy fototapeta zaczęła się marszczyć? Źródło tego problemu jest nam oczywiście znane… Niekiedy nawet najprostszy błąd potrafi sprawić, iż na naklejonej tapecie pojawiają się pęcherzyki. Jaka jest tego przyczyna i jak możesz temu przeciwdziałać?

Jeżeli planujesz zmianę dotychczasowej aranżacji, naklejenie oryginalnej fototapety to strzał w dziesiątkę! Internetowy sklep Muralo – https://muralo.pl/fototapety – to odpowiedź na twoje potrzeby. Znajdziesz tam całe mnóstwo ciekawych rozwiązań, w tym właśnie nowoczesne fototapety na wymiar.

Nadmierny pośpiech

Brak umiejętności to jedno! Tym, co sprawia, iż fototapety w większości przypadków marszczą się, jest nadmierny pośpiech! Decydując się na naklejenie oryginalnej tapety, zadbaj o odpowiednią ilość wolnego czasu oraz… drugą parę rąk do pomocy. Wszelkie niedoskonałości potrafią być widoczne na pierwszy rzut oka, a przecież nie o to chodzi! Osoby, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w kładzeniu tapet, często robią to w pośpiechu. Nie wróży to niczego dobrego. Kładzenie tapet wymaga odpowiedniego podejścia. Bez tego ani rusz!

Nieodpowiednie podłoże

Naklejenie tapety to jedno! Jeszcze zanim rozpoczniesz kładzenie fototapety, musisz koniecznie przygotować wybraną wcześniej powierzchnię. W zależności od jej rodzaju inne techniki zdadzą egzamin. Dlaczego o tym wspominamy? Otóż prawidłowe przygotowanie ściany to absolutna konieczność, o czym wiele osób wciąż zapomina…

Nieodpowiedni klej

Zdecydowałeś się na naklejenie oryginalnej fototapety? Świetnie się składa! Czy zatem zadbałeś o dobór odpowiednich akcesoriów? Grunt to dobre przygotowanie! Stosowanie niewłaściwego kleju może w dużym stopniu zmniejszyć siłę przyczepności, a to zaś prowadzi do powstawania pęcherzyków. Dostępne na rynku rozwiązania kuszą niekiedy ceną, choć ich skład pozostawia wiele do życia… Zalecamy bowiem stosowanie produktów o specjalnym przeznaczeniu. Co istotne, wybrany klej powinien być nakładany równomiernie. Zbyt cienka lub wręcz przeciwnie – zbyt gruba warstwa kleju do fototapet, może poskutkować wystąpieniem fałd.

Złe warunki schnięcia

Jedną z częstych przyczyn problemów ze świeżo naklejoną fototapetą są nieodpowiednie warunki schnięcia. Zbyt niska temperatura czy wysoka wilgotność prowadzą do marszczenia się fototapety. Jak temu zapobiec? Warto regularnie – najlepiej co kilka godzin, otwierać okna, by zredukować wysoki poziom wilgotności powietrza. Pamiętaj, że przeciąg również nie jest wskazany.

Fototapety – jak usunąć niedoskonałości?

Pęcherzyki i nierówności już powstały… I co dalej? Usunięcie niedoskonałości na fototapecie, gdy klej jest już zaschnięty, wymaga odrobiny cierpliwości. Jeżeli zauważyłeś małe bąble, możesz śmiało usunąć je zwykłą igłą. W przypadku nieco większych pęcherzyków użyj ostrego narzędzia. Precyzyjnym ruchem ręki natnij fototapetę i za pomocą strzykawki dokładnie zaklej to miejsce. Nic trudnego!

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę